Emigrantes

Choreografie a režie: Tereza Ondrová a Veronika Kotlíková
Světelný design: Pavel Kotlík
Scéna: Kristýna Taüblerová
Dramaturgie: Štěpán Pácl
Hudba: kapela DVA - Ona - Bára Kratochvílová, On - Honza Kratochvíl
Hrají: Ondřej Nosálek, Andrea Opavská, Petr Opavský, Lucia Kašiarová, Jasmína Lustigová, Anna Kuřátková, Adam Chaloupka, Adam Pospíšil, Eduard Manukjan 

Emigrantes je dalším představením ze série projektů skupiny VerTeDance, ve kterém, stejně jako v předchozích projektech „The Brave a „Třiačtyřicet slunce západů“ vystupují vedle sebe na scéně dospělí a dětští tanečníci. Představení Emigrantes nahlíží dětskýma očima na fenomén uprchlictví.

„Z části pohádkový příběh vychází z reálného předobrazu. Sledujeme osud malého chlapce, který spolu s rodiči musel opustit důvěrně známé místo zvané DOMOV. Jeho vzpomínky se tříští jedna o druhou a matně ztrácí ostré kontury. Pocity si ale vybavuje překvapivě jasně“, říká Veronika Kotlíková

Kam vlastně on a jeho blízcí utíkají? Do země zaslíbené? Kde to je? Budou tam šťastni? Naleznou tam druhý domov? Neztratí v něm ten původní? Jak je přijme okolí? Jako hrdiny, kteří se odhodlali vzít osud do svých rukou a postavit se silnějšímu soupeři? Nebo jako přivandrovalce a vyžírky? Před čím vlastně utíkají? Vrátí se ještě někdy DOMŮ? Kde to je?
Každý z nás před něčím prchá: před zimou, před teplem, před suchem, před záplavami, před nenávistí, před bolestí, před smrtí, před zodpovědností, před stresem, před městem, před vesnicí, před sebou samým.
A děti? Děti prchají většinou s dospělými.
Někdy však prchají i ze strachu před nimi.

Premiéra: 7. ledna 2010 (18. prosince 2009 předpremiéra)

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: