Jiří Opěla hostem cyklu Stopy v písku


Hostem cyklu Stopy v písku bude ve středu 2. května 2018 Jiří Opěla. Setkání proběhne od 17:00 v prostorách Kyliánova tanečního archivu (knihovna HAMU) na Malostranském náměstí.

Jiří Opěla je významný český manažer, produkční a producent, jenž na tři desetiletí spojil svůj život s Pražským komorním baletem Pavla Šmoka, představil České republice Jiřího Kyliána a mnohé další světové umělce. V současnosti je iniciátorem ceny Manažer roku udělované v rámci České taneční platformy.
Stopy v písku je cyklus besed, medailonů a tematických sympozií, kterým chce Kyliánův taneční archiv vzdát hold osobnostem, které psaly historii tance a pohybového umění. Jeho cílem je zprostředkovat odborné i laické veřejnosti setkání s choreografy, interprety a pedagogy, kteří se mohou podělit o své vzpomínky a životní zkušenosti nebo připomenout životy a dílo těchto umělců in memoriam, aby stopy, které za sebou zanechaly, nezmizely z naší paměti.

Zdroj: Kyliánovo taneční centrum a knihovna

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: