Portréty současných tanečníků na Jatkách78


Na Jatkách78 je od 6. února 2018 ke zhlédnutí cyklus fotografií Jakuba Sobotky s názvem Performers, který nabízí civilní portréty tanečníků českých i zahraničních souborů současného tance. Výstava bude probíhat do 15. března 2018.

„Jde mi o člověka, chci, aby se před objektivem otevřel, odložil masku, byl sám sebou. Na druhou stranu respektuji osobnost umělce, který je výjimečný. Vše ostatní je upozaděno, aby neodvádělo divákovu pozornost,“ dodává Jakub Sobotka k cyklu černobílých fotografií.
Zašovský fotograf stál u zrodu festivalu současného tance TANECVALMEZ ve Valašském Meziříčí, který touto výstavou zahajuje svůj 11. ročník. Portréty začaly vznikat v roce 2015, což byl pro TANECVALMEZ přelomový rok. Tehdy na festivalu vystoupil norský soubor Jo Strømgren KompaniTaneční poctou fotbalovému umění a soubor 420PEOPLE s českou premiérou Taneční pocta ping-pongu, rovněž z dílny Jo Strømgrena. Při přípravě této choreografie začaly vznikat první portréty.
K tanečníkům z Jo Strømgren Kompani a 420PEOPLE postupně přibývali další umělci – DEKKADANCERS, Burki&Com, polští Witamina T či francouzští tanečníci kolem choreografů Kadera Attou a Andrewa Skeelse. Všechny spojuje to, že vystupovali na festivalu TANECVALMEZ.
„Pro galerii v prostorách Jatek78 jsem zvolil instalaci fotografií ve formě kinetických objektů zavěšených pod stropem. Tanečníci se vznášejí nad hlavami návštěvníků, jsou v pohybu, který k tanci neodmyslitelně patří,“ popisuje Sobotka.

Zdroj: Základní umělecká škola B-art

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: