Otáčivé hlediště v Českém Krumlově ovládne od desátého července opera i balet


Scéna otáčivého hlediště v Českém Krumlově nabídne v letních měsících opery Rusalka, Trubadúr, Příhody lišky Bystroušky a balet Valmont, který bude k vidění od 1. do 5. srpna 2018. V titulní roli Valmonta se představí první sólista Národního divadla Alexandre Katsapov.

Inscenaci Valmont s hudbou Franze Schuberta a Pēterise Vaskse, jejíž tvůrcem je choreograf Libor Vaculík, mohou diváci zhlédnout od  středy 1. do neděle 5. srpna. V loňském roce měl tento ,,baletní nováček“ v zámeckém parku premiéru a například divačka Míla jej okomentovala slovy: „Včera jsme v dešti zhlédli balet Valmont. Z oblohy chvílemi padaly provazy vody. Byl to nádherný zážitek. Balet byl úžasný, projev, hudba, kostýmy. V kulisách zámecké zahrady jako by nepršelo. Upřímně děkuji za překrásný zážitek.“
K vytvoření baletu přivedl choreografa román v dopisech Nebezpečné známosti francouzského spisovatele Choderlose de Laclose. Román byl několikrát zfilmován, k těm nejznámějším adaptacím patří americký film Nebezpečné známosti Stephena Frearse, kde hlavní roli ztvárnil John Malkovich, pod názvem Valmont ho natočil i Miloš Forman v hlavní roli s Colinem Firthem. Příběh o cynických šlechticích je inscenací na pomezí tanečního divadla a činohry. „Libor Vaculík nešokuje výpravným dílem, ale naopak se zaměřuje na jemné, citlivé vykreslení jednotlivých charakterů postav. Markýza de Merteuil a vikomt de Valmont pro své pobavení zasahují do cizích osudů a roztáčejí soukolí, které nakonec smete i je,“ dodávají zástupci Baletu Jihočeského divadla.
Představení ve středu 1. srpna 2018 je uspořádáno jako benefiční představení ve spolupráci s Nadačním fondem pro taneční kariéru. Částka 50 Kč z každé prodané vstupenky na tento večer bude jako charitativní příspěvek postoupena Nadačnímu fondu na podporu druhé kariéry tanečníků.
V příštím roce budou na Otáčivém hledišti uvedeny nové inscenace - balet Šípková Růženka, opera Turandot a obnovená premiéra muzikálu Divotvorný hrnec.

Zdroj: Jihočeské divadlo

 
 

Nahoru

james cook, 17-07-18 06:58:
Great post! I am actually getting ready to across this information, is very helpful my friend. Also great blog here with all of the valuable information you have. Keep up the good work you are doing here.
http://www.findassignmentreviews.com/myassignmenthelp-com-reviews/
Buy assignment, 10-07-18 13:54:
Students Assignment Help serves the best quality buy assignment writing services to the students at a low price. Our expert writer can write any type of homework as they are well-versed with every assignment writing topic. For more info visit https://www.studentsassignmenthelp.com/
Michael, 07-07-18 08:40:
It’s really a very nice article amazing in fact. For students help you just look at the Assignment help given by the assignment experts. Opting for our Assignment Help Online could be ideal for such students and they can get a complete assignment solution from us.
https://www.allassignmenthelp.com/

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: