Balet Národního divadla Brno v užším výběru o Fedora Prize


Balet NdB se s připravovaným baletem Romeo a Julie, který bude mít premiéru 9. března 2019 v Janáčkově divadle, dostal do užšího výběru o mezinárodní cenu Fedora Prize. Ocitl se mezi šestnácti vybranými tanečními soubory z celého světa. Tři z nominovaných vybere odborná porota a čtvrtý se do finále dostane pomocí internetového hlasování (odkaz zde). Brněnský balet je ze střední a východní Evropy jediný, kdo se do užšího výběru dostal.

Fedora je evropská platforma, nezisková organizace, která sdružuje filantropy opery a baletu. Byla založena v Paříži v lednu 2004. Předsedou je Jérôme-François Zieseniss, který je současně předsedou CFS Venice. Fedora sdružuje 80 členů (divadelních domů) a podporovatele z 20 zemí světa. Posláním organizace je podporovat talenty a umělecká díla prostřednictvím soutěží o ceny, které jsou poté využity na financování nově vznikajících operních a baletních projektů. Letos mohou členové žádat o cenu FEDORA - GENERALI za operu a cenu FEDORA - VAN CLEEF & ARPELS za balet. První slavnostní vyhlášení ceny FEDORA se uskutečnilo v roce 2015 v Paříži. FEDORA doposud podpořila 8 inovativních baletních a operních projektů, které společně produkuje 50 kulturních institucí s více než 200 představeními ve 14 zemích.

Zdroj: Národní divadlo Brno

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: