Jatka78 v červnu uvítají australský soubor Gravity & Other Myths


Do České republiky zavítá australský soubor Gravity & Other Myths s inscenací Backbone. Jedná se o další zahraniční umělce, kteří letos na Jatkách78 vystoupí. Australský soubor bude na scéně reprezentovat desatero akrobatů. Název inscenace Backbone (páteř) připomíná, že právě ona je pro fungování a pohyb našeho těla nezbytná. Nabízí nám oporu, poskytuje jistotu. Představení se na Jatkách78 odehrají od 18. do 22. června 2018.

Páteří tohoto představení jsou oni sami. Při nebezpečných kouscích si navzájem nabízejí oporu jako jednotlivé obratle páteře, které do sebe bezchybně zapadají. „Vzájemná důvěra těchto akrobatů při provozování jejich nebezpečných kousků je doslova dechberoucí. Jeden se opírá o druhého a vzájemně tvoří vysokou pyramidu poskládanou z jejich těl. Backbone zkoumá různé pohledy na to, co to je síla, kde se bere a jak je měřena. Je netradiční oslavou spojení lidí a prověření hranic jejich fyzické síly, síly emocí, síly jednotlivce i kolektivu. Vše se odehrává tady a teď. Publikum nemusí na výlet do Verony, stačí divadlo, jeviště a dobře se dívat. Backbone je třetí inscenací souboru. Předcházela mu show A Simple Space, mezinárodně velice úspěšná, s více než 350 reprízami na 68 divadelních a festivalových scénách v 18 zemích,“ dodávají zástupci Jatek78.

Zdroj: Jatka78

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: