12th International Youth Festival-contest of Arts “The Muses” 2017, Bulgaria

12th International youth festival-contest of arts "Muzite" (“The Muses”) from 5th to 15th of July 2017, in the town of Sozopol, Bulgaria.

1st  Session from 05th to 10th of July. Competitions in sections: "Dance arts", "Fiction Literature", "Non-standard art forms" and „Film”;

2nd Session from 10th to 15th of July. Competitions in sections: "Music Arts", "Fine, Applied and photo arts" and "Theatre".

For further information please visit our websitewww.muzite.org

Prices and participation: Prices IYFA "Muses".

If you want to take part in the festival, please fill out an application form: IYFA „Muzite” 201Application Form

Information about town of Sozopol: Sozopol page

For correspondence:
- Post address: Bulgaria, 1000 Sofia, “Racho Dimchev “ Str., № 2
- E-mail: muzite_fest(at)abv.bgfest(at)muzite.org
- Tel/fax: +359 2 981 01 06;
- Mobile: +359 878 435 153

URL: www.muzite.org/en/node/6/    
NETWORKS: https://www.facebook.com/muzite.org

Nahoru

Nádej baletu

Hľadáme mladú nádej baletu

13. - 16. február 2017
Divadelná sála domu kultúry, Liptovský Hrádok

Myšlienka súťaže
Hlavnou myšlienkou baletnej súťaže NÁDEJ BALETU je prezentácia, vyzdvihnutie a podpora mimoriadne nadaných študentov v oblasti tanečného umenia. Súťaž má ambíciu spájať, podporovať, oslavovať, vyzdvihovať a prezentovať talent zúčastnených tanečníkov a spoluprácu ich škôl.

Pre koho je súťaž?
Súťaže sa môžu zúčastniť študenti a absolventi konzervatórií a tanečných škôl, aj profesionálni a aktívni tanečníci. Je určená pre tanečníkov všetkých štátov a národností, ktorí do dňa konania súťaže neprekročili vek 27 rokov. Súťaž je rozdelená na tri kategórie:
Kategória A: študenti konzervatórií s 8 ročným študijným programom 
Kategória B: študenti konzervatórií so 6 ročným študijným programom
Kategória C: absolventi konzervatórií a aktívni tanečníci

Ako sa prihlásiť?
Súťaže sa môže zúčastniť len záujemca, ktorý odovzdá riadne vyplnenú prihlášku a zaplatí účastnícky poplatok. Podaním prihlášky sa účastník zaväzuje dodržiavať podmienky súťaže. V prípade ich porušení môže byť zo súťaže vyradený. Súťažiaci si musí zaistiť právo predvádzať nové diela alebo choreografie, na ktoré sa vzťahuje ochrana autorských práv.

http://www.nadejbaletu.sk/

Přihlašování na ČTP 2017

Přihlásit se na ČESKOU TANEČNÍ PLATFORMU lze s inscenací, která měla premiéru nebo předpremiéru v roce 2016. Dramaturgická rada festivalu, která vybraná díla nominuje do hlavního programu festivalu, musí inscenaci zhlédnout s předstihem, a to nejpozději do 31. 12. 2016 Na základě posouzení členů odborné poroty lze dílo zařadit do programu nebo doporučit prezentaci v rámci „Meet the Artists“. O zařazení/nezařazení do programu ČTP 2017 budou přihlášení informováni emailem na konci ledna 2017.

• Přihlášky na ČESKOU TANEČNÍ PLATFORMU přijímáme pouze do 1.12.2016

• Je třeba ve vlastním zájmu s předstihem informovat o veškerých termínech uvádění přihlášeného díla tak, aby členové dramaturgické rady mohli dílo zhlédnout živě. Informace o reprízách je možné poslat rovnou prostřednictvím přihlášky, nebo později e-mailem na: zuzana.hajkova(at)tanecpraha.euZařazení díla do programu pouze na základě videonahrávky je možné jen ve výjimečných a odůvodněných případech.

ČESKÁ TANEČNÍ PLATFORMA 2017
6. - 9. 4. 2017

Festival ČESKÁ TANEČNÍ PLATFORMA patří ke kvalifikovaným a zahraničními experty vyhledávaným festivalům, na kterém dostávají prostor k prezentaci čeští (a s českými tanečníky či prostory spolupracující) umělci z oboru současný tanec a pohybové divadlo. Pro umělce jde o jedinečnou šanci, jak zaujmout dramaturgy a producenty ze zahraničí a regionů.

ČESKÁ TANEČNÍ PLATFORMA se zaměřuje na prezentaci profesionálních jedinců a skupin oboru současný tanec a pohybové divadlo.

V rámci festivalu se udělují ocenění: Cena Diváka, cena za interpretaci: Tanečnice nebo Tanečník rokuTaneční inscenace roku a od minulého ročníku také ocenění Manažer roku.

Přímý odkaz na online přihlášku naleznete zde

XX International Festival of Choreographic Miniatures in Serbia

Competition for choreographers,

which will be held 2nd to 4th June2016 
at the National Theater, Belgrade/Serbia,
in organization of Association of Ballet Artists of Serbia.  

Competition requirements:
·  premiere performance of choreography at the festival
·  maximum duration of choreography is 10 minutes

Awards:
An international jury of five members will award the three best choreographic miniatures
·  1st prize: Award in the amount of 2000 €
·  2nd prize: Award in the amount of 1000 € 
·  3rd prize: Award in the amount of 500 € 

More info on application procedure please find attached.

Deadline for application is May 1st 2016.

Festivalová postupová přehlídka dětských skupin scénického tance

pro hl. m. Prahu pro rok 2016

o. s. ART CALIBRE ve spolupráci s NIPOS ARTAMA, za finanční spolupráce hl.m.Prahy a Ministerstva kultury vyhlašuje krajské kolo celostátní přehlídky dětských skupin scénického tance.

Místo konání: PRAHA - Salesiánské divadlo, Kobyliské nám.1, Praha 8

Termín: 2. - 3. dubna 2016

Přihlášky a informace: Jaroslav LANGMAIER, Národní 30, Praha 1, 110 00

Mobil: 608 702 972,

e-mail: jaro-faro(at)seznam.cz

Základní ustanovení:

Přehlídka je výběrovým kolem pro XXXIII. celostátní přehlídku dětských skupin scénického tance KUTNÁ HORA 2016, konanou 20. – 22. května, Městské Tylovo divadlo Kutná Hora.


Podmínky účasti:

Přehlídky se mohou zúčastnit dětské skupiny (děti ve věku základní školní docházky) z celé ČR, které rozvíjejí formy scénického tance.

Skupinám se doporučuje účast na postupové přehlídce v kraji jejich působení. 

Přehlídky nejsou určeny předtančením společenského tance ani dětským folklorním a parketovým tanečním kompozicím. Tyto pohybové formy mají své samostatné přehlídky.

Kritéria hodnocení

1. jevištní zpracování námětu a hudby (choreografie, kostým, rekvizita, světlo, originalita, estetika),

2. pohybová připravenost (držení těla, vedení pohybu, orientace v prostoru),

3. provedení dětským interpretem (přirozenost, tanečnost, hudebnost),

4. výběr hudební předlohy a námětu (přiměřenost).

Při výběru hudební předlohy, především v mladším školním věku, je upřednostňován živý hudební doprovod; ve starším školním věku pak aktivní, popř. i autorská hudebně-pohybová práce.

Účastnický poplatek (bude vybírán při prezenci):

Za choreografii do 5 účastníků: 230,- Kč

do 9 účastníků: 300,- Kč

  1. a výše: 330,- + 30,- Kč za každého tanečníka nad počet

Přihlášky:

Přiloženou přihlášku vyplňte ve všech bodech a zašlete nejpozději do 18. března 2016 na výše uvedenou adresu. Na základě přihlášky obdržíte časový harmonogram zkoušek a podrobné informace.

Na každou choreografii je nutno vyplnit samostatnou přihlášku.

NARUBY

2. ročník taneční soutěže v brněnském Divadle na Orlí 30. a 31. 10. 2015 


Bude se soutěžit ve dvou hlavních kategoriích – klasickém a moderním tanci. Pro dodržení zaměru soutěže je však nutné, aby hudebním podkladem pro  kategorii klasického tance byla tvorba nového milénia, tedy s datem „narození“ po roce 2000. Naopak pro splnění soutěžních požadavků druhé kategorie je nutné tančit na hudbu klasickou. Pro lepší srocvnatelnost výkonů soutěžících jsou zavedeny podkategorie, které jsou rozděleny podle věku tanečníků a také dle toho, zda soutěží ve skupině nebo pouze jako sólista.


Na rozdíl od většiny tanečních soutěží rovněž není pro porotu prvním hodnotícím kritériem technika, ale kreativita, výraz a soulad tance a hudby, což by mělo zajistit, aby hudba nebyla jen nutným „doplňkem“ vystoupení, ale rovnocennou skladebnou součástí choreografie. Proto jsou do poroty pozváni nejen mistři tance, ale i umělci z ostatních uměleckých oborů, zejména hudby.


Den před samotným utkáním základních uměleckých škol, soukromých tanečních škol a skupin či jednotlivců se mohou účastníci i široká veřejnost účastnit několika workshopů (pod vedením baletního mistra Národního divadla Brno Gustava Bessery Quintans lekce pro děti a druhá pro dospělé a dílna současnémho tance a jógy s Dagmar Dash Voudouragkaki)


Pro výherce soutěže jsou připraveny hodnotné ceny od mnoha partnerů. Vyhlášen bude také absolutní vítěz soutěže (držitel tzv. Grand Prix), který nejlépe naplní samotnou myšlenky soutěže a bude vybírán velmi pečlivě napříč všemi kategoriemi.

Mezinárodní baletní soutěž Plzeň 2015

VYHLÁŠENÍ V. MEZINÁRODNÍ BALETNÍ SOUTĚŽE PLZEŇ 2015

 
Taneční sdružení ČR ve spolupráci s Divadlem J. K. Tyla v Plzni  za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, EHMK Plzeň 2015, Nadace Českého literárního fondu a Nadace Život umělce vyhlašuje v rámci Soutěžní přehlídky tanečního umění ČR 
V. MEZINÁRODNÍ BALETNÍ SOUTĚŽ PLZEŇ 2015

Soutěž se uskuteční ve dnech 19. 11. – 22. 11. 2015 v DJKT v Plzni v Novém divadle

Bližší informace o podmínkách a organizaci soutěže, povinném repertoáru a přihlášku najdete ZDE

Zájemci o účast odešlou vyplněnou přihlášku, včetně fotografie v tiskové kvalitě, nejpozději do 10. 10. 2015 elektronicky na: miroslav.hradil@djkt.eu
nebo na adresu DJKT, Miroslav Hradil, Palackého nám. 30/2971, 30100 Plzeň (na obálku napište: MBS 2015)

Nahoru

Competition in International Dance Festival Arabesk 2015, Latvia

16 INTERNATIONAL CHOREOGRAPHY FESTIVAL - COMPETITION  ARABESK

Latvia, Jurmala

24th-28th June year 2016

 

DESCRIPTION

For 16 years, so colorful dance event gaining popularity among dancers , teachers and teams of Latvia and abroad. This cultural event held in one of the most beautiful halls in Europe kontsertnyh - Concert Hall Dzintari.

REQUIREMENTS OF THE PARTICIPATION

Ø  The age of participants have to be – from 5 to 25.

Ø   All the applicants have rights to take part in any dance nomination, mentioned below

Ø  The length of each performance shouldn’t be more than 5 minutes. In case it takes more than 5 minutes, the judges of the competition have rights to stop the performance or even lower the evaluation..

Ø  Till 25th of May you have to send your request to the e-mail - balet.arabesk@inbox.lv  , video, creative beography, foto and 10% of the total cost should be prepaid (applications without payment of 10% are not accepted).

Nominations

Ø  Classical choreography

Ø  Neoclassical choreography

Ø  Dance show

Ø  Children dance ( till 12 y.o.)

Ø  Experimental dance

Ø  Sports choreography (hip-hop, disco, techno, street, electric boogie, break dance, pop locking) 

Ø  Contemporary choreography   (jazz, modern, neoclassical dance, contemporary, neofolk, afro)

Ø  Show choreography

Ø  Folk choreography

Ø  Stylization of folk dance

Ø  Folk show dance

Ø  Street dance (hip-hop, house, techno, disco, break dance)

Ø  Ballroom dance (European program, Latin American program)

 

Forms of participation

Ø  Separate performers (solo, duet)

Ø  Small groups  (3-5 participants)

Ø  Ensemble (6 and more participants)

For more info: 
Director of the International dance festival ARABESK 2015
:
Julija Tihomirova – (+371)29654613
e-mail address: balet.arabesk(at)inbox.lv

 

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: