Kdo jsme?

Taneční aktuality jsou prvním českým on-line časopisem, který přináší informace z tanečního dění nejen domácího, ale i zahraničního. Kromě profesionálního tance se věnují také pantomimě, novému cirkusu a dalším pohybovým žánrům. Hlavním obsahem portálu jsou autorské články, recenze, rozhovory i reportáže včetně aktuálního denního zpravodajství ze světa tance. Na stránkách čtenáři mohou také nalézt unikátní taneční kalendář, který poskytuje informace o tanečním dění v celé České republice, archiv představení uvedených v domácím prostředí od roku 2007 nebo přehled plánovaných workshopů, konkurzů a soutěží. Pro zahraniční čtenáře je zpřístupněn výběr článků a aktualit také v anglické verzi.

Taneční aktuality jsou nejproduktivnějším médiem v oblasti tance, reflektují nejvíce událostí, mají nejširší záběr. Pomáhají tak veřejnosti udělat si obrázek o konkrétních tanečních subjektech, zároveň vyvolává důležitý dialog pro zachování zdravé konkurence a argumentace oboru jako takového. Jsou dynamickým a aktuálním médiem, které je orientačním bodem ve světě uměleckého tance a stále má ambice se rozvíjet.

Taneční aktuality slaví v roce 2016 deset let od založení občanského sdružení, které se rozhodlo vytvořit internetový portál o tanci, jenž by dokázal suplovat tištěné periodikum. Za svou relativně krátkou dobu existence se staly Taneční aktuality uznávaným odborný médiem, které poskytuje platformu pro český profesionální tanec.    

Internetový portál je hlavní činností obecně prospěšné společnosti Taneční aktuality, o. p. s.

 

 

Projekt je podporován Ministerstvem kultury ČR, Magistrátem Hlavního města Prahy a Google Ad Grants.

          

 

 

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: