Dekkadancers na jihu v Lesním divadle v Řevnicích


Projekt Dekkadancers na jihu byl vytvořen tvůrčí čtyřkou Vinklát, Pechar, Svobodník a Konvalinka, členy volného sdružení Dekkadancers, speciálně pro baletní soubor Jihočeského divadla. K vidění bude v neděli 26. srpna 2018 v Lesním divadle v Řevnicích. Představení se uskuteční v rámci divadelního festivalu Lesní Slavnosti divadla.

První choreografie Přesně včas dvojice VinklátPechar na hudbu současného německého skladatele Maxe Richtera (Untitled figures) a klasika Franze Schuberta (smyčcový kvartet Smrt a dívka) propojí klasickou a elektronickou hudbu, aby „přesně včas“ pohybem zprostředkovala cítění času, které další hudební velikán J. S. Bach vyjádřil slovy „Neb je dána všemu míra: / co začne, to skončí zas; / jeden živ – a druhý zmírá. / Časem zajde vše, i čas.“
Debussyho skladba podle slavné básně Stéphana Mallarmého Faunovo odpoledne postihuje v choreografii Marka Svobodníka s přidanou hudbou Radiohead stav změněného vědomí – snění, v němž se obrazy uchovávané v paměti a naše fantazie v onu chvíli mísí s událostmi prožívané vnější reality. Všichni lidé, i faunové, mají své sny, ale jen někteří se souží pro iluzi.
Třetí choreografie Viktora Konvalinky Elixír je „vizuální audiokniha psaná krví“ na libreto Štěpána Benyovszkého. „Tentokrát se ocitneme v ospalém baru na francouzském venkově, který nečekaně ožije, když hosté zjistí, že někde blízko lze najít klíč k elixíru věčného života. Zdejší hosté mají vlastní plány, někteří temnou minulost a i zdánlivě neškodné jeptišky mohou být vášnivě nebezpečné. A třeba i místní botanik toho může umět víc, než jen zalévat svoje kytičky. Příběh plný akce, humoru a tance na pestrou hudební koláž bude doprovázen mluveným slovem Jiřího Lábuse,“ uzavírají organizátoři.

Zdroj: Jihočeské divadlo

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: