Barokní taneční projekt v Divadle na Orlí


Mezinárodní taneční projekt souboru Alla Danza Brno‑Baroque představí tance, hudbu, módu i zákulisí nejvyšších společenských vrstev Evropy v období baroka. To vše v podání uměleckých souborů Alla Danza Brno‑Baroque z České republiky, Fringia ze Slovenska a Zespół Tańca Dawnego Uniwersytetu Wrocławskiego z Polska. Program se uskuteční 9. prosince 2017 v Divadle na Orlí.

V první části večera se představí barokní společenské tance z evropských královských dvorů a divadelní tance z barokních oper přelomu 17. a 18. století v tzv. poučené interpretaci a v autentických dobových oděvech. Zastoupena bude Francie, Itálie, Španělsko, Anglie, Uhry i Rakousko. Po přestávce bude k vidění Les ballet des éléments aneb V moci živlů souboru Alla Danza Brno‑Baroque s živým hudebním doprovodem. „Magicky uhrančivé tanečně‑dramatické vystoupení vycházející z původního barokního námětu o kouzelnici Armidě, ve kterém čtyři přírodní živly (oheň, voda, země a vzduch) ožívají a poslušně následují svou velitelku… Kostýmní výpravou a gestikou toto představení přibližuje teatrální výpravnost velkolepých barokních ,opéra-ballet‘ oblíbených zejména ve Francii na dvoře Ludvíka XIV. O barokní hudební doprovod se postará Capella Antiqua Brunensis pod vedením Richarda Závady a zpěvačka Ivana Pavlů,“ uzavírají organizátoři.


Zdroj: Alla Danza Brno – Baroque

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: