Spirit Festival tentokrát na téma destrukce


Festival Spirit opět zavítá do Paláce Akropolis. Po ročnících s tematikou severských zemí Nordic, balkánských zemí Balkan a edinburského festivalu Fringe se tentokrát projekt zaměří na téma destrukce. Festival Destrukce Spirit je výběrem inscenací, které se zabývají destrukcí žánru, postavy, paměti, ale i prostoru. Všechna představení v rámci festivalu tedy spojuje pohled jak na divadelní formu, tak obsah. Destrukce Spirit navíc uvede dvě premiéry – diváci budou mít šanci poprvé a naposledy vidět 21. a 22. listopadu 2017 projekt QASM - Quasi Autonomous Submerged Machine, který vznikl spoluprací Aleše Čermáka, Michala Cába, Jindřišky Křivánkové a Petra Skaly z Ježíš táhne na Berlín. Premiérového uvedení se 27. listopadu také dočká projekt Squadry Sua – sólo Roberta Janče UP!. 10. prosince potom bude mít pražské publikum možnost zhlédnout inscenaci Premiérareprízareprízaderniérapremiéra brněnského HaDivadla.

Aleš Čermák byl dvakrát nominován na Cenu Jindřicha Chalupeckého a ve svém díle se soustředí na audiovizuální obsah, pracuje s textem, ale i videem a hudbou. Zároveň se v posledních letech věnuje také tvorbě na divadelních prknech. Projekt QASM - Quasi Autonomous Submerged Machine vznikl ve spolupráci s dalším českým umělcem Michalem Cábem, absolventem AVU, který se ve své tvorbě zabývá zvukem a audiovizí. Na projektu se dále podílela Jindřiška Křivánková, performerka, tanečnice a tvůrkyně, kterou diváci znají ze souboru Spitfire Company, Petr Skala, člen experimentálního hudebního projektu Ježíš táhne na Berlín a další osobnosti české kulturní scény. QASM, sonická spekulativní fikce, je kombinací noise music a výzkumu jazyka, která bude uvedena jen dvakrát a to pouze v rámci festivalu Destrukce Spirit.
Další chystanou premiérou festivalu je projekt Roberta Janče a Squadry Sua – Up!. Americký komik Jeff Ripper přiváží svou upřímnou zpověď českému publiku poprvé 27. listopadu do Paláce Akropolis. Jak vidí dnešní Američan sám sebe, svou zemi, svojí kulturu a jaká očekávání má od té naší? Komediální show, ve které vedle sebe nastoupí americký komik a jeho český “student” Robert Janč, který pod Ripperovým vedením svou stand up kariéru teprve začíná. Českému obecenstvu stále ještě ne tolik známá forma „stand up comedy“ má svá přesná pravidla a klade maximální požadavky na komikovy herecké schopnosti, ale i umění improvizovat a reagovat na obecenstvo. Jak se s novou rolí popere Robert Janč uvidí diváci v rámci festivalu Destrukce Spirit a při další repríze 3. prosince spolu s Antiwords souboru Spitfire Company.
Posledním lákadlem festivalu bude hostování brněnského HaDivadla, které doveze svojí inscenaci Premiérareprízareprízaderniérapremiéra v režii Romana Štětiny.  Ten ohledává médium divadla a pracuje s živou pamětí herců, ze které vyvolává fragmenty jejich aktuálního repertoáru. „V tomto představení se prostor mezi postavou a osobností herce rozšiřuje a otevírá se krajina osobnostního přístupu, osvojených technik, fragmentů textů a emocí, až k představě ideálního diváka, který musí být vždy ‒ tady a teď,“ uzavírají organizátoři festivalu.

Zdroj: Art Frame Palác Akropolis, s.r.o.

 
 

Nahoru

Bogdanmts, 12-02-18 13:42:
удалите,пожалуйста! <a href=http://www.stekloelit.by/>.</a>


b.l.iz.ko.y.an2017@gmail.com
b.l.izk.o.y.an2.017@gmail.com
b.li.zkoyan201.7@gmail.com
bl.izk.oy.an.2.017@gmail.com
b.li.zkoy.a.n20.1.7@gmail.com
Servicempg, 01-02-18 15:49:
удалите,пожалуйста! <a href=http://vika-service.by/>.</a>


boris1977go.rb.uno.v@gmail.com

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: