23.5.2010

Kouzlo májové noci aneb V Ponci se tančilo s láskou

Na středu 5. 5. připravilo divadlo Ponec speciální večer Tanec (nejen) o lásce pro ty, kteří nestihli prvomájový polibek.

Na diváky, kteří nestihli prvomájový polibek
, se myslelo od počátku večera. Hned po příchodu to mohli ve stylově vyzdobeném divadle napravit pod zavěšenými kvetoucími větvemi a mohli tak rychle zapomenout na déšť a zimu venku a přenést se do jarní a uvolněné atmosféry…

Jednotlivé choreografie na téma lásky a vztahů v různých podobách byly propojeny krátkými skeči dvojice Daniela Voráčková a Philipp Schenker, jejichž motivem byly fáze života ve dvou a jeho proměny (od počáteční fáze zamilovanosti a společných zpěvů až po hádky, nadávky, manipulaci a starost o dítě). Díky jejich vstupům působily duety souborů DOT504 (ukázky ze tří choreografií 100 Wounded Tears, Hidden Landscape, Holdin´ Fast), NANOHACH (duety z představení Miluj mě, Kdo je Annik?) a sóla Nataši Novotné – 420PEOPLE a Tomáše Nepšinského celistvým dojmem. Romantický tanec byl stavěn do protikladu k tanci divokému až hrubému, sólo Tomáše Nepšinského bylo obohaceno živým doprovodem klavíristy Andreje Jurkoviče a zpěváka Lukáše Hacka, Honzovi Malíkovi v jeho duetu zdatně sekundoval hadrový panák Dummy v nadživotní velikosti. Nejednalo se však o vytržené kusy poskládané dohromady jen kvůli tomu, že se do představení hodí pro svůj námět, ale celý večer působil velmi kompaktně, svěže a zábavně.
V tomto duchu se nesl i konec komponovaného večera, kdy plynule přeš
lo vystoupení umělců do lekce tanga pro diváky.

Na závěr nezbývá než dodat, že na všech účinkujících bylo patrné, že opravdu tančili s láskou, a pro diváky, pro které to bylo třeba první setkání se světem tance, tak nabídli velmi lákavou možnost, jak se do tohoto druhu umění také zamilovat.


Hana Galiová

 

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: