Moravskoslezské kulturní Ceny Jantar


Od roku 2018 budou v Moravskoslezském kraji udělovány Ceny Jantar. Půjde o každoroční oceňování mimořádných uměleckých výkonů v oblastech divadla, hudby, výtvarného umění a literatury. Projekt vznikl z podnětu kulturního deníku Ostravan.cz, o nominacích a následně o laureátech budou rozhodovat odborné poroty v kategoriích činoherního divadla, opery, muzikálu, baletu, populární a klasické hudby, výtvarného umění a literatury.

Ceny Jantar
budou představovat platformu pro profesní a společenské ocenění umělců a uměleckých souborů, tvořících na území Moravskoslezského kraje. Smyslem cen bude také popularizace vynikajících výsledků, kterých nominovaní umělci během aktuálně posuzovaného kalendářního roku dosáhli.
Pravidla pro vyhlašování nominací a pro následné volby laureátů bude upravovat statut, který bude zveřejněn do konce roku 2017. Do té doby budou publikovány i podrobnosti o jednotlivých kategoriích, ve kterých budou ceny uděleny, a oznámena jména členů odborných porot, které budou o ocenění rozhodovat.
„Poroty budou sestaveny tak, aby jejími členy byli lidé, jejichž zkušenosti a úsudek budou předpokladem pro kvalitní hodnocení. Půjde o významné kritiky z celostátních kulturních médií a teoretiky umění, o lidi, kteří se celoživotně věnují kulturnímu dění. Jsem přesvědčen, že jde o osobnosti, jejichž hlas bude mít opravdovou váhu,“ říká autor projektu a šéfredaktor Ostravanu Aleš Honus.
Nominace na udělení Ceny Jantar za rok 2017 budou v jednotlivých kategoriích oznámeny v prvních týdnech roku 2018. V každé kategorii budou nominováni tři umělci, v divadelních kategoriích budou oznámeny nominace samostatně pro umělce muže a ženy.
Laureáti Ceny Jantar budou vyhlášeni na galavečeru, který se uskuteční 15. dubna 2018 v Ostravě za účasti významných představitelů kulturního života Ostravy a Moravskoslezského kraje. Ceremoniál bude veřejně přístupný.

Zdroj: Ostravan.cz

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: