Kdo jsme?

Taneční aktuality jsou on-line médiem, které od roku 2005 poskytuje reflexi profesionálního tance v České republice a jehož záběr se rok od roku zvětšuje. Od sezony 2012/2013 se Taneční aktuality zaměřují i na oblast pantomimy a nonverbálního divadla. Okrajově se věnují také amatérské taneční scéně.

Na svých webových stránkách vytvářejí informační přehled pro veřejnost i umělce: denní zpravodajství, diář tanečních a pohybových představení z celé ČR, reflexe tanečních a pohybových představení (recenze, reportáže, rozhovory), informace o konkurzech, workshopech, tanečních kurzech a festivalech v ČR i v zahraničí.

Na serveru je dostupný archiv všech zpráv a reflexí z oboru, který je tak na jednom místě shromažďován od počátku roku 2007 a stal se unikátním zdrojem informací.

Pro zahraniční čtenáře je zpřístupněn výběr článků a aktualit také v anglické verzi.

 

Taneční aktuality představují ojedinělý projekt, který spojuje profesionální zpravodajství i publicistiku a díky své dostupnosti poskytuje informační servis širokému spektru čtenářů. Podporují komunikaci mezi jednotlivými pohybovými žánry, mezi umělci a diváky i kulturními institucemi. Jsou dynamickým a aktuálním médiem, které je orientačním bodem ve světě uměleckého tance a stále má ambice se rozvíjet.

 

Internetový portál je hlavní činností obecně prospěšné společnosti Taneční aktuality, o. p. s.

 

 

Projekt je podporován Ministerstvem kultury ČR a Magistrátem Hlavního města Prahy.

 

 

To top

Dance diary:

<<   >>
diary for whole month
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  •  

This day on program:

  •  
 
*for other events pick a day (month) in calendar
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: