Nové profese v Databázi tance


Databáze tance je online databankou kontaktů a informací ze světa tance a pohybového umění. Portál www.databazetance.cz, který provozují Taneční aktuality, nyní umožňuje i registraci jednotlivců věnujících se přidruženým profesím. Své profily si mohou nově zakládat scénografové, světelní designéři, kostýmní výtvarníci, zvukoví technici a také projektoví manažeři, produkční, maskéři, osvětlovači a mnozí další. Na portálu tak vzniká prostor pro profesní prezentaci a navazování vzájemné spolupráce mezi subjekty.

Projekt Databáze tance vznikl se záměrem mapovat české profesionální i amatérské taneční a pohybové dění a poskytovat základní informace o oboru. V současné době obsahují stránky www.databazetance.cz přes 250 záznamů v kategoriích Divadelní scény, Umělecké soubory, Festivaly, PR a produkce, Organizace, Lidé, Konzervatoře a vysoké školy, Základní umělecké školy a Taneční studia.
Koordinátorka projektu Daniela Machová k tomu dodává: „Databáze tance je určena nejen pro prezentaci uměleckých subjektů, ale i jedinců. Právě na ně jsme se nyní zaměřili. Své profily si na stránkách mohou zakládat a pravidelně spravovat lidé věnující se některé z čtyřiadvaceti vybraných profesí.“
Seznam zahrnuje tyto profese: Baletní mistr, Dramaturg, Fotograf, Choreograf, Interpret, Kameraman, Korepetitor, Kostýmní výtvarník/návrhář, Maskér, Osvětlovač, Pedagog, PR manažer, Produkční, Projektový manažer, Publicista, Repetitor/asistent choreografa, Režisér, Scénograf, Skladatel, Světelný designér, Terapeut, Umělec nových médií, Umělecký ředitel, Zvukař/zvukový technik.

Zdroj: Tisková zpráva

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: