9.2.2008

O Dance 2XS s Ivankou Hannichovou

Ivanka Hannichová je zakládající členkou a ředitelkou Dance 2XS. Při příležitosti třetího ročníku Urbanite jsme ji poprosili o několik otázek.

Jak dlouho trvala příprava Urbanite vol. 3?
Definitivní scénář k projektu Urbanite vol. 3, který teď uvádíme, byl hotový koncem listopadu. Původně jsme měli jiný záměr, měl to být projekt s libretem, příběhem, pohádka s živou hudbou a projekcí, ale vzhledem k tomu, že koncepce byla připravená až v listopadu, bylo jasné, že do února se to nedá stihnout. 

Proč jste zvolili zrovna prostor Laterny Magiky?
Byli jsme osloveni Václavem Janečkem (pozn. red. dramaturgem LM), do té doby jsme si pronajímali divadlo Ponec. 

Plánujete ve spolupráci s tímto divadlem pokračovat?
Spolupráce s Laternou do budoucna je jednou z možností, o které uvažujeme. To se ale ukáže až po tom, jak bude tohle představení vypadat, jestli bude dobrý, jestli přijdou lidi. Možnosti, které prostor Laterny nabízí, však využíváme jen z třiceti procent, pokud bychom měli víc času, dal by se využít mnohem lépe, více představení propracovat, vyhrát si s projekcí, scénografií. 

Na tvorbě choreografií se podílelo několik tanečníků, kdo měl největší vliv na dramaturgii celého večera?
Na dramaturgii večera jsme pracovali hlavně já s Renčou, pomohla i Carli a Peter. Letošní večer je oproti předchozím dvěma posunutý více k divadlu. Mělo by to být sourodé představení, kterým vás provede postava Času – Marek Greger, s projekcí od Honzy Loukoty. Tentokráte bude součástí představení i živá hudba, rekvizity z Kare, ale především uvidíte mnoho různých stylů tancování. 

Je kompozice projektu přejatá ze zahraničí?
U zahraničních Dance 2XS probíhá Urbanite dvakrát do roka – na jaře a na podzim v Chicagu, kam jsme pokaždé pozváni i my z české Dance 2XS, ale vzhledem k nákladům jsme zatím nikdy neletěli – každá zúčastněná Dance 2XS si hradí cestu, ubytování atak dál sama. Každé představení v Chicagu má nyní své vlastní téma, ovšem až od doby, kdy jsme uvedli první Urbanite tady v Čechách – v kostýmech, s divadelním svícením, účesy od Hair Area - to mělo velký úspěch, a postupně se od nás nechali inspirovat I další Dance 2XS. Dřív vypadaly představení Dance 2XS tak, že na jeviště naběhli tanečníci jen v teplákách a tričkách s nápisem Dance 2XS. Všichni se navíc věnovali pouze hip hopu, až my jsme v d2xs rozšířili další styly, především jazz.
 
Jaké jsou vaše nejbližší plány s Dance 2XS?
Kromě Urbanite máme ještě další projekty s názvem Project Element, což jsou vlastně workshopy se zahraničními lektory – nejbližší se uskuteční 14. – 16. března 2008. Na podzim 2008 pak chystáme nový projekt v Laterně, již na začátku zmiňovanou pohádku, která se jmenuje Anarkía.
 

Autor: Broňa Skalická           

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: