Soubor Bohemia Balet uvede Dům Bernardy Alby


Bohemia Balet uvede ve Stavovském divadle v sobotu 11. listopadu 2017 komponovaný baletní večer pod názvem Polovecké tance. Kromě titulní choreografie na motivy Michaila Fokina bude součástí večera pražská premiéra baletu Dům Bernardy Alby choreografky Hany Litterové. Tragicky laděný příběh převedla autorka do taneční podoby původně pro absolventské představení Taneční konzervatoře v Brně.

Není to však první choreografie, kterou držitelka Thálie za roli Anastázie v Ivanu Hrozném (2002) vytvořila. Dříve již spolupracovala například s Mahenovou činohrou, Divadlem U stolu či pražským Studiem DVA. Nyní se se svým dílem vrací opět do Prahy, kde svou choreografii přepracovala ve spolupráci s Bohemia Baletem do nové podoby. Klasický děj dramatu založený na touze po lásce, závisti, posedlosti ovládat druhé, Litterová minimalizovala do podoby, která dává vyniknout jednotlivým mezilidským vztahům. Večer uzavře Ples kadetů s hudbou Johana Strausse ml., původní komicky laděný příběh o návštěvě dívčího internátu od Ivo Váni Psoty (původní choreografie David Lichine) je rozšířen o nový výstup Sylphidy a Skota.

Zdroj: Bohemia Balet

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: