„Pojďme na tanec!“ zve Petra Tejnorová do divadla Ponec


Dá se tak abstraktní umění, jako je tanec, vysvětlit? A dá se vysvětlit třeba rovnou tancem? Režisérka Petra Tejnorová se spojila se skupinou VerTeDance – a vznikl „stručný manuál pro vystrašené diváky“, který bude uveden v pondělí 30. října 2017 v Ponci.

„Je to takový pokus, jak těm, kteří se tance obávají, poskytnout návod na překonání strachů,“ říká režisérka Petra Tejnorová, a dodává: „je to takový dokument, osobní zpověď, ale hlavně hra s divákem – tím vystrašeným i tím tanečně velmi zběhlým.“
Na projektu s názvem Pojďme na tanec! autorsky spolupracují Tereza Ondrová, Helena Arenbergerová, Martin Talaga, Helena Araújo a Halka Třešňáková. „Vítám další vstřícný pokus otevírat oblast současného tance co nejširší veřejnosti. Tanci nemusíme rozumět, stačí nechat se jím unášet a zůstat otevřený vlastním pocitům a emocím, které v nás vyvolá.“ dodává Yvona Kreuzmannová, ředitelka Tance Praha.

Zdroj: Tanec Praha

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: