Stále stejná písnička


Možná také ve skrytu duše doufáte, že po kliknutí na doménu internetového portálu, který před nedávnem ukončil svou činnost, se opět dovíte něco ze světa opery, hudby a tance. Bohužel prozatím se tak neděje.

Je to smutné a připomíná mi to okamžik, kdy skončila činnost Tanečních listů, které jsme spolu s Kateřinou Hanáčkovou připravovaly k vydání několik let. Byly jsme tehdy pyšné, že se nám podařilo vyladit grafickou úpravu, získat pro spolupráci další odborníky z oboru, prosadit přílohu v anglickém jazyce, novinkou byla i barevná obálka. Namísto ocenění redakční práce jsme se však od grantové komise dočkaly odměny v podobě drastického, pro chod redakce zásadního, snížení dotace, takže nebylo možné vydat už ani jedno číslo Tanečních listů…

Stalo se to už před čtrnácti lety, nicméně vzhledem k tomu, co se nyní děje, je jisté, že se hraje stále stejná písnička. Když se totiž v české kotlině někomu daří, bývá naším dobrým zvykem, že ho za to potrestáme (v případě finančních dotací je prostě omezíme), aby si zase tak nevyskakoval.

Aby k tomu nedocházelo, nestačí podpora umělců, čtenářů a vybízení k protestům v duchu proletářského manifestu. Příznivci umění z řad odborné i laické veřejnosti dávají přeci svou přízeň a ocenění médiu najevo svými příspěvky a návštěvností. O tom, že se evidentně prosperujícímu portálu sníží dotace tak, že ohrozí jeho další existenci, rozhoduje grantová komise. Při vší úctě k její práci a pochopení toho, s jak nedostatečnými finančními prostředky disponuje, nakonec na ní leží tíha rozhodnutí, která se mohou stát příčinou strmých pádů…

 

Další sloupky naleznete zde.

Autor: Lucie Dercsényiová
 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: