Další informace o festivalech najdete v Databázi tance

Hledejte aktuální ročníky festivalů v sekci Akce http://www.databazetance.cz/akce/

Hledejte přehled všech festivalů v sekci Festivaly http://www.databazetance.cz/festivaly/

www.databazetance.cz

Nahoru

Tanec Praha 2018

V roce 2018 slaví festival TANEC PRAHA 30 let! Významné jubileum bychom rádi oslavili účastí zcela hvězdných osobností a zároveň poutavou konfrontací současných tanečních projevů Evropy a jiných kontinentů. Smělé plány balancují mezi vzpomínkami a impulzy posledních let, známými osobnostmi i objevováním nových talentů. Pokračujeme v duchu loňského motta Tancem proti předsudkům, letos navíc i dalšího výstižného podtitulu: Na věku nikdy nezáleželo méně.

Hlavními událostmi festivalu budou inscenace Jiřího Kyliána, dále renomovaného izraelského choreografa působícího ve Francii Emanuela Gata s názvem „SUNNY“ a dílo korejské choreografky Eun-Me Ahn „Dancing Grandmothers“. Jako dárek k jubilejnímu ročníku chystáme publikaci i retrospektivní výstavu.

PROGRAM najdete ZDE.

TANEC PRAHA – Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla – je jednou z největších událostí v kulturním kalendáři ČR. Od roku 1989, každoročně v červnu, festival představuje pestrost a kvalitu aktuální zahraniční a tuzemské taneční scény, dává prostor pro experiment i přesah do jiných žánrů, podporuje vznik nových děl coby koproducent. Program, oslovující širokou i odbornou veřejnost (od dětí po seniory), je strukturován do programových linií, jako jsou Události sezony (zásadní soubory a osobnosti světové taneční scény na zahájení/zakončení festivalu), koprodukce festivalu v mezinárodní spolupráci, TANEC PRAHA DĚTEM, Dance NEW´s (prostor mladým talentům např. z platformy Aerowaves), TANEC PRAHA STUDENTŮM, VEN.ku TANCI (tanec ve veřejném a netradičním prostoru) ad. V současnosti je programová nabídka festivalu uváděna ve 20 městech a obcích, in-door i out-door.

MoveFest Ostrava 2018

23. - 27. května 2018 v Cooltour Ostrava

Move fest je festival současného tance a nového cirkusu. V průběhu několika dní se vám v Ostravě otevře možnost vidět ta nejkvalitnější a nejlepší představení z celého Česka.

Cirk-UFF 2018

31.5. - 3.6. 2018 v Trutnově, centrum UFFO a okolí

Cirk-UFF je mezinárodní festival nového cirkusu, jehož první ročník proběhl v roce 2011. Během své krátké existence si získal značné renomé nejen v ČR, ale i v zahraničí. Cílem je každoročně přivést do Trutnova to nejlepší z českého prostředí a předvést i progresivní zahraniční soubory, které určují směr vývoje současného cirkusu a pouličního umění.

Více informací na: http://www.cirkuff.cz

Fun Fatale 2018

11. - 15. 4. 2018 v Praze, dále v Jihlavě, Brně a Bratislavě

Ojedinělý mezinárodní festival současného cirkusu, na němž se představí pouze ženy. Jde hlavně o sólistky a menší soubory v inscenacích, které hledají nové formy pohybového umění. Kukátko do opery můžete nechat doma, u nás sedí všichni blízko. 

https://funfatale.cz

Divadelní svět Brno 2018

Mezinárodní festival 

24.–28. května

Mottem pro rok 2018, který je stoletým výročím oslav české státnosti, se stal pojem „Svoboda?!“

Provokatér Oliver Frljić, Divadlo bratří Formanů a další... během pěti divadlem nabitých dní můžete zhlédnout více než čtyřicet představení předních souborů z Česka, Polska, Slovinska, Srbska, Holandska, Slovenska či Spojených států amerických.

Více info a program: www.divadelnisvet.cz

Česká taneční platforma 2018

4. - 7. dubna 2018 v Praze

Festival Česká taneční platforma, který představuje každoročně to nejlepší z české taneční scény za poslední rok, je vyhledáván nejen českým publikem, ale především tuzemskými a zahraničními profesionály. Platforma je skvělou příležitostí pro networking - vybízí k intenzivnímu navázání mezinárodních i národních kontaktů a následné spolupráci.

Dramaturgická rada tvořená nezávislými odborníky z taneční oblasti (kritici, kurátoři, producenti, zástupci tanečních škol apod.) vybírá přibližně 10 nejzajímavějších představeníuplynulého roku.

Kořením platformy je bohatý doprovodný program jako Meet the Artists, site-specific projekty, Choreografické fórum, diskuse, prezentace a mnoho jiného.

http://www.tanecniplatforma.cz

Bazaar 2018

Divadelní a taneční festival v Praze

Čtvrtý ročník pražského divadelního a tanečního festivalu Bazaar uvede od 16. do 18. března 2018 představení a ukázky z výrazných performancí ze střední, východní a jižní Evropy.

Tématem letošního ročníku je hledání vlastního hlasu v rámci komunity a komunikace menšinových témat většinové společnosti. Festival zahájí inscenace One Gesture polského souboru Nowy Teatr v režii známého divadelního inovátora Wojteka Ziemilského. Vrcholem programu bude opět Sobotní Bazaar, přehlídka ukázek právě vznikajících scénických a tanečních projektů umělců z ČR, Polska, Rakouska, Francie, Slovinska a dalších zemí.

Kompletní program najdete na www.alfredvedvore.cz/cs/bazaar.

Malá inventura 2018

festival nového divadla

Praha 21. - 28. února 2018

16. ročník

Festival nového divadla si za 16 let své existence vybudoval nezastupitelné místo na české divadelní scéně. Hlavním smyslem jeho konání je upevňovat postavení nového divadla před laickou i odbornou veřejností a poskytnout profesionálům z Čech i ze zahraničí příležitost během jediného týdne shlédnout výběr nejvýraznějších představení nového divadla za uplynulý rok. Festival, který se pravidelně koná na konci února, je tak symbolickým uzavřením předchozího divadelního roku a zároveň vykročením do toho nového.

www.malainventura.cz

 

 

Cirkopolis 2018

11. - 17. 2. 2018 v Praze

Festival zaměřený na nový cirkus s prvky současného tance, fyzického, vizuálního divadla a žánrů současné hudební scény. Festival hostí každý rok několik zajímavých a progresivních zahraničních skupin, workshopy se zahraničními lektory a další doprovodný program.

více info na http://www.cirkopolis.cz

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: