Balet Slečna Julie v Národním divadle


Balet Divadla J. K. Tyla bude 22. května 2017 hostovat na Nové scéně pražského Národního divadla. Soubor přiveze inscenaci choreografa Libora Vaculíka, jenž do taneční podoby převedl Strindbergovo drama Slečna Julie. Hudební koláž z děl Pēterise Vaskse vytvořil Petr Malásek. „S Národním divadlem máme výborný vztah, cení si našich inscenací a pravidelně zde hostujeme. Už jsme zde byli s balety Coppelia, Čachtická paní, Anna Karenina, Šípková Růženka, Popelka a naposledy v historické budově ND se Spartakem. Na Nové scéně budeme hostovat poprvé a i když v Plzni uvádíme Slečnu Julii v komorním prostoru Malé scény, budeme se snažit, aby i v poněkud větším sále vyznělo představení stejně intimně a dotklo se diváků,“ říká šéf souboru Jiří Pokorný.

Slečna Julie měla v Plzni premiéru v lednu. V titulní roli se představí Jarmila Dycková, v roli sluhy Jeana vystoupí Marek Lhotský, jeho milou Kristinu alternují Kristýna Piechaczková a Kristýna Potužníková, která také vystoupí v pondělí na Nové scéně. Libor Vaculík připsal do libreta postavu Juliina otce, kterého ztvárnil osmdesátiletý doyen souboru Jiří Žalud. „Myslím, že úspěch titulu tkví mimo jiné v tom, že již dlouho nebyl uveden žádný celovečerní balet v takto komorním obsazení,“ zamýšlí se Pokorný.

Zdroj: Divadlo J. K. Tyla

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: