Pražský komorní balet v neděli vystoupí na závěrečném galavečeru festivalu Mezinárodní týdny tance


Na závěrečném představení dvaatřicátého ročníku festivalu Mezinárodní týdny tance, které se koná v neděli 20. května 2018 v Divadle na Vinohradech, vystoupí také Pražský komorní balet. V rámci nedělního galavečera festivalu současného tance představí soubor choreografii Prolínání Lukáše Timuláka. Kromě Pražského komorního baletu vystoupí i seskupení DekkaDancers a program doplní soubor Balet Praha Junior Tanečního centra Praha.

Prolínání je nové dílo Lukáše Timuláka, slovenského choreografa, který před lety vzešel z nizozemské taneční dílny světoznámého Jiřího Kyliána. Ve světové premiéře byla choreografie, již Timulák připravil speciálně pro Pražský komorní balet, slavnostně uvedena teprve před několika týdny. V choreografické práci se její autor zabývá prvky, které jsou v neustálé vzájemné závislosti a výměně, a které se neustále prolínají – přírodou, lidskými bytostmi a jejich životním prostorem. Nyní se bude jednat o poslední plánované uvedení v této sezoně.
Každým nádechem stvrzujeme svázanost s prostředím, které nás obklopuje,“ říká Timulák v anotaci své novinky a pokračuje: „Proměňujeme jej, mísíme se s ním. Pohybem těla rozrážíme vzduch, odrážíme jej, ohříváme, vdechujeme a vydechujeme. Svým samotným bytím se podílíme na ustavičném pohybu a přetváření hmotného světa...
Jako hudební doprovod zvolil Timulák skladby Ivy Bittové, v nichž je znát vliv lidových písní, a také novou kompozici Henryho Vegy.

Zdroj: Pražský komorní balet

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: