Svět odsouzencův

fyzické divadlo

Hrají: Miřenka Čechová, Jindřiška Křivánková, Irena Kristeková, Jan Miko, Petr Vaněk
Režie: Petr Boháč a Spitfire Company
Dramaturgie: Petr Boháč a Miřenka Čechová
Choreografie: Spitfire Company
Hudba: Jan Kučera
Zvuk: Petr Blažek
Light design: Martin Špetlík
Scéna a kostýmy: Petra Vlachynská, Barbara Wojtkowiak

Toto představení progresivního plastického divadelního je vystavěno na fyzickém, tanečním ztvárnění a tvorby obrazu, jehož autorem se každé představení stane Jan Miko, český progresivní malíř. Spitfire Company touto hrou navazuje na úspěšná představení Hlas Anne Frankové a Černý smích medúzy.

V každé hře se vytvoří originální obraz, který bude odrazem toho, co se uskuteční na jevišti. Svět odsouzencův vznikal z prvotních vjemů nad obrazy Alena Diviše, malovaných na zdi vězení La Santé ve Francii, a při čtení povídky Jiřího Jarkowského. Stejnojmenná hlavní postava tohoto plastického tanečního představení pochází z rodu vyděděnců, jak je vykreslili dva rakouští dramatici, Thomas Bernhard a Werner Schwab, jejichž texty stále proti naší vůli dokazují, že pud smrti je neodmyslitelnou součástí naší existence. Divák se může těšit na sedm jevištních obrazů, ve kterých se zrcadlí minulost a fantasmata antihrdiny, jež nesnesl porážku a sebemenší nádech ponížení. Jeho perverzní manipulace jeho nejbližšími se mu stala osudnou. A morální pohled zde nemá místo. Přijde okamžik, kdy budeme muset sestoupit do hlubin noci a zabušit na bránu absurdity. Hrajeme si, abychom zabili čas, hrajeme si, abychom se zabili. Nenávidíme druhé, protože nedokážeme milovat, nemilujeme, neboť nenávidíme sami sebe.   

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: