Reen

420 people

Choreografie. Václav Kuneš
Hudba: Amos Ben-Tal (ISR/NL)
Scéna a kostýmy: Václav Kuneš
Light design: Jackie Shemesh (ISR)
Tančí: Nina Botkay (BRA), Samir Calixto (BRA), Zuzana Herenyiová (ČR), Kenta Kojiri (JPN), Milan Odstrčil (ČR), Rei Watanabe (JPN).

Nejnovější choreografie Václava Kuneše je inspirována osobní zkušeností a prožitky z plánování, přípravy i sledu událostí při návratu do známých míst po delší době. Už Hérakleitos řekl: „Nelze vstoupit dvakrát do téže řeky. Vše plyne, nic netrvá.“ Téma návratů má mnoho podob.
Vzpomínky na místa z dob dávných jsou povětšinou velmi nepřesné, v mnoha případech i zavádějící, vědomě či nevědomě si je sami idealizujeme. Mění se místo samo, měníme se i my. Stárneme. Díky tomu objevujeme pro sebe vše nové převážně tam, kde bychom to vůbec nečekali. Je tedy možné vrátit se na stejné místo a očekávat stejné pocity, jaké si uchováváme z minulosti?
„V posledních dvou letech jsem měl tu příležitost spolupracovat na tvorbě nových představení buď přímo s živou hudbou na jevišti, nebo se skladatelem, který byl přítomen celému tvůrčímu procesu. Tato blízká a intenzivní spolupráce byla pro mne něčím novým a rád bych se této linie držel,“ doplňuje Václav Kuneš, autor konceptu choreografie.

Premiéra: 15. listopadu 2010

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: