Eurovizní soutěž mladých tanečníků 2017 dnes na ČT art


V roce 2017 se Česká televize již podruhé stala pořadatelem evropského finále Eurovizní soutěže mladých tanečníků. Dnes od 20:00 bude na ČT art vysílán přímý přenos z evropského finále z Kongresového centra v Praze. V rámci večera se představí finalisté z osmi evropských zemí, a to z České republiky, Německa, Malty, Norska, Polska, Portugalska, Slovinska a Švédska. Českou republiku bude prezentovat sedmnáctiletý Michal Vach, student Tanečního centra Praha – konzervatoře. Večerem provede moderátor Libor Bouček.

Eurovizní soutěž mladých tanečníků se pořádá jako bienále od roku 1985 a je organizována Evropskou vysílací unií (EBU) ve spolupráci s členskými televizními společnostmi. Posláním soutěže je podporovat nové taneční talenty v Evropě, pro které je účast v soutěži jedinečnou příležitostí prezentace a někdy i počátkem mezinárodní kariéry. Unikátní formát zahrnuje jak klasický, tak i moderní tanec. Před mezinárodní porotou se utkají soutěžící, kteří zatančí jak svou soutěžní choreografii, tak i společnou finálovou choreografii z dílny předního evropského choreografa, kterým pro letošní rok nebude nikdo jiný než dlouholetý šéf baletu ND, tanečník a choreograf Petr Zuska.

Zdroj: Česká televize

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: