Festival Tanecvalmez nabídne polský soubor i české DekkaDancers


Desátý ročník festivalu Tanecvalmez nabídne vystoupení polského souboru Witamina T a české DekkaDancers. Vystoupení se uskuteční letos v dubnu ve Valašském Meziříčí (22. dubna) a sousední Zašové (29. dubna).

Skupina Witamina T zatančí Speed Dates Show„Snažíme se navštěvovat co nejvíce festivalů, abychom měli široké možnosti výběru. V Poznani nás zaujala choreografie Speed Dates Show, která pojí tanec s divadlem a reaguje na velmi aktuální téma – konzumní společnost. Věřím, že zaujme diváky všech věkových skupin,“ uvedla ředitelka festivalu Milada Borovičková. Vystoupení polského souboru podle jejích slov s humorem a nadsázkou tematizuje uspěchaný životní styl, přehlcenou kulturu či virtuální realitu.
DekkaDancers zavítají na festival po šesti letech. „Večer zahájí choreografií Černý mraky nepláčou, která je inspirována potlačovanými pocity a myšlenkami, jež se skrývají v lidském nitru. Odlehčenější tón má Dekka pod dekou, za níž získali autoři Viktor Konvalinka a Tomáš Rychetský roku 2012 Cenu za humor v choreografii. Následovat bude proslulé číslo Jakstohoven, které ukazuje, co vše se může stát během sprinterského závodu,“ uvedla mluvčí festivalu Bára Sobotková.
Stejně jako loni naváže na dubnová vystoupení říjnové představení v Městském divadle Zlín, jméno vystupujícího souboru však zatím pořadatelé neprozradili. „K festivalu neodmyslitelně patří doprovodné akce včetně workshopů s profesionálními tanečníky účinkujícími na festivalu, které jsou určeny žákům místních tanečních škol,“ uvedla mluvčí. Loni festival nabídl premiéru představení The Roots francouzského choreografa Kadera Attoua.

Zdroj: Institut umění – Divadelní ústav

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: