Na divadelní festival Pražské křižovatky 2018 zavítá Michail Baryšnikov


Mezinárodní divadelní festival Pražské křižovatky, který je věnován politickému a divadelnímu odkazu Václava Havla, do Prahy opět přiváží výjimečná zahraniční představení. Na festivalovém programu se střetává progresivní činohra s mezižánrovými projekty. V nabídce se objeví i debaty s tvůrci, přednášky a diskuse. Největší událostí festivalu bude živé vystoupení fenomenálního umělce Michaila Baryšnikova v sólové inscenaci lotyšského tvůrce Alvise Hermanise, uměleckého šéfa Nového divadla v Rize.  Na scéně Stavovského divadla Baryšnikov vystoupí 6. a 7. října 2018.

Brodskij/Baryšnikov je sólová inscenace založená na básních nositele Nobelovy ceny Josifa Brodského v podání Michaila Baryšnikova. Inscenace nabízí emocionální cestu do básníkových hlubokých, složitých textů, které zazní v Brodského mateřštině – ruštině. Baryšnikov recituje strhující, výmluvné verše svého životního přítele a svou křehkou fyzickou přítomností diváky přenáší do Hermanisovy pietní vize Brodského nejvnitřnějšího světa,“ uzavírají zástupci festivalu.

Zdroj: Národní divadlo

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: