Coppélia v podání moskevského baletu


V neděli 10. června 2018 proběhne závěrečný přímý přenos letošní sezony z moskevského Bolšoje - balet Coppélia s hudbou Léa Deliba. Choreograf Sergej Vicharev se pokusil vzkřísit ruskou verzi Maria Petipy z roku 1894. Na základě badatelské práce se snažil o rekonstrukci baletu v původní podobě, a to včetně kostýmů a scény. V hlavních rolích baletu o oživlé loutce se představí Margarita Shrainer a Artem Ovčarenko. 

Balet vypráví příběh na motivy povídek E. T. A. Hoffmanna o oživlé loutce Coppélii. Námět byl inspirován dobovým zájmem veřejnosti o mechanické loutky. Příběh se odehrává v prostředí vesnice v tehdejším Rakousku-Uhersku, kde zasnoubený mladík Franz pokukuje po tajemné dívce v okně, a budí tak žárlivost své vyvolené Svanildy. Balet je především příležitostí pro balerínu, která dostává možnost uplatnit svou taneční a hereckou virtuozitu.

Přímý přenos: 10. 6. 2018 | 16:45
Jihlava – Kino Dukla
Kopřivnice – Kino Kopřivnice
Liptovský Mikuláš – Golden Apple Cinema
Louny – Kino Svět
Náchod – Kino Vesmír
Ostrava – Kino Art
Praha  – Kino Lucerna
Semily – Kino Jitřenka

Záznam: 
2. 7. 2018 | 17.45 Děčín – Kino Sněžník

Zdroj: Přenosy do kin

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: