Ponec uvede nový sólový projekt Viktora Černického


Divadlo Ponec uvede 11. listopadu 2018 premiéru projektu Viktora Černického PLI pohybujícího se na pomezí instalace, performance, tance a cirkusu. Odehrává se na dvaceti pěti metrech čtverečních a Viktorovi Černickému v něm sekunduje dvacet pět židlí.

Jediný aktér se naplno vrhá do schizofrenní rekonstrukce světa. Barokní robustnost je nahrazena prostorovou skromností a těžkopádné narůstání motivů kompenzuje materiální minimalismus.
„PLI je současnou parafrází Leibnizovy filozofie, v níž celý svět může být divadlem nebo deskou, ale ne proto, že by se rodil z iluze nebo do ní upadal,” vysvětluje Viktor Černický a dodává: Realizujeme cosi v samotné iluzi, předáváme ji duchovní přítomnost, která jejím částem a kouskům znovu navrací kolektivní jednotu.”
PLI je pro Viktora Černického druhým sólem po inscenaci Parolapolea (za ni získal na České taneční platformě 2017 nominaci v kategoriích Tanečník roku a Taneční inscenace roku).
A co říká o Viktoru Černickém umělecká spoluředitelka divadla Ponec Markéta Perroud? „Současný tanec má mnoho podob. Viktor Černický svým představením představuje tu, která balancuje na pokraji instalace, performance, tance a cirkusu. Zaujal nás již jako student JAMU, později na sebe upoutal pozornost dílem Parolapolea na České taneční platformě 2017. Od našeho partnera, Centra současné scény v Bassanu del Grappa, obdržel  zvláštní ocenění - účast na Choreographic research week, týdenním mezinárodním workshopu pro mladé taneční tvůrce. Tam mu byla také poskytnuta letošní tvůrčí rezidence. Viktor jako reprezentant mladé generace je také jednou z tváří vizuálu Ponce pro tuto sezonu."

Zdroj: Tanec Praha z.ú.

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: