Právě vyšla jubilejní desátá Ročenka Tanečních aktualit

Na vybraných místech již můžete zakoupit čerstvou Ročenku Tanečních aktualit 2016/2017. Její tváří je významný představitel české pantomimy Radim Vizváry, držitel Ceny Thálie 2016 za výkon v inscenaci SóloRočenka po deseti letech uzavírá pravidelné vydávání této publikace, ve které je naposledy otištěn výběr textů z internetového portálu www.tanecniaktuality.czPublikace připomínávýznamné události sezony 2016/2017, které se v České republice odehrály na poli tance, nového cirkusu a pantomimy.

Jubilejní Ročenku Tanečních aktualit otevírají články shrnující dění posledních deseti let v baletu (Roman Vašek), současném tanci (Jana Návratová), pantomimě a pohybovém divadle (Ladislava Petišková) a novém cirkuse (Veronika Štefanová).
Publikace je přehledně členěna do sekcí podle regionů. Kromě recenzí premiérových inscenací kamenných divadel i současných scén přináší reflexe z festivalů a reportáže z nejrůznějších tanečních akcí. Ročenka dále nabízí texty o významných lidech spojených s tancem (Emanuel Siblík), vzpomínky na nedávno zesnulé osobnosti (Markéta Kyliánová, Vladimír Vašut, Richard Weber) nebo rozhovory s významnými představiteli tanečního světa – Evou Kröschlovou, Kateřinou Slavickou, Liborem Vaculíkem a řadou dalších. Ročenku 2016/2017 tradičně uzavírá bonusový text, tentokrát od Moniky Šmídové na aktuální téma Choreografie mezi intermedialitou a interaktivitou. Obsah knihy tvoří ucelený obraz o současném stavu našeho tanečního umění a jako tištěná publikace zůstane cenným dokladem pro budoucí generace. 
Šéfredaktorka Tanečních aktualit Lucie Hayashi k poslednímu vydání Ročenky dodává: „Každoroční tisk Ročenky je pro nás z dlouhodobého i finančního hlediska bohužel neudržitelný, a tak jsme se rozhodli realizovat nový projekt. Chystáme se vydávat publikaci nazvanou ,Taneční aktuality – speciální vydání‘, která bude obsahovat původní texty našich redaktorů a spolupracovníků.“ Nový formát dále přibližuje jeho koordinátorka Petra Dotlačilová: „Obsah publikace bude zaměřen na dění v českém tanečním a pohybovém umění s ohledem na významná výročí jeho osobností, další stěžejní částí budou studie zabývající se vývojem a zásadními událostmi uplynulé sezony. Smyslem projektu je poskytnout prostor pro hlubší zamyšlení a analýzy orientované na zvolenou problematiku (kritika, reportáž, úvaha, studie či profilový rozhovor). V plánu je i dvojjazyčný formát určený pro zahraniční zájemce o českou taneční scénu.“
O možnost archivace textů publikovaných na portálu www.tanecniaktuality.cz čtenáři nepřijdou. Redakce plánuje od letošní sezony 2017/2018 poskytovat texty zdarma ke stažení v ucelené formě v PDF.

Cena publikace je 189 Kč.

Nahoru

Zakupte si Ročenku TA on-line!

Nahoru

Kam si pro Ročenku TA můžete dojít?

Ročenka Tanečních aktualit je k zakoupení za 189,–Kč na těchto prodejních místech:

PRAHA – Grishko, Sansha Praha, Ponec, Divadlo Archa, NoD/ROXY, Duncan Centre, Studio ALTA, e-shop PROSPERO Institutu umění – Divadelního ústavu, Knihkupectví Karolinum, Knihkupectví Academia, Baletní Akademie Adély Pollertové, Studio DanceLab, Studio Contemporary
BRNO – Národní divadlo Brno, Grishko, Dance shop Brno, prodejna skript JAMU
ČESKÉ BUDĚJOVICE – Jihočeské divadlo
LIBEREC – Divadlo F. X. Šaldy
OLOMOUC – Divadlo na cucky, Moravské divadlo Olomouc
OSTRAVA – Národní divadlo moravskoslezské, Kulturní centrum Cooltour

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: