Echoes

Taneční site-specific projekt nezávislé taneční skupiny ME-SA ve spolupráci se Sdružením SERPENS volně inspirovaný Sylvií Plathovou.

Jako hosta si ME-SA přizvala Gabrielu Vermelho, která do projektu vnáší svůj osobitý hudební, ale také herecký projev.

„A přece mám v sobě jakési nepokojné já, které stále něco hledá. Proč člověk neobjeví, v čem spočívá život? Něco, na co může člověk ukázat prstem a říct: to je ono.“ Virginia Woolfová

Synagoga na Palmovce – místo k zastavení. Atmosféra této impozantní budovy je hlavní inspirací tanečního projektu. Tanec jako nový impuls pro stěny, sloupoví i ochozy. Minulost vlévající se do současnosti. Ideální místo k osobní výpovědi o našem vlastním hledání identity.

"Kolik budoucností? Jsem dítě? Dospělý? Žena? Moje obavy, moje lásky, moje žádosti – nejasné, mlhavé." Sylvia Plathová

Synagoga na Palmovce. Genius loci. Tlukot srdce. Hravost, ženskost. Tanec, hudba, zpěv. Kvartet pro tři tanečnice a jednu muzikantku o čtyřech hledajících duších.


„Bylo fajn procházet se tu bez tváře, mluvit se sebou, ptát se kam jdu a kdo jsem, a uvědomit si, že vlastně nevím a že jediné, co znám, je mé jméno, a ne můj původ, můj program na příští týden, ale ne jeho zdůvodnění, můj plán na léto, ne však smysl života.“ Sylvia Plathová

Taneční performance: ME-SA / Hana Kalousková, Martina Lacová, Karolína Párová

Hudební performance: Gabriela Vermelho

Světelný design: Vladimír Burian

Scéna: Tonda Šilar

Projekt je pořádán ve spolupráci se Sdružením SERPENS za finanční podpory Magistrátu hlavního města Prahy a Nadace život umělce, mediálními partnery jsou Radio 1, Taneční zóna, Literární noviny, partnery Městská část Praha 8, Židovská obec v Praze, Česká unie židovské mládeže, Omikron.


ME-SA
Nezávislá taneční skupina ME-SA vznikla jako logické pokračování dvouleté spolupráce choreografky Ji-Eun Lee a česko-slovenské trojice tanečnic Hany Kalouskové, Martiny Lacové a Karolíny Párové. Všechny tři tančily v obou projektech Ji-Eun Lee, zúčastnily se festivalu Fringe ve skotském Edinburku s choreografií Objekty a zrnka i představení Angels and Demons v japonské Toyamě.
Cílem skupiny je prezentovat společné projekty nejen v České republice, ale i na zahraničních přehlídkách a festivalech; hledat, rozšiřovat a zkoumat svou spoluprací možnosti soudobého tanečního umění.
Projekt Echoes je prvním projektem ve vlastní choreografii tří tanečnic.

Premiéra: 25. května 2009

Recenzi čtěte ZDE

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: