Ročenka Tanečních aktualit 2013/2014

První český internetový časopis o tanci Taneční aktuality(www.tanecniaktuality.cz) vydal již svoji sedmou ročenku – sborník nejdůležitějších textů, které tvoří celistvou mozaiku uplynulé taneční sezony 2013/2014 v České republice. Taneční aktuality jsou profesionálním internetovým médiem, které informuje o dění v oblasti jevištního tance, pohybového divadla a pantomimy prostřednictvím zpravodajství i publicistiky. Výbor z recenzí, reportáží, rozhovorů a dalších článků publikovaných v průběhu uplynulé sezony se stal již tradicí a patří do knihovny každého milovníka tance. 

V zajímavém výběru z publikovaných textů čtenáři najdou recenze na premiéry, stejně tak jako rozhovory s tanečníky, choreografy a dalšími osobnostmi ze světa tance, reportáže z festivalů a jiných zajímavých akcí atd. Část ročenky je věnována Slovensku a významným osobnostem české taneční scény. „Uplynulá sezona přinesla kromě mnoha zajímavých inscenací i hostujících představení především novou vlnu snahy českých tanečníků mluvit o tanci, komunikovat mezi sebou a nalézt sílu v jednotě pro boj za lepší podmínky,“ uvádí šéfredaktorka Tanečních aktualit Lucie Hayashi

Ročenka je uvedena krátkými bilancemi jednotlivých pohybových žánrů z pera českých odborníků, kteří shrnují jevištní dění v České republice. Sborník je stejně jako v minulých letech rozdělen do několika sekcí podle regionů: v Praze se věnuje produkcím, které vznikly na scénách Národního divadla a na nezávislých scénách (Studio ALTA, divadla Ponec, Archa, Alfred ve dvoře, Teatro NoD a mnoho dalších), svůj prostor mají i regionální scény Brno, Plzeň, Ostrava, Olomouc, Ústí nad Labem, České Budějovice aj. Sborník reflektuje také taneční a divadelně-pohybové festivaly, jakými jsou Tanec Praha, 4 + 4 dny v pohybu, Hybaj ho!, Zlatá Praha, Malá inventura, Česká taneční platforma, Divadelní Flora Olomouc nebo slovenský festival PAN.

Letošní bonus je obzvlášť zajímavý, jedná se o studii známé taneční historičky a teoretičky prof. Doroty Gremlicové Choreografie a choreograf v kontextu moderní doby, která se snaží čtenářům přiblížit proces vzniku taneční kompozice. Především postihuje důležité rysy západní choreografie v rozmezí 18. - 20. století.

Taneční aktuality jsou on-line médiem, které poskytuje již osmým rokem reflexi profesionálního tance v České republice a jehož záběr se rok od roku zvětšuje. Od sezony 2013/2014 reflektují TA více oblast nového cirkusu, pantomimy a nonverbálního divadla. Na svých webových stránkách vytvářejí informační přehled pro diváky i samotné umělce: denní zpravodajství, diář tanečních představení z celé ČR, informace o konkurzech, workshopech, stážích a stipendiích, tanečních kurzech a festivalech v ČR i v zahraničí. Na webu Tanečních aktualit je dostupný archiv všech zpráv z tanečního oboru od roku 2007. Zahraniční čtenáři mají možnost přečíst si některé články a aktuality také v anglické verzi.

Taneční aktuality jsou unikátním internetovým časopisem, který nabízí svým čtenářům zpravodajství a publicistiku profesionálním, ale přitom poutavým způsobem. Poskytuje tak široký informační servis publiku jak z řad odborníků, tak taneční veřejnosti. Přispívá tak ke komunikaci mezi jednotlivými pohybovými žánry, mezi umělci a diváky i kulturními institucemi. Taneční aktuality jsou inovativním a aktuálním časopisem, který je orientačním bodem ve světě uměleckého tance a stále má čtenáři co nabídnout.

Ročenka Tanečních aktualit vznikla za podpory Ministerstva kultury ČR, Magistrátu hl. m. Prahy a našich partnerů: Národní divadlo, divadlo Ponec, Národní divadlo moravskoslezské, Taneční konzervatoř hl. m. Prahy, Taneční centrum Praha, Grishko a dalších.


Vydání publikace podpořili finančním darem na portálu Nakopni.mě také: Jitka Bartošová, Tereza Cigánková, Tomáš Elbert, Lenka Elbertová, Marie Fričová, Petr Galia, Anna Jirmanová, Lenka Korečková, Václav Kuneš, Petr Mach, Andrea Machová, Jan Nedvěd, Lenka Pánková, Radka Poulová, Markéta Štěpánková, Kateřina Vacková, Tomáš Valníček, Lucie Vítková, Zuzana Zilvarová. Děkujeme. 

Cena Ročenky TA 2013/2014 je 169.- Kč.
(poštovné a balné 55.- Kč, na dobírku 95.- Kč)

Podrobné informace o minulých ročnících naleznete na odkazu ZDE

Ročenku lze zakoupit na těchto prodejních místech:

PRAHA

• Národní divadlo – denní pokladna, Ostrovní 1, Praha 1
• Divadlo Archa, Na Poříčí 1047/26, Praha 1
• NoD/ROXY, Dlouhá 33, Praha 1
• Divadelní ústav – Celetná, Praha 1
• knihkupectví TIME MUSIC, Malostranské náměstí 13, Praha 1
• knihkupectví Karolinum, Celetná 18, Praha 1
• Knihkupectví Academia, Václavské nám. 34, Praha 1
• taneční studio Dance Perfect, Národní 961/25, Praha 1
• Baletní Akademie Adély Pollertové, Na Poříčí 25, Praha 1
• Grishko, Mikulandská 4/122, Praha 1
• Studio DanceLab, U Zvonařky 9, Praha 2
• Studio Contemporary, Náměstí Míru 9, Praha 2
• Divadlo Ponec, Husitská 899/24a, Praha 3
• Sansha Praha, Čajkovského 5, Praha 3
• Duncan Centre, Branická 41, Praha 4
• TCP – konzervatoř, o. p. s., Pod Žvahovem 463, Praha 5
• Tanter, Kettnerova 22, Praha 5
• Divadlo Alfred ve dvoře, Františka Křížka 36, Praha 7
• Studio ALTA, U výstaviště 21, Holešovice, Praha 7
• Balet v kině – před přenosem
• Konzervatoř hl. m. Prahy, Křížovnická 7, Praha 1
• Palác Akropolis, Kubelíkova 1549/27, Praha 3

BRNO

• Národní divadlo Brno, Dvořákova 11, Brno
• Grishko, Staňkova 15, Brno
• Dance Shop Brno, Orlí 542/27, Brno
• Prodejna skript JAMU, Novobranská 3, Brno
• knihkupectví Academia, nám. Svobody 13, Brno
• knihkupectví Barvič-Novotný, Česká 13, Brno

ČESKÉ BUDĚJOVICE

• Kredance, Riegrova 51, České Budějovice

OLOMOUC

• Divadlo Konvikt, Wurmova 577/7, Olomouc

OSTRAVA

• Cooltour Ostrava, Výstaviště Černá louka, Pavilon C1, Ostrava
• Národní divadlo Moravskoslezské, Československých legií 148/14, Ostrava

Kontakt pro objednání: MgA. Daniela Machová; daniela@tanecniaktuality.cz; 
tel.: +420 736 539 400

Kontakt pro média: PhDr. Lucie Kocourková;
PR, komunikace; lucie.k@tanecniaktuality.cz; 
tel.: +420 601 338 154

Nahoru

PODĚKOVÁNÍ

Děkujeme všem, kteří podpořili vydání sedmé Ročenky Tanečních aktualit finančním příspěvkem na portálu Nakopni.mě. Jmenovitě jsme vděčni Jitce Bartošové, Tereze Cigánkové, Tomáši Elbertovi, Lence Elbertové, Marii Fričové, Petrui Galiovi, Anně Jirmanové, Lence Korečkové, Václavu Kunešovi, Petrui Machovi, Andree Machové, Janu Nedvědovi, Lence Pánkové, Radce Poulové, Markétě Štěpánkové, Kateřině Vackové, Tomáši Valníčkovi, Lucii Vítkové a Zuzaně Zilvarové.

 

 

Recenze na Ročenku 2013/14 (Živá hudba)

Recenze_na_Rocenku_TA_2013_2014_Ziva_hudba.pdf

Obsah nové ročenky TA - nekupujete zajíce v pytli!

TA_2014_obsah.pdf

Předchozí díly

Kupte si k letošní Ročence Tanečních aktualit také předchozí díly publikace za speciální ceny: 

Ročenka 2007/2008 ... 39,- Kč

Ročenka 2008/2009 ... 49,- Kč

Ročenka 2009/2010 ... 59,- Kč

Ročenka 2010/2011 ... 69,- Kč

Ročenka 2011/2012 ... 79,- Kč

Ročenka 2012/2013 ... 129,- Kč

Nebo celou sadu všech dílů jen za 550,- Kč. 

Kontakt pro objednání: daniela(at)tanecniaktuality.cz

Nahoru

Nová ročenka Tanečních aktualit míří do tisku!, ale vy se můžete už předem podívat, jaké články do ní byly redakční radou vybrány. Byl to těžký, ale čestný boj a jsme přesvědčeni, že se i vám bude výběr líbit. Sledujte stránky Tanečních aktualit pro aktuální informace, Ročenek jako každý rok vychází jen omezené množství.

 

 

Nahoru

„Nakopněte“ novou Ročenku Tanečních aktualit

Zdá se vám to jako divná výzva? Žádná záhada. Redakce internetového portálu Taneční aktuality.cz vydává už po sedmé svou Ročenku – tištěný výbor z textů, které pokrývají divadelní sezonu 2013/2014 a s ní i veškeré dění v českém profesionálním tanci! A protože i Taneční aktuality jdou s dobou, rozhodly se využít jeden z nejmodernějších a nejzábavnějších způsobů financování prostřednictvím serveruNakopni.Mě. Jak to funguje? Jednoduše: každý čtenář a fanoušek tance, který se rozhodne podpořit vydání ročenky, může přispět podle svých možností a získat na oplátku jednu z odměn – tak bude mít trvalou památku na Taneční aktuality a dobrý pocit z toho, že se stal součástí živého projektu. Co můžete získat? Velkou škálu odměn od jmenovitého poděkování na našich stránkách, přes výtisky ostatních Ročenek a jiné dárky, až po exkluzivní možnost zkusit si s námi opravdovou novinářskou práci.

Letos již po sedmé vydáváme Ročenku Tanečních aktualit.cz, výběr z publikovaných textů sezony 2013/2014. Chceme zprostředkovat informace i čtenářům, kteří z jakýchkoliv důvodů nemají pravidelný přístup k internetu, nefandí moderním technologiím nebo zkrátka preferují odborné časopisy a publikace v tištěné formě. Obsah knihy zároveň utvoří jedinečný ucelený obraz o současném stavu našeho tanečního umění, který zůstane fyzicky zachován pro budoucí generace. Budou zde publikovány recenze na nejvýznamnější představení z baletu, současného tance i nového cirkusu, které měly premiéru v sezóně 2013/2014, rozhovory s tvůrci, reportáže z festivalů a jako příloha text studii Choreografie a choreograf v kontextu moderní doby od významné taneční teoretičky prof. Doroty Gremlicové.

O podporu publikace jsme se rozhodli požádat přímo vás: naše čtenáře (stávající i budoucí), členy široké taneční obce, profesionály a diváky, ale i milovníky umění obecně, kteří rádi podpoří dobrou věc. Právě díky vaší pomoci chceme vydat publikaci v co nejvyšší kvalitě: pečlivá editorská práce, kvalitní fotografie, atraktivní design a v neposlední řadě větší množství publikovaných textů jsou naše cíle.

Odměny pro přispěvatele:

Za symbolických 50,- Kč Vám jmenovitě poděkujeme na webu Tanečních aktualit při příležitosti vydání Ročenky.

Už 100,- Kč Vám ale zaručí jmenování i přímo v nové tištěné publikaci Ročenka Tanečních aktualit 2013/2014!

Za 150,- Kč Vám kromě jmenování v nové publikaci darujeme jeden výtisk z předešlých dílů Ročenky.

Za podporu 250,- Kč Vám zašleme přednostně elektronickou verzi nové Ročenky a samozřejmě se Vaše jméno ocitne i v té papírové.

Za 350,- dostanete přednostně také tištěnou verzi Ročenky (poštovné i balné zdarma), ve které budou ručně podepsáni všichni redaktoři... a Vaše jméno zde bude mít zase čestné místo.

Za 500,- Vám zašleme nejen novou Ročenku, ale i dva předešlé díly, abyste si mohli založit svůj vlastní archiv tanečních událostí v České republice.

Za 600,- dostanete novou Ročenku, dva díly starších čísel a k tomu stylový bloček s logem Tanečních aktualit s podpisy redaktorů. Do něj si můžete začít dělat vlastní poznámky k představením a možná se jednou přidáte mezi nás!

1000,- bude odměněno novou Ročenkou (podepsanou), předešlými dvěma díly, bločkem s naším logem a k tomu ještě krásným tričkem s logem a nápisem Taneční aktuality. Můžete si dokonce vybrat, zda jej chcete v černé nebo bílé barvě!

Pokud přispějete 2000,- Kč, získáte kromě výše zmíněných odměn také exkluzivní možnost ocitnout se přímo v naší „kuchyni“. Jeden z redaktorů Tanečních aktualit Vás s sebou vezme na rozhovor se známou osobností ze světa tance či baletu a vy si budete moci vyzkoušet naši práci: dostanete příležitost položit také pár otázek!

 

 

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: