La Putyka aneb První český pivní cirkus

Rostislav Novák / SKUTR

Oceňovaná inscenace Rostislava Nováka a režijního tandemu SKUTR kombinuje akrobacii, tanec, loutky a sportovní výkony v originálním pojetí nového cirkusu, jenž nahlíží na atmosféru české putyky skelným pohledem střízlivého půllitru. Objevuje hospodskou fantazii a změněnou realitu, kdy na chvíli přestávají platit fyzikální zákony a diváci jsou svědky nečekaných akrobatických, hudebních i pohybových jevů.

Originální pojetí inscenace La Putyka je vedeno především snahou nekopírovat francouzské zdroje nového cirkusu. "Francií jako kolébkou nového cirkusu se samozřejmě inspirujeme, ale tak, jako mají Francouzi víno, tak mají Češi pivo. Naše inscenace proto vychází z českých reálií hospodského života. La Putyka je hospodský nový cirkus," přibližuje svůj nový projekt Rostislav Novák. Co se honí v hlavách hospodských štamgastů předvedou mistři ČR v akrobatických skocích na trampolíně, profesionální tanečníci nebo mistr bojového umění wu-shu. Během vystoupení dojde i na triky s gymnastickými balony, speciálně upravenými pro koňské polo.

Muziku v představení obstará seskupení Tros Discotekos (Vojtěch Dyk, Jakub Prachař a Jan Maxián). Ačkoliv tomu název jejich formace nenapovídá, naživo budou hrát třeba i poupravenou odrhovačku: „Když máš v chalupě orchestrión, tak máš v chalupě orchestrión.“ Během představení přesvědčí nejen o svém hudebním talentu, ale i dovednosti dobře natočit vychlazenou dvanáctku. Vrchním La Putyky je těžko přehlédnutelný herec královéhradeckého Divadla Drak Jiří Kohout. Ve spolupráci se SKUTRy na sebe upozornil už rolí Sluhy v inscenaci Mistr a žák a v La Putyce potvrzuje svůj mimořádný herecký a improvizační talent.

La Putyka kromě producentského a autorského vkladu Rostislava Nováka nese i hlavičku SKUTRu. Režiséři Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský se na projektu podíleli jak režijně, tak i dramaturgicky.

Rostislav Novák: La Putyka
Koncepce a režie: Rostislav Novák, SKUTR a kolektiv
Hudba: Jan Maxián, Vojtěch Dyk, Jakub Prachař
Scéna: Hynek Dřízhal a kolektiv
Kostýmy: Kristína Záveská
Hrají: Jiří Kohout, Petr Horníček, Jiří Weissmann, Lenka Vágnerová, Pavel Mašek,
Petr Dejl, Tereza Toběrná, Zbyněk Šporc, Rostislav Novák, Anna Schmidtmaierová,
Vojtěch Fülep
Produkce: Helena Rousová 

Délka představení: cca 90 minut

Recenzi čtěte ZDE

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: