Ruské balety Sergeje Ďagileva ve Světozoru v přímém přenosu po sto letech!

Igor Stravinskij, Claude Debussy, Manuel de Falla, Pablo Picasso, Michail Fokin, Václav Nižinskij, Leonid Mjasin a další z Pařížské opery do pražského kina Světozor.

Filmová distribuční společnost Aerofilms opět přináší do českých kin zcela výjimečný zážitek pro celou rodinu. V přímém přenosu, v HD digitální kvalitě a 5.1 a prostorovém zvuku uvidíme složený baletní večer z Pařížské opery.  Na programu je rekonstrukce čtyř zásadních děl v dosud nepřekonaných původních choreografiích Leonida Mjasina, Václava Nižinského a Michaila Fokina. Dvou a půl hodinový přenos proběhne v úterý 22. prosince od 19:30 hodin v pražském kině Světozor a dále v digitálních kinech v Lounech a Chrudimi. Kromě ČR bude přenos vysílán i do Francie, Belgie, Švýcarska, Rumunska, Chorvatska a na Slovensko.

„Říkáme, že 20. století ve skutečnosti začalo pařížskými sezónami Les Ballets Russes, které nastartovaly uměleckou revoluci. Z inspiračního odkazu Les Ballets Russes žila západní kultura po celé 20. století. Česká republika vzhledem ke své poloze na druhé straně železné opony byla od nesmírného vlivu tohoto odkazu podstatně odstřižena. Přenosy přesných rekonstrukcí původních baletů tak alespoň drobným způsobem přispívají k vyhlazení této obrovské mezery v našem kulturním povědomí po sto letech! A jsou ukázkou, že Francie, na rozdíl od České republiky, pečuje o svoje kulturní dědictví a rekonstruuje tyto výjimečné tituly. Díla sama jsou nestárnoucí.“ 

Lucie Rozmánková, taneční kritička

Zakladatel a impresário souboru Sergej Ďagilev dokázal dát dohromady nejlepší umělce všech oborů své doby. A tak jemně romantický Duch růže v choreografii Michaila Fokina je na hudbu Vyzvání k tanci Carla Maria von Webera. Erotický a ve své době naprosto skandální Faunovo pozdní odpoledne je impresionistickým baletem na hudbu Clauda Debussyho. Třírohý klobouk je zpodobnění Španělska na hudbu dalšího velkého impresionisty Manuela de Fally, v choreografii Leonida Mjasina a s úchvatnou scénou Pabla Picassa. V Petruškovi chtěl Michail Fokin a Igor Stravinskij vystihnout ducha staré Rusi na zimním lidovém trhu se všemi jeho postavičkami. Loutka Petrušky a její příběh je inspirována postavou Pierota z komedie dell’arte.

Přesnou rekonstrukci originálních děl uvidíme v podání hvězd (les Ètoiles), sólistů a sboru baletu Pařížské opery. Orchestr Pařížské opery bude řídit Vello Pähn.

Vstupné se pohybuje v rozmezí 250 až 400 Kč.

Videoukázka z Opéra National de Paris zde.

Podrobné informace o přenosu a participujících kinech naleznete na http://www.aerofilms.cz/.

Duch růže/Le Spectre de la Rose

Hudba: Carl Maria von Weber
Choreografie: Michail Fokin
Scéna a kostýmy: Léon Bakst

Faunovo pozdní odpoledne/L’après-midi d’un Faune
Hudba: Claude Debussy
Choreografie: Václav Nižinskij
Scéna a kostýmy: León Bakst

Třírohý klobouk/Le Tricorne

Hudba: Manuel de Falla
Choreografie: Leonid Mjasin
Scéna a kostýmy: Pablo Picasso
Mezzosoprán: Andrea Hill

Petruška

Hudba: Igor Stravinskij
Choreografie: Michail Fokin
Scéna a kostýmy: Alexandre Benois

 

To top

Výstava tanečních fotek

Hana Major Sládková: Tanec v srdci Prahy

Centrum Foto Škoda - Minigalerie
19. 10. 2009 - 24. 10. 2009

Výstava nese název „Tanec v srdci Prahy“, neboť všechny fotografie byly zachyceny objektivem tančící fotografky Hany Major Sládkové v prostorách nacházejících se v centru  Prahy (Divalo Komedie, Divadlo Ponec, La Fabrika, Divadlo na Vinohradech a další). Fotografie představují poslední rok autorčiny taneční fotografické tvorby. Objeví se zde tanec  perský, africký, folklórní ale i klasický balet a argentinské tango.
Vernisáž proběhne v pondělí  19. 10. 2009 v 18h v prostorách Minigalerie CFŠ.

Kontakt: www.hanas.cz

To top

Od Laponska po Algarve, od Galwaye k Uralu se hledá nový tanec!

Již po čtrnácté se setkává síť Aerowaves ve Vilniusu  Litvě 

Síť Aerowaves, která zahrnuje reprezentanty ze 32 různých evropských zemí se tentokrát setká v Evropském hlavním městě kultury - Vilniusu, a to od 22. do 25. října. 

Členové sítě tvoří jedinečné shromáždění specialistů v současném tanci, obzvláště v žánru nového a nově se objevujícího umění. Pomáhají Johnu Ashfordovi vyhledat ty nejnadějnější z přihlášených slibných mladých skupin a choreografů z celé Evropy a těm tento festival může dopomoci k získání nabídek účinkovat v zahraničí. Na setkání ve Vilniusu partneři posuzují okolo 300 inscenací na základě videozáznamů a hledají ta nejlepší díla, která mají tak možnost být pozvána partnery k hostování po celé Evropě. 

Poprvé v tomto roce se představí okolo 80 děl vzniklých v různých městech -   přes Londýn, Moskvu, Oslo, Tallinn, Vilnius, Copenhagen, Dublin, Amsterdam, Luxembourg, Frankfurt, Prague, Poznan, Warsaw, Zurich, Lausanne, Bassano del Grappa, Rome, Porto, Limassol, Osijek and Zagreb. Aerowaves navíc plánuje v dalším roce ještě tuto nabídku rozšířit. Růst nabídky sítě Aerowaves je bezprecedentně podstatným přínosem rozvoje tance v Evropě

Přihláška do Aerowaves je jednoduchá. Skupina vyplní online formulář a zašle 2 identické kopie DVD záznamu své práce v průběhu září. Je možné také připojit detaily k představení do kalendáře na stránkách Aerowaves (www.aerowaves.org). Tato stránka zároveň slouží jako propagace akcí, které se konají stále ve větším množství po celé Evropě a funguje jako pomůcka pro taneční producenty a promotéry, kteří se sami chtějí některé z platforem zúčastnit. Předchozí setkání Aerowaves se konala v Londýně, Helsinkách, Ghentu, Luxembourgu, Aarhusu, Tallinnu, Amsterdamu, Praze, Corku, Montemor-o-Novu, Malmë, Zürichu and Madridu. Tato síť nikdy nedostala žádnou přímou finanční podporu a funguje na základě štědrosti dárců a aktivit podporovatelů.  

Skupiny, které benefitovaly ze spolupráce s Aerowaves jsou například Sol Pico (Spain), Anouk van Dijk (Netherlands), Tero Saarinen (Finland), Xavier le Roy (Germany), DOT 504 (Czech Republic), Willi Dorner (Austria), Alexandra Waierstall (Cyprus) and Steinunn Ketilsdottir (Iceland). 

Díky Aerowaves jsem mohl prezentovat svůj třetí projekt v Londýně, což pro mě, jako mladého choreografa představovalo jakýsi zlomový bod. Byl jsem nadšen, že stačí jenom poslat video a tolik promotérů jej uvidí, což také později vedlo k mnoha mým vystoupením v zahraničí. Také jsem se v průběhu celého procesu cítil být respektovaný jako umělec, Aerowaves představuje opravdu přívětivou šanci. Jyrki Karttunen 

V rámci Aerowaves jsem prezentoval své sólové dílo Love is Fastic, což bylo podstatným krokem v mé kariéře v zahraničí. Důsledkem toho bylo moje vystupování v Londýně a na jiných důležitých festivalech. Díky Aerowaves mohlo mojí práci zhlédnout mnoho evropských producentů. Aerowaves je zkrátka jedna z nejlepší, pokud ne vůbec nejlepší platforma pro nové taneční umění v Evropě Love is Fastic.

Pro další informace kontaktuje prosím: anna(at)aerowaves.org 
+44 20 8681 7123 

http://www.aerowaves.org/

To top

LabanFest

Laban again in Bratislava
 Application of movement studies in dance, theatre and therapy


27. - 29. November 2009

The conference is dedicated to 130th birth anniversary of Rudolf Laban, a reputable movement theoretician born in Bratislava. This conference is a follow-up to an earlier one called "Laban for 21st century" which was held in Bratislava in September 2006 (organized by "Bratislava in Movement" non-profit organization in collaboration with Laban/Bartenieff Institute of Movement Studies, New York).

Conference programme

Lectures, workshops and panel discussions for artists (dancers, choreografers, actors, directors), teachers of dance, acting and drama (working with children, teaching at conservatories and colleges), for theatre theoretitians and critics, dance and movement therapists, teachers, psychologists, sociologists a others from related fields who are interested in Laban´s work.

Lectures

Antja Kennedy: Rudolf Laban- a catalyst for moving ideas 
Marta Poláková: Laban and contemporary dance?
Kedzie Penfield: Laban in Actorsa Training: Accessing Self through Movement
Susan Boon Scarth: Making movement choices: dance done and dance not done
Stine Marcinkowski:
 Applying Laban Movement Analysis in the art of making choreography (solo performance with an introduction and LMA analysis)

Info and on-line application: http://lab_en.lab1.sk/index.php?nodeid=5

Contact us: conference(at)lab1.sk

 

To top

"Performing Arts Training Today"

International Conference

 

"Performing Arts Training Today"


is inviting performers, teachers and students to the programme of practical workshops, performances, works-in-progress and presentations with performing arts experts from Russia, Singapore, Japan, Austria, UK and USA!

October 28-31, 2009
Retzhof Castle
Leitring/Leibnitz, Austria

The conference is a good chance to explore contemporary methods and techniques in performing arts education and training, to establish new contacts, to exchange experiences with colleagues from different countries and to lay the foundation for future networking and collaboration!

The  conference will take place in the "Green Heart" of Austria - Styria Region (Steiermark), at the historic castle of the 15th century - about 30 min from Graz Thalerhof Airport, 2.5h from Vienna by car, 40 min from Graz by car. Accommodation and meals are organized for the group.

Programme:

- Japanese Noh and Suzuki techniques - Workshop and presentation by Izumi Ashizawa - actress, director, artistic director of Izumi Ashizawa Performance, Assistant Professor of Acting and Movement, University of Maryland (Japan).
 

- Performer's Physicality in the Methods of V.Meyerhold, M.Chekhov and K. Stanislavsky - Workshop with Sergei Ostrenko - theatre director and teacher (Russia).

- A Journey of Separation: Actor Training in Ireland - Presentation with Janice Kennedy - performing arts educator and teacher (UK).

- The Change We Should Be Making â€“ creating a better future through the arts - Presentation with Adelina Ong - actor, performer, performing arts manager and educator (Singapore).

- Teaching Avant-Garde Piano Techniques and the New Expressive, Sonorous, Artistic, and Performance Elements they Introduce - Lecture-demonstration with elements of performance with Mira Kruja - musician, music scholar, performer and teacher (USA).

- In the cage - Work-in-progress - dance performance with Doris Hintsteiner - dancer, choreographer and teacher (Austria).

Please follow the news of the programme! The list of confirmed events is being updated regularly.

General information: http://www.iugte.com/projects/PerformingArts.php
Registration of participants: http://www.iugte.com/projects/conf.reg.php  
Venue & accommodation: http://www.iugte.com/projects/leibnitz.php

To top

KoresponDance Europe

Výzva pro umělce.
Tvůrčí rezidence pro mladé choreografy (méně než 10 let zkušeností).

27.11 - 13.12. 2009   Bratislava, Slovensko

Uzávěrka přihlášek: 31. 8. 2009

Choreograf bude vybrán a vyrozumněn do 31. 10. 2009

Přihláška:
Zašlete, prosím, následující dokumenty:
-         životopis
-         motivační dopis
-         prezentaci projektu
-         ukázku své  “work in progress” a/nebo předchozí práce (na DVD)

Přihlášku zašlete na adresu:                 
SE.S.TA, Pod Kaštany 8, 160 00 Praha 6

KoresponDance Europe poskytuje:
-         prostory na zkoušky
-         cestovní náklady pro skupinu (1 choreograf + max. 3 tanečníci)
-         ubytování skupiny (1 choreograf + max. 3 tanečníci)
-         diety pro skupinu (1 choreograf + max. 3 tanečníci)
-         mentoring práce (životopis mentora viz. níže)

KoresponDance Europe nehradí honorář ani další výdaje skupiny.

KoresponDance Europe očekává:
-         kreativní práci na již rozpracované choreografii 
-         na závěr residence (dle domluvy s mentorem):
     o       veřejná prezentace “work in progress” / veřejná diskuse
     o       nebo otevřený workshop pro místní taneční profesionály
     o       nebo 1 den práce na choreografii přístupný veřejnosti

Mentor tvůrčí rezidence: Mgr. Anna Sedlačková, PhD.
Patří mezi nejznámější slovenské choreografy a pedagogy současného tance. Vystudovala taneční obor na VŠMU v Bratislavě, kde rovněž dokončila postgraduální studia pedagogiky současného tance a později zde začala působit jako pedagog současného tance. V roce 1999 pracovala jako hostující pedagog na rezidenci v EDDC Arnhem v Holandsku. V roce 1998 vystupovala jako tanečnice v USA na turné Marta Renzi&The Project Company. V letech 2001-2002 získala Fullbrightovo stipendium na Hampshire College, Massachusetts, USA. Od roku 1986 vytváří své vlastní choreografie, vystupuje na mnoha místních i zahraničních festivalech, v Evropě i v USA. Od roku 2000 studovala BMC (Body-Mind Centering) v USA a v roce 2007 získala certifikát na výuku BMC.

Více info pro zájemce z ČR:   mkinsky(at)se-s-ta.cz

To top

Dance In Vancouver

Last chance to register for the 7th biennial. 

 

Dance In Vancouver  

October 14-18, 2009                           

       

Dear colleague  

 

Summer has come to a close and Dance In Vancouver is almost here! This biennial event provides a unique opportunity to sample the work of a wide range of artists and companies on the Canadian West Coast, and to network with peers (promoters, dance artists, presenters, festival directors, agents and other dance professionals) from across Canada and internationally - through a range of formal and informal encounters, all providing opportunities to explore artistic collaboration and exchange information.  

 

Our full schedule of events - including performances, studio showings, roundtable discussions and networking opportunities - is now confirmed. I encourage you to take a look at the schedule, and to download the event registration form to book your tickets and reserve your place at the roundtables, studio showings and other events. If you are still looking for accommodation, we can arrange for preferred rates at the neighbouring Holiday Inn Vancouver Downtown Hotel & Suites.  

 

For a full event schedule and artist biographies, and to register, click here.  

 

On a personal note, I am sure that Dance In Vancouver will guarantee interesting artistic proposals, and an atmosphere of hospitality and good fun. I hope you'll join us to sample the distinct flavour of West Coast Canadian contemporary dance, and to see Vancouver as it prepares for the 2010 Winter Olympics.  

 


If you have any questions please do not hesitate to email me.   

 

With best wishes  

 

Mirna Zagar  

 

Executive Director, The Dance Centre  

 


The Dance Centre 

Scotiabank Dance Centre, Level 6, 677 Davie Street, Vancouver BC V6B 2G6 Canada

T 604 606 6400 F 604 606 6401 www.thedancecentre.ca                             

To top

Rezidence o.s. Nová síť

O.s. Nová síť vyhlašuje výzvu na výběr projektů do rezidenčních pobytů!

Nabízíme:

 • rezidenční pobyty v regionech ČR v období srpen - září 2009 
 • délku rezidencí:
  4 dny (prodloužený víkend, vhodné např. na oprašovací zkoušky, soustředění atd.) 
  7 dnů (např. soustředění) 
  14 dnů (např. finální zkoušení před premiérou, zkoušení celé hry apod.
 • volný prostor ke zkoušení v regionech ČR, základní technické vybavení 
 • uhrazení ubytování a dopravy na místo a zpět 
 • v případě delší rezidence možnost prezentace před regionálním publikem  (work in progress)

Podmínky rezidencí:

 • rezidence jsou určeny k nastudování autorských představení či jejich částí 
 • přihlásit se mohou umělci, umělkyně a umělecké skupiny z Čech, kteří jsou aktivní v oblasti nové scénické tvorby (vizuální, pohybové, pantomimické, neverbální, taneční, výtvarné atd.) 
 • uměleckou skupinu může tvořit max. 5 osob, respektive doprava a ubytování bude uhrazena pouze do tohoto počtu 
 • připravovaný projekt musí mít premiéru do 1.12. 2009 a je malého až středního charakteru (obsazení, technické požadavky) 
 • po ukončení rezidenčního pobytu umělec/umělecká skupina zpracuje závěrečnou zprávu

Přihlášky:

Výsledky:

Jarmila Pávková, Nová síť o.s., Veverkova 28
Praha 7 - Holešovice, 170 00

To top

Nomadic College, Kolín nad Rýnem - stipendia pro tanečníky 2009

Vzdělávací instituce a sdružení Nomadic College v Kolíně nad Rýnem nabízí stipendium pro rok 2009 pro zájemce o studium pohybu.

Uzávěrka přihlášek je 1. května 2009.

Více informací najdete na www.nomadiccollege.com/index.php?option=com_content&task=view&id=35&Itemid=9.

Zdroj: Institut umění

 

To top

Dances and Festivities of the 16th – 18th Centuries

National Galler Prague, December 12, 2008 – May 3, 2009, Waldstein Riding School Gallery
The exhibition, dedicated to the subject of dance and related festivities as reflected in the visual arts, is a unique project the like of which has not been yet attempted worldwide. The periods in question, ranging from the late Renaissance to the Baroque and Rococo periods, are among the most attractive in terms of the evolution of the motif of dance in the fine arts, but also in terms of dance as such.
The exhibition presents the widest possible variety of visual material, depicting dance in a variety of its types and forms. A section dedicated to court dance, related chiefly to festivities such as masquerade balls, dance performances in theater, and so forth, is juxtaposed with dances from the rural countryside, such as were for instance part of village fêtes.
Apart from paintings, the exhibition features also musical instruments, costumes, theater props, fans, prints, glass, porcelain, manuals on dancing, as well as other period prints. The exhibition is accompanied by a number of live dance performances held in the exhibition hall, and lectures with examples of historical dance (see the accompanying program).
The exhibition is accompanied by a catalogue in both Czech and English versions, to which a number of scholars in a variety of related fields of study have contributed. The Czech version of the catalogue also includes a DVD featuring commentaries and examples of Renaissance and Baroque dance.

Associated Exhibition
“Would You Care to Dance?” Dances and Festivities in 18th Century Prints
January 6 – April 5, 2009
A chamber exhibition held in the Cabinet of Prints and Drawings of the permanent exhibition Baroque in Bohemia (Schwarzenberg Palace, Hradčanské náměstí 2, Praha 1). From December 12, 2008 until March 30, 2009, the ticket to the Waldstein Riding School Gallery will also permit you to enter the Schwarzenberg Palace free of charge.

Accompanying Dance Performances

– Sundays at 5 p.m.

December 21*, January 4, January 18, January 25, February 1, February 8, February 22, March 1, March 15*, March 22, March 29, April 5, April 19*, April 26, May 3*.
Period dances performed by H. Slačálková and T. Kubín, with musical accompaniment by Hipocondria. The performances marked with a *– also feature performances of the ensemble of Renaissance dance Chorea Historica. The performances are organized by CVČ Bilbo. Each performance is followed by a brief instruction in one of the period dances.
Price: free of charge with a valid ticket/ Duration: 30 min. / Meeting point: exhibition room / Reservation: not necessary

Special Events
March 13, 2009, Friday, 7 p.m., Vivat Stella!
The symbolism of Late Renaissance dances, in a performance of the ensemble Chorea Historica at the Convent of St. Agnes of Bohemia (for more information see www.choreahistorica.wz.cz). Tickets will be on sale also at the exhibition in the Waldstein Riding School.
Price: 200 CZK / Venue: Convent of St. Agnes of Bohemia – the Church of St. Francis (U Milosrdných 17, Praha 1)

April 26, 2009, Sunday, 7.30 p.m., The Bach Brothers
(W.F. Bach, C.Ph.E.Bach, J.S. Bach, J.C.F.Bach), performed by the ensemble Collegium Marianum (for more information on the concert and availability of tickets see www.collegiummarianum.cz). Upon the presentation of an exhibition ticket, each visitor will receive a 10% reduction on the entrance fee for the performance.
Venue: the concert hall of the Collegium Marianum (Melantrichova 971/19, Praha 1)

April 30 – May 3, 2009,Choreographic studio of contemporary and baroque dance
led by the notable French choreographer Béatrice Massin (organized by SE-S-TA in cooperation with HAMU, for more information see: www.se-s-ta.cz).

Minuet Studio
On the balcony, both young and adult visitors are provided with a space to create, dance, or transport themselves to the Renaissance and Baroque times, in the roles of ladies and gentlemen.

Commented exhibition tours per order
For groups up to 25 members we offer commented tours in foreign languages.
Price: 1 200 CZK for groups up to 15 persons or 1 500 CZK for groups from 16 to 25 persons + admission fee
Reservation: tel.:   23... 
e-mail: ssueduc@ngprague.cz

 

To top

Tranzit - rezidenční pobyt 2009 ve Vídni

Iniciativa na podporu současného umění Tranzit nabízí šest dvouměsíčních rezidenčních pobytů v rámci programu "artist in residence" v museumsquartier, quartier 21 ve Vídni. Pobyty jsou určeny umělcům, kurátorům, teoretikům a dalším profesionálům, pohybujícím se na současné umělecké scéně v České republice, na Slovensku a v Maďarsku. Délka pobytu je dva měsíce. Uzávěrka pro podávání žádostí je 24.října 2008.

Rezidenti mají k dispozici vlastní studio (tj. obytný a atelierový prostor, včetně veškerého nezbytného zázemí) v prostoru museumsquartier (více informací i fotografií naleznete na http://quartier21.mqw.at) Vybraní rezidenti obdrží měsíčně stipendium ve výši 1050 euro.

Z České republiky budou na rok 2009 vybráni dva rezidenti v termínech září – říjen a listopad - prosinec.

Rezidenty vybere komise složená z ředitelů tranzit.cz, tranzit.hu., tranzit.sk a tranzit.at

Prosíme žadatele, aby své přihlášky v anglickém jazyce odesílali v digitální podobě na emailovou adresu: tranzit_office@volny.cz předmět emailu “mq 2009“.

Přihláška by měla obsahovat:
1/ stručný motivační dopis, vysvětlující důvody, proč umělec chce pobývat a pracovat ve vídni
2/ dokumentaci - portfolio prací
3/ cv

Email by neměl obsahovat více jak 3 přílohy.
Žadatelé by měli být připraveni na skutečnost, že musí využít pobyt v jeho plné délce (dva měsíce). Email by měl být vždy potvrzen.

Uzávěrka přihlášek na rok 2009 je 24.10.2008


Kontakt v České republice:

Tranzit.cz
Vít Havránek, project leader
Markéta Strnadová
Fričova 11
120 00, Praha 2
Czech Republic
office.cz [at] tranzit.org

 

To top

Pact Zollverein Residencies from January to June 2009

Residencies from January to June 2009

PACT Zollverein runs a residency programme, which is open to professional choreographers, theatre and performance makers from Germany and abroad. Shaped to suit individual needs, residencies are available throughout the year and can include rehearsal space as well as administrative and technical support for artists involved in researching, developing or realising projects or productions. The maximum length of any residency is two months for which time accommodation may also be provided by arrangement. 

Residencies are awarded by a panel.

The closing date for applications is the 18th of August 2008 (post-marked).

www.pact-zollverein.de 

 

To top

Stipendia DAAD na rok 2009

Stipendia DAAD umožňují studentům oborů výtvarné umění, design, film, hudba, architektura, herectví, režie, tanec a choreografie studovat na německé vysoké škole, aniž by v Německu aspirovali na zakončení tohoto studia. Délka stipendia činí zpravidla jeden rok, v jednotlivých případech je možné stipendium na základě žádosti prodloužit. Nově existuje také možnost absolvovat v Německu jednoletý až dvouletý navazující magisterský program (master). Stipendia pro umělce se zpravidla udělují těm uchazečům, kteří již vyčerpali možnosti svého vzdělávání ve vlasti a mohou v ideálním případě doložit zakončení svého studia závěrečnou zkouškou, složenou ne před více než 6 lety od okamžiku podání přihlášky.

Uzávěrka pro podávání přihlášek je 15. listopadu 2008.

Nově existuje také možnost absolvovat v Německu jednoletý až dvouletý navazující magisterský program (master). Stipendia pro umělce se zpravidla udělují těm uchazečům, kteří již vyčerpali možnosti svého vzdělávání ve vlasti a mohou v ideálním případě doložit zakončení svého studia závěrečnou zkouškou, složenou ne před více než 6 lety od okamžiku podání přihlášky.

Uchazeči, kteří v době podání žádosti žijí déle než jeden rok v Německu, o toto stipendium žádat nemohou. Výše stipendia je 750 EUR měsíčně.

Více na www.proculture.cz/root/daad-stipendia-pro-umelce-1903.html

 Zdroj: Institut umění

 

To top

Residence: Akademie Schloss Solitude

The Akademie Schloss Solitude fellowship is a residence fellowship. Fellowships are granted for either six or twelve months. Extensions are possible in individual cases and are granted by the specialist juror.
Fellowships are awarded to artists who finished their basic studies not more than five years before applying to Akademie Schloss Solitude or who are not older than 35.

Application deadline: 31th October 2008.

More info here

To top

Dance diary:

<<   >>
diary for whole month
Mo Tu We Th Fr Sa Su
 •  

This day on program:

 •  
 
*for other events pick a day (month) in calendar
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: