- Recenze: Preludium pro třešeň… -

S dovolením, uvolněte místo! Třešeň přichází! Na jevišti Divadla Duncan Centre dostalo 13. a 14. března 2007 prostor peckovité ovoce. Krásně červené, dužnaté, plné šťávy. A především s peckou. Rozdávalo se na talířích a chutnalo (byť to byl jen kompot). Pecky se sbíraly na hromádku.

Autor:Zuzana Smugalová Celý článek

- Recenze: Za punkem na Malé inventuře -

Punku zdar a tomu divadelnímu zvlášť! Na festivalu nového divadla Malá inventura našel tento druh postmoderní nezávislosti své další vyjádření hned ve dvou představeních. Jejich motivace byla zcela rozdílná, stejně jako provedení, místo i divadelní žánr.

Autor:Zuzana Smugalová Celý článek

- Recenze: Objekty a zrnka - malé propojení kultur -

Na jevišti Divadla Disk se 11. února 2007 představila se svou prací Ji-Eun Lee, studentka HAMU, která v letošním roce nastoupila do magisterského studia oboru choreografie. V Jižní Korei, odkud pochází, patří mezi nejlepší mladé umělce. Představení bylo nejen školní prezentací její práce, ale i jejím evropským debutem, a to nejen choreografickým. V začátku své práce se předvedla jako velmi charismatická tanečnice ve svém sole, které působilo jako prolog. Čistý, energický tanec...

Autor:Zuzana Smugalová Celý článek

- Recenze: Spartakus neurazí, ale nenadchne -

V Brně měl 19. a 20. ledna premiéru balet Spartakus. Jeho choreografem a režisérem je Jiří Kyselák, který chce diváky v představení zavést do antického světa a zahrnout jej emocemi i vyprovokovat k zamyšlení. Mnohého diváka ale vyprovokuje spíš k otázce, co tím chtěl vlastně básník, tedy choreograf, říct. Máme tu příběh, ale odvyprávěný trochu překotně, příběh, který také nijak nepřekračuje hranice svého žánru.

Autor:Lucie Kocourková Celý článek

- Recenze: Handa Gote z tanečního pohledu -

V týdnu od 5. do 10. února proběhla v divadle Alfred ve dvoře malá přehlídka tvorby výzkumné a vývojové skupiny Handa Gote. Název nezasvěcené tancemilce nijak neoslovuje, dokud nenarazí na jméno Veroniky Švábové. Ihned se dá vytušit, že v tomto představení tanec jen Popelkou nebude. A to minimálně ve dvou částech trilogie Body and technology a Noise a Silence, které jsem zhlédla. Handa Gote research & development, skupina, jejímiž dalšími členy  jsou Tomáš Procházka (hudebník a...

Autor:Zuzana Smugalová Celý článek

- Recenze: Ohlédnutí za festivalem Tanec Praha 2006 -

Laboratoř č. 2 – Výměna názorů mezi tancem a hudbou Laboratoř č. 3 – Žena a její svět

Autor:Kristina Duczaková Celý článek

- Recenze: Poznámka k jednomu sólu - Once v divadle Archa -

Jako kdyby odhrnula záclonku u své duše a nechala nás do ní nahlédnout. Jako kdyby se čas vrátil a ona byla zase malá holka. Jako když čteme tajný deník občas odkazující na situace, které jsou jasné jen zasvěceným. Tak působilo vystoupení významné belgické tanečnice Anny Teresy de Keersmaeker v divadle Archa.

Autor:Zuzana Smugalová Celý článek

- Recenze: Krátce o premiéře inspirované operou Carmen -

Divadelní soubor PAP je jedním z mála uskupení svého druhu, které se hlásí k pohybovému divadlu a tanec, či spíše pohyb, bere jako složku pro divadlo velmi důležitou, ne-li nezbytně nutnou.

Autor:Zuzana Smugalová Celý článek

<< Začátek < Předchozí 85 86 87 88 89 90 91 Další > Konec >>

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: