Mladí choreografové se představí v rámci projektu Nová generace


V pondělí 28. května 2018 proběhne ve Studiu ALTA další z večerů Nové generace, projektu, jehož záměrem je uvádět díla začínajících choreografů a performerů. Tentokrát budou představeny kompozice Evy Urbanové, Eduarda Adama Orszulika, Johany Pockové a Evy Rézové.

Choreografie Una dua Evy Urbanové hledá hranice mezi dvěma póly jedné osobnosti - jedné dominantní a druhé submisivnější. Hranice dvou polarit jedné individuality a jejich analogie. „Kde jsou? A existují vůbec? Ví o sobě? Může existovat jedna bez druhé?,“ ptá se Urbanová. Jedná se o taneční sólo projekt, ve kterém se autorka zabývá rozpory lidské povahy a jejich vzájemnými vztahy. Tanečník versus choreograf. Tanečník sám proti sobě. Já versus já.
Eduard Adam Orszulik uvede choreografii  s názvem Je on? pojednávající o osamělé přežívající bytosti, která ztratila i sebe sama. Johana Pocková je autorkou choreografie VRAŽDA! Malá komiksová historie. Za pitoreskní rovinou je však rovina vážnější, obětí vraždy je vlastně vztah muže a ženy. Rozchod bývá v tomto smyslu pro jednu stranu tragédií, pro druhou však může být jen malou epizodou,“ dodává Pocková, která byla za toto dílo oceněna na mezinárodní soutěži Nová Evropa - Cena Jarmily Jeřábkové 2017. Pocková dále uvede choreografii PROČ NE TEĎ?. Večer uzavře Eva Rézová s projektem Community.

Zdroj: Nová generace

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: