Další informace o festivalech najdete v Databázi tance

Hledejte aktuální ročníky festivalů v sekci Akce http://www.databazetance.cz/akce/

Hledejte přehled všech festivalů v sekci Festivaly http://www.databazetance.cz/festivaly/

www.databazetance.cz

Nahoru

Festival Nové Evropy 2017

Mezinárodní festival současného tance s choreografickou soutěží

19. - 25. listopadu 2017, Praha

Choreografická soutěž Cena Jarmily Jeřábkové se postupně stává přirozenou středoevropskou platformou pro vyměňování uměleckých zkušeností a tvůrčích přístupů mladých choreografů a tanečníků z oblasti současného tance a tanečního divadla a je inspirací nejen pro ně, ale i pro veřejnost, která má možnost jejich práce posuzovat. Festival Nové Evropy, který soutěž rámuje, nabízí divácké veřejnosti možnost seznámit se s tvorbou a uměleckými trendy zemí východní Evropy, tvůrcům pak možnost reprezentativního uvedení jejich děl před pražským publikem a na zahraničním turné.

www.duncaninstitut.cz

Nahoru

4 + 4 DNY V POHYBU 2017

22. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO FESTIVALU 
4 + 4 DNY V POHYBU SE USKUTEČNÍ 
6. – 14. ŘÍJNA 2017

Stěžejním úkolem sdružení je pořádání mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu. Festival se koná od roku 1996 s cílem prezentovat současné inovativní umělecké projekty, každoročně na festivalu vystoupí zhruba 20 souborů z celého světa. Specifikum tohoto festivalu spočívá především v oživování objektů pražské architektury divadlem a v prezentaci mezinárodních projektů, na nichž se sdružení produkčně spolupodílí.

Projekty festivalu zahrnují všechny druhy současného umění (divadlo, tanec, hudba, výtvarné umění, film, video art). Každý ročník festivalu má své specifické téma – leitmotiv, například Demolice (opuštěné haly ČKD, kde festival probíhal, byly připraveny k demolici), Hibernace (zmrazení kulturních aktivit v České republice, zánik rezidenčních míst atd.). Efektem propojování jednotlivých druhů a žánrů umění v dramaturgické skladbě programu je i propojení návštěvníků divadelních akcí s návštěvníky koncertů, galerií a milovníků taneční hudby.

Více info na http://www.ctyridny.cz

Letní Letná 2017

17.srpna - 3.září 2017 Praha - Letenské sady

XIV. Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla

Letní Letná - festival nového cirkusu, divadla, hudby a vizuálního umění. Do Prahy přiváží ty nejlepší soubory z celého světa. V průběhu třinácti ročníků představila nejen prestižní soubory z celé Evropy, ale uvedla také umělce z Austrálie, Kanady, Mexika či Uruguaye. Festival přivezl takové špičky světového nového cirkusu jako jsou například soubory Cirque Ici, Cirque Trottola, Les Colporteurs, 7 Fingers, Cirkus Cirkör, Compagnie XY, Cirque Baroque, Cahin Caha, Malabar, Atelier Lefevreu & André, Cie Galapiat, Le Boustrophedon Cirque Trottola & Petit Théâtre Baraque, Cirque Inextremiste, La Compagnie du Poivre Rose, NoFit State Circus, Compagnie Rasposo a další.

Letní Letná je jedinou přehlídkou svého druhu a rozsahu v České republice a okolních zemích. Festival se poprvé konal v roce 2004 a během třinácti let se stal nedílnou součástí nejen české, ale i evropské kulturní mapy - stal se akcí, která u nás nemá obdoby. Atraktivita festivalu neustále roste – v prvním roce navštívilo 60 představení a koncertů 6.300 diváků, v roce 2016 jich na více než 140 představeních bylo již přes 40.000.

Více info a program na: http://www.letniletna.cz/2017/

Nultý bod 2017

17. - 23. července 2017

Letošní program festivalu Nultý bod je nabitý tím nejzajímavějším ze současného experimentálního divadla. Představení z celé Evropy tentokrát opět překračují žánry – těšit se můžete na současný tanec, storytelling nebo dokumentární divadlo. Podívejte se na fotky a vyberte si své favority! Těšíme se na vás od 17. do 23. července v Divadle v Celetné a na dalších místech v Praze. 

"Pokus se zastavit čas a zjistíš, že je křehký." Petr Boháč, dramaturg festivalu. 

První rohttp://1.ro/čník festivalu Nultý bod se uskutečnil v roce 2009. Jeho snahou je představit českým divákům nové provokativní a  doposud neprozkoumané divadelní žánry a trendy evropského divadla v oblasti tanečního divadla, fyzického divadla a performing artu. Pro odborné i laické publikum zprostředkovat setkání se špičkovými uměleckými soubory a umělci. Pomocí těchto setkání obohatit a inspirovat veřejnost i samotné umělce. Nahlédnout tak do limitů divadelních žánrů a hledat nové tendence a impulsy.

Nultý bod je místem setkávání, konfrontace a propojování.

Současně s festivalem probíhá týden edukativních workshopů Performing Arts for The Future, zaměřený na setkání mladých umělců s již etablovanými umělci a s autoritami na poli performativního umění. Vzniká tak prostor pro  předání zkušeností začínajícím umělcům a k navazování kontaktů, který vytváří podmínky pro budoucí spolupráce na světové úrovni. 

Program a více info na: http://www.nultybod.cz/cs/home

Za dveřmi 2017

Pražský festival pouličního divadla

10. - 13. července 2017

… jsou ulice plné zážitků!

Každá vteřina umění na ulici je tak vzácná, umí překvapit a potěšit. Mezinárodní festival pouličního divadla Za dveřmi přináší těchto nedocenitelných okamžiků nespočet, přináší je dětem i dospělým, domácím i turistům - protože pouliční divadlo nezná limitů jazyka či věku.

Za dveřmi je ulice, dvorek, náměstí, za dveřmi je svět. Svět imaginace, divadla a klaunérie. Nebojte se do něj s námi vstoupit!

Na pražská náměstí, ulice i dvorky přinášíme představení z celé Evropy či dokonce z Asie. Spojme své síly, abychom oživili centrum hlavního města i v letních měsících. Je zvykem, že se každé hlavní město snaží nabídnout nejenom pro návštěvníky z cizích zemí ale i pro své vlastní obyvatele pouliční oslavu prodchnutou letní pohodou. A letní nuda v Praze může být zapomenuta!

Dveře jsou dokořán a my vás srdečně zveme abyste šli dál. Divadlo vás vítá s otevřenou náručí!

Program na http://www.zadvermi.cz/program/

Festival KoresponDance 2017

7. - 10. července 2017

Mezinárodní festival tance a pohybového divadla

Na objevování současného tance, nového cirkusu a pohybového divadla s umělci ze tří kontinentů ve spolupráci s obyvateli Žďáru. Budete svědky čtyř světových premiér: francouzsko-maďarského choreografa Josefa Nadje, seskupení Jean Gaudin & Sebastian Fournier & Žďáráček (SK/HU/FR/CZ), autorů Billy Mullaney & Niels Weijer (USA/NL) nebo představení skupiny VerTeDance a Halky Třešňákové.

Pátý ročník festivalu KoresponDance se zapojuje do Roku českého baroka, stále překvapivě živého a bohatého. Baroko – je to cesta zpět nebo naopak kupředu? 

Užijte si historické prostředí 18. století jako unikátní a netradiční scénu pro živé umění, objevte Žďárské Muzeum nové generace, rybníky a lesy Vysočiny!

Srdečně vítáme rodiny, profesionály i milovníky tance a všechny zvědavé a zvídavé duše.

Program na http://www.korespondance.cz/cz/program.php
Více info na: http://www.korespondance.cz

Nahoru

ProART Festival 2017

Mezinárodní workshop festival tance, zpěvu, herectví, fotografie a dalších umění

Liberec 28. 6. - 1. 7. / Brno 14. - 21. 7. / Valtice 25. - 30. 7.


"Umění všemi smysly! Hlava hoří, srdce buší, nohy tančí... Jste na ProARTu."

Od dubna se můžete přihlásit na workshopy, které nabízejí profesionálům i široké veřejnosti výuku v oborech - tanec, herectví, zpěv, fotografie, kreativní psaní, hudba. Kurzy probíhají přes celý den, jsou odstupňovány podle obtížnosti, přičemž každý účastník si může denní rozvrh nakombinovat sám. Druhou částí festivalu je večerní program, který představuje pedagogy – aktivně činné umělce – v ukázkách z jejich repertoáru a navíc zve i další hosty v koncertních, tanečních či divadelních představeních. Vybírat můžete ze tří letních turnusů ve třech historických městech ČR - LiberciBrně a Valticích.

Více info na: https://www.proart-festival.cz/cz/proart-festival-2017/

Cirk-UFF 2017

Sedmý ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu 

31. květen - 4. červen

Festival je oficiálně prezentován jako Czech showcase, protože vybírá to nejlepší z české produkce a představuje zahraničním promotérům.

Finální program české části festivalu je následující:
BATACCHIO - Cirk La Putyka (new creation directed by Maksim Komaro)
BEACH BOY(S) – Losers Cirque Company
WALLS & HANDBAGS – Losers Cirque Company
HRDINKY/HEROES – Tety (opening)
BĚŽKAŘSKÁ ODYSEA/ CROSS-COUNTRY SKIERS ODYSSEY (my translation J) – Bratři v tricku (opening)
MONSTERA DELICIOSA – Squadra Dua (new creation)
AIRGROUND (outdoor version) – Cirk La Putyka
SOLDATES – Squadra Sua
SYNOVIAL – (PLAY) boyz  (we play only 1st of June)
DUKTO – CinkCinkCirk (work in progress)
STUDY – Holektiv
PANTOKINE - Cirque Garuda 

Hlavní událostí letošního ročníku je pak uvedení nové inscenace australského souboru Gravity & Other Myths, BACKBONE. Premiéra proběhla v březnu v Adelaide a představení bylo nadšeně přijato diváky i kritikou. 

Nenechte si ujít ani představení DÉLUGE francouzského soubory Compagnie Sans Gravité, které v sobě kombinuje nový cirkus s novou magií.

www.cirkuff.cz

Tanec Praha 2017

#tancemprotipredsudkum 

29. ročník festivalu od 28. 5. do 28. 6. v divadlech, netradičních i veřejných prostorech 

Festival TANEC PRAHA 2017 se nezadržitelně blíží ke svým třicetinám. Ke komu se obrací v kontextu aktuální společnosti? Jakými tématy se jeho umělci zabývají?

Napříč kontinenty rezonují palčivé otázky, které se nás dotýkají. Je tomu tak i v tanci - slova nejsou všechno, řeč těla je překvapivě silná, pokud nese silný obsah.

TANEC PRAHA je Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla, který se každoročně koná v průběhu června v Praze a dalších regionech České republiky. Již od roku 1989 představuje na kulturní mapě ČR vrchol taneční sezony.

Hlavním posláním festivalu je reagovat na měnící se podmínky a nové impulzy společenské i umělecké a umožnit co nejširší veřejnosti vnímat progresivní trendy a vrcholná díla tanečně – divadelních oborů. Kvalita, pestrost, aktuálnost, přesah do jiných žánrů i prostor pro experiment, to jsou pro Uměleckou radu festivalu důležité prvky při výběru skladby programu. 

Vedle souborů / umělců reprezentujících světovou špičku (zejména Taneční události sezony, které garantovaly osobnosti jako Maguy Marin, Ohad Naharin, William Forsythe, Alain Platel, Akram Khan, Sidi Larbi Cherkaoui, Marie Chouinard, Lin Hwai Min, Nacho Duato, Sasha Waltz ad.) mají v dramaturgii své místo rovněž soubory středně velké a také začínající umělci. Těm festival věnuje linii nazvanou Evropské taneční laboratoře, později Dance NEWs. Složení těchto převážně komponovaných večerů čerpá především z nabídky sítě Aerowaves, která má za cíl objevovat a podporovat mladou evropskou tvorbu, ale také z platforem a soutěží na dalších kontinentech. Výrazné místo v programu mají i domácí tvůrci. Od roku 2014 vstupuje festival i do role koproducenta. Garantuje a podporuje vznik nového díla českých tvůrců a jeho uvedení v průběhu festivaluDramaturgie regionální části festivalu TANEC PRAHA V REGIONECH navíc dlouhodobě a jasně cílí na kvalitní tuzemské produkce posledních sezon.

http://www.tanecpraha.cz

Tancesse Festival 2017

8. ročník mezinárodního festivalu tance, tanečního a pohybového divadla

Program
PÁTEK 26.5. v 19.30
GALAVEČER
v Divadle BARKA – otevřeném kulturním prostoru (Sv. Čecha 35a, Brno)

Proty boty Brno: BEZ MEZÍ
Akro Dance Theatre Toruń: PASSING
ZUŠ Charbulova Brno: A UŽ NESPADNI
Ala Art Brno: BABYLON
Akro Dance Theatre Toruń: GREY SMOKE
Cyranovy boty Brno: FEELING GOOD

SOBOTA 27.5. v 16.00

OPEN AIR
před Janáčkovým divadlem

Taneční scéna Brno: FOTKY
ZUŠ Ostrov: MINIPŘÍBĚHY
Akro Dance Theatre Toruń: ETERNAL LIKE GRASS
Taneční scéna Brno: MEZI REALITOU
Bardo Brno: BĚŽ LOLO BĚŽ
Akro dance Toruń: IMPROVISATION

Move Fest Ostrava 2017

24.5. – 28.5. 2017 v Ostravě

Move fest je festival současného tance, nového cirkusu a fyzického divadla. V průběhu několika dní se vám v Ostravě otevře možnost vidět ta nejkvalitnější a nejlepší představení z celého Česka.

Vyhlížíte netrpělivě konec května a s ním spojený MOVE Fest 2017? Můžete se začít oficiálně těšit, protože přípravy toho letošního s podtitulem „Tanec a móda“ jsou v plném proudu! Letos budete mít možnost vidět to nejkvalitnější, co se urodilo na evropském tanečním poli. Proběhne i dlouho očekávaná premiéra filmu o známém módním domu Ostravica Textilia: Luxury Memories a součástí programu bude i dech beroucí „fashion battle“. Jednoduše…v termínu 24.5. – 28.5. 2017 bude Ostrava žít tancem a módou pro všechny tanečníky, diváky, módním blogery...i pro ty, kteří neví, jaký je rozdíl mezi meruňkovou a lososovou... Kompletní program a vstupenky tu budou rychleji než plavková sezóna!

movefest.cz

Festival tanečních filmů 2017

11. - 13. května, Kino Světozor

Festival tanečních filmů se od roku 2009 profiluje jako bienále s cílem prezentovat díla z oblasti taneční kinematografie, dokumenty o tanci, inovativní záznamy tanečních inscenací a zejména díla žánru dance for camera. Taneční filmy prezentujeme, produkujeme a podporujeme jejich tvorbu. TANEC A FILM JSOU SI SOUZENI!

http://www.tanecnifilmy.cz/

PRAGUE NONVERBAL 2017

2. ročník festivalu
21. - 28. 5. 2017

Hlavním cílem festivalu je konfrontace s mezinárodní profesionální scénou a neotřelá dramaturgie, která vnímá současné nonverbální divadlo jako otevřený umělecký proud zasahující do dalších žánrů a oborů současného umění. Důležitým faktorem je pestrost žánrů a přesahy mimického divadla do tance, cirkusové artistiky, objektového divadla a vizuálního umění. V programu se objeví také divadla, která pracují s maskami a projekty s velmi sugestivní výtvarnou stylizací.

Hlavní zahraniční část programu tvoří inscenace britského souboru VAMOS THEATRE s názvem FINDING JOY. Nonverbální divadlo s maskami zaznamenalo značný ohlas na velkých mezinárodních přehlídkách a je zajímavou ukázkou jak zpracovat beze slov, s maskami, komiksově a s nadsázkou zajímavý námět z reálného života.

COMPAGNIE MANGANO-MASSIP je francouzské duo Sara Mangano a Yves Massip, kteří patří mezi přímé pokračovatele odkazu Marcela Marceaua. Jejich tvorba je pohybově i vizuálně atraktivní, propojující techniku mime corporel s fyzickým divadlem.

Dalším jménem je skvělý belgický umělec JOS HOUBEN, patřící mezi nejvýraznější a nejznámější evropské mimy, který se představí se svým novým projektem ART OF LAUGHTER.

Dále se představí:
GABY MUNOZ s komickým, klaunským a improvizovaným představením PERHAPS, PERHAPS...
AIRGROUND CIRKU LA PUTYKA v choreografii Toma Rychetského
- performance izraelsko-japonského páru Dror Liberman a Kazuyo Shionoiri  TAKE DOWN 
- představení Halky Třešňákové a Anny Polívkové WALK IN PROGRESS
PANTOMIMA S.I. - divadlo pantomimy neslyšících
VĚC v režii Števa Capka
- v režii prof. Zoji Mikotové představení DŮM BERNARDY ALBY 
- progresivní mladá formace 
HOLEKTIV – Eva Stará, Karolína Křížková a Andrea Vykysalá

Letošní cenu SILENCE SPEAKS LOUDER převezme další výrazná osobnost mimického divadla – prof. Ctibor Turba. V doprovodné výstavě v Centru současného umění DOX bude od 21. května prezentován soubor Turbových grafik, fotografií, plakátů a dalších zajímavých materiálů mapujících jeho uměleckou dráhu.

V rámci doprovodného programu představí Jiří Kylián svůj nový film natočený ve středoevropské produkci a proběhnou další komentované filmové projekce zásadních Turbových filmů a dokumentů.
 Nedílnou součástí budou workshopy pro studenty HAMU, DAMU a JAMU. V posledním dnu festivalu se také na dvoře La Fabriky představí Jiří Bilbo Reidinger a Bratři v tricku věnující se převážně dětskému publiku.

aktuální informace o programu a kontakty:
La Fabrika, Komunardů 28, Praha 7, festival(at)praguenonverbal.cz
www.praguenonverbal.cz

Divadelní Flora 2017

od pátku 12. 5. do neděle 21.  5. 2017 

21. ročník mezinárodní přehlídky nabídne během 10 dnů na čtrnácti festivalových scénách na sedm desítek akcí.

Divadelní Flora vstupuje do třetí dekády své existence razantně. Její hlavní program zahrnuje 38 produkcí dvaadvaceti titulů – z toho 19 zahraničních představení. Společně s renomovanými soubory a interprety dorazí osobně se svými inscenacemi také řada režisérů a choreografů.

Více info:  www.divadelniflora.cz

TANECVALMEZ 2017

10. ročník mezinárodního festivalu současného tance

Mezinárodní festival současného tance TANECVALMEZ čeká první kulaté výročí - proběhne již podesáté. Za dobu své existence přivítal téměř 20 českých i zahraničních umělců a souborů, nabídl řadu doprovodných akcí včetně výstav, tanečních workshopů či promítání a v roce 2016 překročil hranice Valašského Meziříčí a rozrostl se i do dalších měst. Co slibuje ten letošní jubilejní?

Sobota 22. dubna - Kulturní zařízení Valašské Meziříčí  
19:00 Witamina T (Polsko) - SPEED DATES SHOW
SPEED DATES show (v překladu Minutová Seznamka) je reakcí na kulturu, která nás zaplavuje obrazy a ikonami – je odpovědí na hypervizuální virtuální realitu, jež nedokáže reflektovat skutečný život. Naštěstí však máme také Lásku! Energii, která ovlivňuje každodenní fungování světa tím, že uskutečňuje naše nejhlubší potřeby – jak ty tvořivé, tak ty destruktivní. SPEED DATES show je výzva k naprostému sblížení a hledání harmonie mezi sebou navzájem, což vyžaduje čas a trpělivost. Jak toho dosáhnout v době všudypřítomného spěchu a nevyčerpatelné dostupnosti obrazů a dojmů, které si neustále pohrávají s našimi smysly? Tanečníci vás zvou k setkání v realistické dimenzi světa.

Cena místenky: 200,- Kč 

Sobota 29. dubna - Kulturní dům Zašová
19:00 - DEKKADANCERS - MRAKY. DEKA. HOVNA.
Český soubor DEKKADANCERS složený ze sólistů baletního souboru Národního divadla v Praze si pro diváky přichystal komponovaný večer. Ten zahájí choreografií Černý mraky nepláčou, která je inspirována potlačovanými pocity a myšlenkami, jež se skrývají v lidském nitru. Odlehčenější tón má Dekka pod dekou, za níž získali autoři Viktor Konvalinka a Tomáš Rychetský roku 2012 Cenu za humor v choreografii. Následovat bude proslulé číslo Jakstohoven, které ukazuje, co vše se může stát během sprinterského závodu. 

Místenky:
STŘED - 200,- Kč
LEVÝ A PRAVÝ BOK - 150,- Kč

Tel.: 725 550 167, e-mail: zitkova.zuzana(at)b-artskola.cz 
Web: www.tanecvalmez.cz
Facebook: https://www.facebook.com/Tanecvalmez/

Česká taneční platforma 2017

Festival ČESKÁ TANEČNÍ PLATFORMA, který nabízí každoročně to nejlepší z české taneční scény za poslední rok, je vyhledáván nejen českým publikem, ale i  tuzemskými a zahraničními profesionály.

Dramaturgická rada tvořená nezávislými odborníky z taneční oblasti (kritici, kurátoři, producenti, zástupci tanečních škol apod.) vybírá přibližně 10 nejzajímavějších představení uplynulého roku.

Kořením Platformy je bohatý doprovodný program jako Meet the Artists, site-specific projekty, Ateliér čtení tance, diskuse, prezentace a mnoho jiného. 

Program:

06 DUBEN -ČTVRTEK
18:00Studio ALTA
YOU ARE HERE
Petra Tejnorová (CZ), Jaro Viňarský (S... 

20:00 PONEC
Paradiso
420PEOPLE
Václav Kuneš 

07 DUBEN -PÁTEK
11:30 Divadlo Duncan Cen...
Svěcení jara
Konzervatoř Duncan centre & Jiří Barto...
* sekce Mladá krev 

07 DUBEN -PÁTEK
15:30 Studio ALTA
YOU ARE HERE
Petra Tejnorová (CZ), Jaro Viňarský (S...

17:00 Alfred ve dvoře
Výš
tYhle
Lukáš Karásek, Floren... 

18:30 NoD
Švihla
Tereza Hradilková a kol.
* výběr také Divácké poroty 

07 DUBEN -PÁTEK
20:00PONEC
Flow
VerTeDance
Jiří Havelka, Beata H... 

08 DUBEN -SOBOTA
10:30PONEC
Momo
Mirka Eliášová 

12:00La Fabrika
Study
ČESKÁ TANEČNÍ PLATFORMA 2017
* sekce Mladá krev a také výběr Divácké poroty 

08 DUBEN -SOBOTA
17:00Alfred ve dvoře
PAROLAPOLEA
Viktor Černický 

20:00PONEC
L / One of the Seven
ME-SA
Andrej Petrovič
* výběr Divácké poroty  

09 DUBEN -NEDĚLE
14:00PONEC
Constellations I. Before I Say Yes
Orchestr BERG, Spitfire Company 

15:00Jatka78
Black Black Woods 

20:00DOX Centrum součas...
Odtržení
Farma v jeskyni
* Taneční inscenace roku 2016 

21:30PONEC
Vyhlášení cen ČTP 2017

Divadelní a taneční festival Bazaar 2017

Budoucnost je víc než národ!“

Od pátku do neděle 17. – 19. března 2017 se bude v Praze již potřetí konat festival Bazaar, který se zaměřuje na nezávislou divadelní a taneční tvorbu ze střední, východní a jižní Evropy. Heslo letošního ročníku zní VÍC NEŽ NÁROD. Zahajovacím představením a divadelní událostí sezony je inscenace progresivního slovinského souboru Mladinsko a radikálního režiséra Oliviera Frljiće Černá zem pohltí toho, kdo odstoupí zrádně!

Program festivalu Bazaar 2017:
PÁTEK 17.3.
13–17H / Alfred ve dvoře/ MOŽNOSTI NEZÁVISLÉHO KURÁTORA I.: Workshop s Goranem Injacem, uměleckým ředitelem Divadla Mladinsko
16H / Studio ALTA / DISASTROUS – Prezentace prací SILK Fluegge včetně ukázek (AT)
18H / Alfred ve dvoře / MATKY Z OCELI / Agata Siniarska (PL) & Mădălina Dan (RO)
20H / Studio Hrdinů / ČERNÁ ZEM POHLTÍ TOHO, KDO ODSTOUPÍ ZRÁDNĚ! / Oliver Frljić& Divadlo Mladinsko (SLO)

SOBOTA 18. 3.
10–13H / Alfred ve dvoře / MOŽNOSTI NEZÁVISLÉHO KURÁTORA II.: Workshop s Goranem Injacem,uměleckým ředitelem Divadla Mladinsko
14–22H / Studio ALTA / SOBOTNÍ BAZAAR

1. část / 14-18H
HAZARD ZONE / Zdenka Brungot Svíteková (SK/NO/CZ), Marta Bichisao (IT) a Sylvain Sicaud  (FR)
KEEP CALM / Ufftenživot (CZ)
STEREOPRESENCE / Cristina Maldonado (MEX)
+ diskuze RespondArt s Alicí Koubovou

2. část / 18.30-22H
VE JMÉNU KAR / Markéta Jandová a Jitka Tůmová (CZ)
SIONISTICKO-SOCIALISTICKÁ REPUBLIKA UGANDA: STÁT VĚCÍ BUDOUCÍCH (ZALOŽENÍ AMBASÁDY V PRAZE) / friendly fire (DE)
A DANCE IS A DANCE IS A DANCE / Agata Siniarska (PL) & Xenia Taniko Dwertmann (DE)
+ diskuze RespondArt s Alicí Koubovou
+ DJ Johana

NEDĚLE 19. 3.
18H / Studio ALTA / DIOR V MOSKVĚ / Ingrida Gerbutavičiūtė & Agnija Šeiko (LIT)
20H / Alfred ve dvoře / TRANSFORMABILITY / Willy Prager (BLG)

Informace a detaily najdete na www.alfredvedvore.cz/cs/bazaar

Cirkopolis 2017

4. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu

Cirkopolis se uskuteční od 13. do 18. února 2017 v prostorách Paláce Akropolis a letos se rozšíří také do Divadla Ponec. Program 4. ročníku festivalu se opírá o laureáty ocenění CircusNext a další špičkové umělce z celé Evropy. 
Těšit se tak můžete na syrové představení Taival finské company NUUA, které hravě mísí současný tanec, žonglování a vizuální divadlo na jevišti. Dále na minimalistickou scénu belgického umělce Alexandera Vantournhouta, poetické francouzské duo Sacékripa či představení Autour du domain. 

Po celou dobu konání festivalu bude navíc v prostorách CIRQUEONu probíhat tajné zkoušení pro závěrečný večer s názvem Cirkopolis vol. 4, který nazkouší s mezinárodním týmem původem italský režisér Roberto Magro. Přijďte, bude to stát fakt za to!

Pořadateli Cirkopolisu jsou Palác Akropolis a CIRQUEON.
Více na www.cirkopolis.cz. 

-----------------------------------------------------------

VÝZVA K ÚČASTI PRO UMĚLCE: CZECH FOCUS V RÁMCI CIRKOPOLIS

Jste profesionální umělci a chcete se setkat a pohovořit se zahraničními členy prestižní FACE Network? Neváhejte a přijďte 15. února do Paláce Akropolis - speed dating i neformální setkání. Těšit se můžete také na koncert FEKETE SERETLEK & CIRKOPOLIS PARTY.

18:00   SPEED DATING
Kreativní prezentace profesionálních novocirkusových umělců.

19:00   APERÓ
Na co se můžete těšit z dílny Loser(s), Bratrů v tricku a dalších, které možná ani neznáte, ale jsou neméně zajímaví?! Přijďte a zeptejte se při neformálním setkání.

VSTUP: Speed dating & Apero pouze pro registrované profesionály. Registrujte se, prosím, do 31. 1. 2017 zde: goo.gl/48Z4xN

20:30   koncert FEKETE SERETLEK CIRKOPOLIS PARTY
Palác Akropolis-malá scéna, vstup pro veřejnost, vstup zdarma

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: