Hechizada de Luxe

Choreografie, tančí: Lea Čapková
Hudba: Marek Kopelent
Light design: Tomáš Morávek

Taneční sólo, jehož vznik inspirovala soudobá hudba Marka Kopelenta. Premiéra byla uvedena v listpadu 2005 v Minneapolis /USA/. Dále uvedeno na World Performing Arts v Lahore /Pákistán/, Off Limits festival Dortmund /SRN/.

Lea Čapková
začala tančit v dětském věku v tanečním studiu Evy Blažíčkové a později se stala členkou jejího Studia komorního tance II. Patří mezi první absolventy Konzervatoře Duncan centre (1997) - v rámci studia absolvovala stáže v londýnském Laban Centre a Rotterdam Dance Academy /NL/. Poté studovala bruselskou taneční akademii P.A.R.T.S. a působila v mezinárodní taneční skupině Déja Donné (2001-2004). S touto skupinou se zúčastnila mnoha světových festivalů, např. Dance Umbrella /Londýn/, Nottdance /Nottingham/, Amouse Bouche /Bern/ a Irish Festival /Dublin/. V roce 2003 začala spolupracovat na projektech jiných tvůrců pracujících v České republice, v roce 2004 měl premiéru její první autorský projekt Vteřiny na výběr (spoluautorka Linda Samaraweerová /Rakousko/). Na Konzervatoři Duncan centre vyučuje současný tanec a je jednou z pedagožek pilotního projektu Tanec školám. Je zakládající členkou taneční skupiny NANOHACH a účinkuje ve všech jejích projektech. Získala Cenu za interpretaci 2006 (za výkon v dílech Struktury vratkosti a Synchronicity).

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: