Štyri (+ 2) dni tanca pre Vás: rozhovor s ředitelkou festivalu Zuzanou Hájkovou


z 15. října 2011

 

Jsme nyní již za polovinou festivalu, jaké jsou vaše dojmy z jeho průběhu v novém prostředí?
Právě včerejší večer, třetí den festivalu, se mi zdál průlomový v atmosféře, konečně jsme se dostali z počátečního napětí do takové domácké pohody, která by měla vládnout. Přemýšlela jsem o tom, zda se to podaří udělat tak, jak jsme byli zvyklí. Předchozí ročníky se konaly v Domě kultury, kde už bylo vše zaběhnuté, diváci i účinkující si právě pochvalovali pohodovou atmosféru. Tady jsem první dny cítila, že se lidé v nových prostorách teprve hledali, diváci, účinkující i my organizátoři.

Jak se projevila absence jednoho ročníku, pokud se vůbec projevila?
Jsem spokojená, protože lidé na představení chodí, ale jsou to jiní diváci, než na které jsem byla zvyklá. To jen potvrzuje, že začínáme skutečně znova. Jsou tu lidé, kteří zareagovali na novou značku Divadlo Štúdio tanca, na nový prostor. Také je to možná tím, že v Banské Bystrici mnoho mladých lidí studuje a někteří odešli, vše se mění.

Můžete přiblížit fungování Divadla Štúdio tanca a jeho současné závazky?
Naším zřizovatelem je Banskobystrický samosprávný kraj, od kterého dostáváme dotaci a předkládáme mu rozpočet. Jeho součástí je i závazek vlastních tržeb a závazek návštěvnosti, a v neposlední řadě získávání grantových prostředků. Ty slouží většinou přímo k tvorbě.

Je snadné získat grant na tvorbu tanečního představení?
Naše divadlo je díkybohu velmi úspěšné v získávání grantů od Ministerstva kultury SR, kde se nachází největší objem peněž na umění, i tento rok jsme byli úspěšní ve čtyřech případech a šlo o poměrně vysoké částky. Bez této podpory bychom fungovat nemohli. Zřejmě je to i tím, že lidé v komisi vidí naši kontinuální činnost, kterou v Banské Bystrici vyvíjíme, a věří nám. Ale co se týká ostatních grantových možností a přímých sponzorských příspěvků, zde se situace katastrofálně zhoršila, i někteří dlouhodobí partneři nám letos nemohli dát žádné příspěvky.

Jak dlouho trvá příprava festivalu?
Dá se říct, že průběžně po celý rok. Jakmile festival skončí, je potřeba ho vyhodnotit finančně i umělecky, odevzdat příslušné zprávy a rešerše přispěvatelům a zřizovateli. To je hotovo někdy v březnu a pak začneme přemýšlet nad ohlášením nového ročníku, většinou už do června musíme vyjádření potenciálních účinkujících, v červenci a srpnu to zpracováváme a chystáme program.

Jezdíte osobně na premiéry nebo vystoupení souborů, z nichž program sestavujete?
Bohužel nemohu a velmi mne to mrzí, není na to ale čas. Teď spolu sedíme v budově, které jsem jako ředitelka obětovala dvacet čtyři hodin denně po dva a půl roku, to znamenalo velmi mnoho věcí si odříct, a jednou z nich bylo i cestování a navštěvování premiér. Zajímalo by mne mnoho věcí, nejen současný tanec, mám ráda činohru a ráda se podívám na jakékoli kvalitní představení jiného uměleckého žánru, ale není možné dělat tolik věcí najednou. Takže výběr představení do tohoto ročníku jsem dělala z nahrávek. Bylo několik kritérií, podle kterých se vybíralo, na některé věci jsem se dívala vícekrát. Mám ale výhodu v tom, že jednotlivé tvůrce znám a vím, co od nich čekat. Máme tu ale i jedno dílo, které vzniklo přímo pro festival, a dvě nahrávky byly work in progress, takže někdy je potřeba zariskovat, ale na základě zkušenosti z minulých let.

Hledáte festivalu jednotné téma?
Obsahově ne. Máme však stále určený hlavní dramaturgický bod, že představení, která se tu objeví, by měla být slovenská produkce nebo koprodukce. Na Slovensku stále neexistuje platforma současného tance, takže záměr tohoto festivalu hlavně v jeho počátku byl částečně platformu suplovat. Ani ne tak s ohledem na zahraniční producenty, ale spíš s ohledem na vývoj slovenského tance, aby se tvůrci mohli sami mezi sebou konfrontovat. Koncepce se během času vyvíjí, ale zůstal základní požadavek, že by vždy měl být zastoupen slovenský element. Může být třeba jen v hudbě nebo výtvarné složce, nemusí to být vyloženě v interpretační stránce díla, ale i tam jsme došli k jakémusi nepsanému pravidlu, že se na festival do Banské Bystrice vrací tanečníci, kteří odtud vzešli, rádi a často.
Zároveň musím říct, že když jsme připravovali osmý ročník, už jsem vnímala, že zřejmě jedna jeho etapa končí a že bude poslední v této zažité formě. Chtěli jsme ho udělat a neprodlužovat už přestávku v jeho uvádění, ale do budoucna myslím tento prostor nabídne festivalu novou formu.

Mají tvůrci, kteří na festival přijíždí, možnost nějaké organizované výměny zkušeností? Neplánujete zařadit společné workshopy, diskuse – nebo na to zkrátka nemají čas?
Podle mě by čas měli, jenomže dnes jsme otroci myšlenky, že ho nemáme. Teď jste mi ale připomněla, že podmínkou prvních ročníků bylo, že tvůrci právě museli zůstat po celou dobu festivalu. Postupně, jak se doba zrychlovala, oni samotní nás tlačili do toho, aby mohli přijet, odehrát a odjet, a mně to přiznávám se překáželo, protože potom ten festival jako by trochu ztrácel pro tvůrce smysl, ale myslím, si, že tento a ten předešlý ročník byly klidnější. Minimálně ti, kteří přijeli hrát, vidí představení, které se koná večer předtím, někteří zůstali více dní a k výměně zkušeností a názorů jistě dochází. Nevím, jestli by bylo reálné něco organizovat předem, s ohledem na jejich vytíženost. Nicméně i v debatách mezi diváky a tvůrci po představeních k určité konfrontaci dochází, i mezi tvůrci samotnými.

Má současný slovenský tanec svá specifika, vidíte v něm nějaké osobité rysy?
Vidím, ale nevím, jestli bych je uměla pojmenovat. Myslím, že odlišnost tkví spíš ve způsobu pohybu než v obsahu děl. Co se týká tematiky a formy, kterou volí slovenští tanečníci, myslím, že se nechávají ovlivnit i trendy, nebo naopak uvažují o tom, aby bylo dílo pro diváka stravitelné a pak formu přizpůsobují vnějškovým faktorům. Vidím ale odlišnost v tom, jak se slovenští tanečníci hýbou, alespoň pro mne je to snadno rozlišitelné od českých tanečníků, polských, maďarských…

Ve slovenském současném tanci funguje, pokud mohu soudit, silná vazba na folklór. Je to zajímavé specifikum, má nějaké zvláštní pozadí?
Toto přímo vyvěrá z Banské Bystrice, je to něco, co se tu zrodilo. Je to trend, který vznikl v generaci současných tanečníků, která odtud vzešla z řad odchovanců tanečního oboru Konzervatoria J.L.Bellu. Mnozí jsou moji první žáci v tanečním oboru, který jsme založili vlastně v srdci středoslovenského regionu, který je velmi silný po stránce slovenského folklóru. Na školu tehdy přišli mladí chlapci, studenti z mnoha lidových souborů, přihlásili se do oboru, který razil současný tanec. Zapálili se pro tento nový žánr, pro přesvědčení nás, kteří jsme tu začali učit. A i když přešli na naši stranu, zachovali i zkušenost a lásku k folklóru a postupně je dovedli implantovat do současného umění. Na můj vkus až příliš, dnes mám dojem, že se s tím nakládá trochu trendově, i když chápu, proč to dělají. Začalo to členy skupiny Les SlovaKs, ale pracují s tím i jiní jako s určitým atributem, nicméně kořeny jsou tady u nás.

Jaký je váš vlastní vztah k využívání lidových prvků v současném tanci?
Já byla vždy zapálený modernista. Když jsem přišla z Bratislavy, původně jsem nastoupila jako šéf baletu do Štátnej opery s příslibem, že zde mohu zformovat soubor, který bude dělat moderní divadlo. Což ovšem nešlo a dnes už více lidí ví, proč se v podmínkách operního divadla takový plán nedá naplno realizovat, není to ničí vina, jen systému, který má kamenné divadlo a který se nedá změnit. Byla bych se vrátila do Bratislavy, kdyby mě nepřesvědčil ředitel konzervatoře, abych založila taneční obor a věnovala se pedagogické práci. Ještě tehdy žertoval, že si vychovám tanečníky a založím vlastní divadlo, což se nakonec i stalo. Takže jsem přišla jako přesvědčený modernista a stále jsem s folklórem bojovala. Založením festivalu, oboru na konzervatoři a spuštěním výuky současného tance, zformováním divadla. A přitom se mi neustále i v pracích mých žáků vrací a já se s ním stále sama vypořádávám a baví mě to.

Folklórních souborů je tedy na Slovensku velké množství, ale co zájmové soubory scénického tance?
Také byly, ale rozpadly se, protože zkrachovala síť podpory pro tyto soubory, neměly možnost se udržet, prezentovat tvorbu a přišla také jiná vlna moderního tance, která nadchla mládež, formy, které v jevištní podobě mají víc uplatnění v komerčních produkcích. Podhoubí někdejšího scénického tance zaniklo, často jsme o tom přemýšleli, o způsobu, jak tomu dát nový impuls, ale nepřišli jsme na žádný způsob. Ale není možné vyřešit vše, takže se soustředíme na to, aby vůči lidem fungovala možnost přímého zásahu divadelním prostorem a tvorbou.

Jak jsem si všimla, nabízíte i kurzy současného tance pro mládež a dospělé. Jsou navštěvované?
Teprve začínáme, takže bych řekla, že to má zatím tak padesátiprocentní úspěch. Navazujeme ale už na tradici našeho divadla, kurzy jsme dělali i předtím, už po několika letech existence. Tehdy vznikly tak, že se diváci chtěli učit tanec, který viděli v našich inscenacích, byly dobře navštěvované a měli jsme vytvořenou určitou komunitu, zázemí příznivců.
Ale přestávka dva a půl roku je dlouhá a museli jsme se věnovat jiným věcem. Neměli jsme kde hrát, tanečníci neměli kde trénovat a zkoušet, kde učit, bylo to období stálého stěhování. Celé síly se soustředily na dvě věci – aby pokračovala stavba nové budovy a aby se udržel organismus divadla a nerozpadl se.

Jezdili jste po ty dva roky do zahraničí?
Byli jsme u vás v ČR, ale jezdíme pravidelně do Polska do Varšavy a Bytomě a tyto vztahy jsme v uplynulých letech naštěstí udrželi. Nejsilnější období jsme měli předtím, kdy se soubor dostal i do Indie nebo Japonska. V uplynulých dvou letech se ale stala jiná důležitá věc. Když jsme zůstali bez scény, potřebovali jsme se udržet zájezdovou činností, takže jsme začali hodně jezdit po Slovensku, objeli jsme mnoho divadel, která nám pomohla partnersky, umožnila nám hrát a některá nejen jednou. Bylo dobré, že jsme si ověřili síly, také reakce nové divácké komunity, většinou činoherní, a bylo to pro nás přínosné období, která nás na jednu stranu i stmelilo.

Podobné plány měl i Mário Radačovský, když před sedmi lety nastoupil jako šéf baletu SND.
Také jsme ve studiu SND vystupovali a uvažovali jsme o spolupráci. Měli jsme několik setkání, kde jsme začali utvářet koncepci, aby mohla vzniknout vzájemná podpora. Bylo mi velmi líto, že to skončilo, jak skončilo, protože jsem Máriovi věřila a vím, že své pány myslel upřímně, vím, že by spolupráce fungovala. Mimochodem to byl také můj žák, v jednom z mých prvních ročníků v Bratislavě.

Jako ředitelka divadla a festivalu jste nesmírně vytížená, zbývá vám ještě čas na vlastní uměleckou tvorbu?
Nezbývá a samozřejmě, že mě to mrzí. Ale musela jsme se rozhodnout, jestli jedno nebo druhé, takže z choreografie jsem trošku vycouvala. Musím přiznat, že už ani vnitřně nežiji jako umělec, když nad tím uvažuji. Dřív jsem měla hlavu plnou tvorby a jen takových dvacet procent byly ostatní praktické věci. Teď je to úplně opačně, osmdesát procent je ředitelování a organizace, na jiné není místo. Nechávám tomu volný průběh, jestli se to ještě vrátí. Mám pocit, že největší množství práce je už za námi a že se umělkyně třeba prosadí nazpět. Přijímám ale i možnost, že se to nemusí stát.
Jsem totiž i velmi realizovaná choreografka, měla jsem období, kdy jsem mohla tvořit opravdu velmi mnoho, především zde v Banské Bystrici jsem zažila jako choreografka velkou podporu, začátek divadla byl vybudován na mých inscenacích, lidé je chtěli, takže jsem jako umělec měla velkou satisfakci. Pracovala jsem i s jinými divadly, se zajímavými režiséry, nejen na tanečních inscenacích. Velmi ráda pracuji s herci a i toho mi bylo hojně dopřáno. Toužila bych se vrátit k tvorbě, ale zatím necítím v sobě potřebnou vnitřní změnu. V tuto chvíli jsem ředitelka.

 

Mgr. Zuzana Hájková

Žila do roku 1994 v Bratislavě, kde absolvovala studium choreografie na Vysokej škole múzických umení (1986). Absolvovala stáž v prestižním baletu v Györu v Maďarsku. Jako pedagog současného tance a choreograf působila pět let na Tanečnom konzervatóriu Evy Jaczovej v Bratislavě. V tomto období vedla soubor moderního tance Auriga a Skupinu současného tance, kde byla hlavní choreografkou. Tvořila také pro soubor Bralen, baletní školu v Györu, bratislavský VUS a český AUS.
Jako choreografka spolupracovala s Trnavským divadlom, Divadlom Andreja Bagara (Nitra), DJGT (Zvolen), Štátnou operou v B.Bystrici, Bábkovým divadlom na Rázcestí (B.Bystrice), Radošinským naivným divadlom, divadlom Gunagu, Divadlem Český Těšín (Starci na chmelu – režie O. Spišák), s Klicperovým divadlem v Hradci Králové (Pastýřka putující k dubnu, Dům Bernardy Alby – režie M. Pecko) a Národním divadle v Praze (Macbeth – režie V. Morávek).
Od roku 1994 působí v Banské Bystrici, nejprve jako umělecká šéfka baletu Štátnej opery a potom pět let jako zakladatelka a pedagožka tanečního oddělení na Konzervatóriu J. L. Bellu. V roce 1996 iniciovala vznik festivalu současného tance TANEC DNES v B. Bystrici. Jeho pokračováním se v roce 2002 stal festival Štyri dni tanca pre vás už pod záštitou Štúdia tanca, který se vyprofiloval na festival současného tance zaměřený slovenské produkce a koprodukce. Od ledna 1998 vede Zuzana Hájková Štúdio tanca, dnes Divadlo Štúdio tanca, profesionální taneční soubor současného tance. Soubor hostoval v Polsku, České republice, Německu, v Kanadě, Egyptě, Rusku, Maďarsku, Japonsku nebo Itálii.

 

Autor: Lucie Kocourková
 
 

Nahoru

NiceTot, 21-02-18 02:03:
niederlande viagra|viagra apoteket|funny viagra commercial|fr verkauf viagra|le viagra pri|viagra 25mg online|get viagra free samples|facts about viagra|buy uk where viagra to in|viagra rx|pfizer workshops viagra|viagra witze papagei|acheter viagra ch|viagra gels cheap|viagra 69|i use it viagra online generic|tesco online pharmacy viagra|brand viagra online canada|viagra jingle|viagra online bestellen|viagra generico espana 2013|viagra and buy|prix de pilule viagra|viagra and exercise|visit viagra sales from us|generic viagra 100 mg reviews|genericos del viagra en mexico|pharmacy support team viagra|viagra brand sale|best viagra indian market|viagra ohne rezept sterreich|buy viagra in belgium|viagra for women free sample|viagra best|viagra side effects for men|or viagra order cialis|viagra blister 4|achat 10 pillue viagra|vegetal viagra 600mg|cheap wholesale viagra 100mg|cialis und viagra|online coupons for viagra|viagra india discount|how long does viagra work for|viagra cialis paypal|get viagra tesco|wholesale viagra|viagra femme forum|look there best quality viagra|achat viagra en suiss|priligy with viagra|viagra naturale foru|viagra frau forum|viagra jovenes|best price viagra 100mg uk|female viagra big discount|cialis viagra femme|viagra online discount canada|content purchase viagra no rx|viagra site de confiance|viagra efectos y consecuencias|man healthy new viagra|viagra generyczna|acheter viagra ou|viagra us cheap buy|kpa viagra p apotek|viagra in uk pharmacies|viagra sublingual online price|viagra cost in canada|viagra in chinese|brand viagra professionelle|cheapest viagra buy|gag viagra coupons|cheapest herbal viagra|visit our site viagra online|try it buy viagra professional|viagra at costco|buy pill price price viagra|sublingual order viagra|generic viagra us customs|male takes female viagra|venta libre viagra|buy viagra in israel|buy real viagra professional|viagra jelly not generic|www viagra com newpatient|book buy online order viagra|es viagra de india segura|generika viagra 50m|viagra in polen bestellen|female viagra delivery london|viagra 25mg ohne rezept|order 50mg viagra|viagra aus grobritannien|buy viagra cheap uk|precios objetivo de viagra|cost of viagra in germany|viagra 61 anni|how does a viagra pill cost|viagra e gay|online reviews viagra|viagra prezz|time to take viagra best|viagra prise|viagra pfizer nebenwirkungen|isthere any generic viagra|compra viagra espa|soft fruit flavor viagra|comprare viagra europa|does viagra come generic|viagra buy propecia|viagra shops in south africa|can order brand viagra canada|only today online cheap viagra|i use it viagra from canada|how too get freeviagral|buy viagra online safe|where to buy viagra for women|buy viagra 100mg overnight|purchase viagra where|achat viagra maxman|buy viagra in johannesburg|viagra price in japan|viagra e altri|try it generica viagra sale|has best viagra prices|cheap viagra uk pills|just try buy viagra uk online|viagra gnrique en inde|whats use of viagra|i use it viagra online online|en lnea rx viagra|venta viagra soft 100 mg|movie viagra sales|viagra over the counter cvs|how to use to viagra|viagra sale portugal|cheap 50 mg viagra online|otc viagra walgreens|shelf life of generic viagra|viagra coupons discount|cost of viagra at india|the best place viagra canadian|comment acheter de viagra|viagra precio en farmacia|prix officiel viagra suisse|generic viagra in uk|viagra kostengnstig|viagra en el salvador|buy online viagra coupons now|viagra alcohol|only here professional viagra|buy real viagra australia|viagra generic available|dove posso trovare viagra|venta de viagra zona oest|viagra diovan|azul generico do viagra|uath viagra|visit web site uk viagra|soft viagra for sale|viagra venta online|viagra death lawsuits|comprar viagra sonora|does generic viagra work uk|wang g viagra natural|acid reflux caused by viagra|viagra pill cheap|generic viagra with dapoxetine|look there online viagra sales|ordine da viagra|look here buy cheapest viagra|viagra et medicaments|medicamentos viagra|only here viagra online doctor|in india which viagra is best|existe alli generico de viagra|site fiable achat viagra|cialis 5mg vs viagra 100mg|viagra online from uk|viagra pharmacie en lnea|ohne rezept viagra kaufen|where to buy viagra in india|viagra cheap in canada|only here where to get viagra|wikipedia es que viagra|kob viagra online|best otc substitute for viagra|viagra 50 mg preco|viagra koupit|cheap uk purchase viagra|discount viagra shipping|only here mastercard viagra|escompte gnrique de viagra|viagra coeur|women for viagra pill|buying viagra in milan|wow viagra prescriptions|viagra internet mexico|viagra precio de india|viagra soft acheter|il viagra da 50 m|how to sale viagra|viagra pfizer costo|buy viagra pharmacy malaysia|why not 2 doses of viagra|we use it viagra shop|viagra years used|viagra e diarrea|online viagra no prescription|indian viagra|pharma discounts viagra|try it viagra china|sirius radio viagra ad|cheap quality viagra next|good choice viagra tadalafil|cheapest pfizer viagra uk|trusted sites to buy viagra|buy viagra hawaii|very good site viagra how much|viagra online per nachnahme|miglior viagra generico|escompte de coupons de viagra|venta de viagra rancagua|look there order viagra online|ou peut ton acheter du viagra|viagra vs cialis|can heart patition take viagra|obat kuat | viagra u|buy viagra near las vegas|order viagra india|link for you buying viagra|viagra almeria|viagra australian customs|buy strong viagra online uk|compri il sildenafil viagra|viagra pfizer schweiz|home cost low viagra|achat viagra en andorre|viagra compra genrica wisc|price of viagra in rupees|roter cialis viagra kaufen|generic viagra mexico pharmacy|viagra durch canada|viagra en vente france|viagra 100mg vierteln|buy viagra pharmacy abu dhabi|vente viagra en suisse|dr oz viagra|purchase viagra with medicare

<a href=http://viagracheapqw.com/>cheap viagra,online viagra,viagra online,viagra cheap,buy viagra,viagra,viagra,viagra cheap,buy viagra,buy viagra online</a>
<a href="http://viagracheapqw.com/">cheap viagra,online viagra,viagra online,viagra cheap,buy viagra,viagra,viagra,viagra cheap,buy viagra,buy viagra online</a>

niederlande viagra|viagra apoteket|funny viagra commercial|fr verkauf viagra|le viagra pri|viagra 25mg online|get viagra free samples|facts about viagra|buy uk where viagra to in|viagra rx|pfizer workshops viagra|viagra witze papagei|acheter viagra ch|viagra gels cheap|viagra 69|i use it viagra online generic|tesco online pharmacy viagra|brand viagra online canada|viagra jingle|viagra online bestellen|viagra generico espana 2013|viagra and buy|prix de pilule viagra|viagra and exercise|visit viagra sales from us|generic viagra 100 mg reviews|genericos del viagra en mexico|pharmacy support team viagra|viagra brand sale|best viagra indian market|viagra ohne rezept sterreich|buy viagra in belgium|viagra for women free sample|viagra best|viagra side effects for men|or viagra order cialis|viagra blister 4|achat 10 pillue viagra|vegetal viagra 600mg|cheap wholesale viagra 100mg|cialis und viagra|online coupons for viagra|viagra india discount|how long does viagra work for|viagra cialis paypal|get viagra tesco|wholesale viagra|viagra femme forum|look there best quality viagra|achat viagra en suiss|priligy with viagra|viagra naturale foru|viagra frau forum|viagra jovenes|best price viagra 100mg uk|female viagra big discount|cialis viagra femme|viagra online discount canada|content purchase viagra no rx|viagra site de confiance|viagra efectos y consecuencias|man healthy new viagra|viagra generyczna|acheter viagra ou|viagra us cheap buy|kpa viagra p apotek|viagra in uk pharmacies|viagra sublingual online price|viagra cost in canada|viagra in chinese|brand viagra professionelle|cheapest viagra buy|gag viagra coupons|cheapest herbal viagra|visit our site viagra online|try it buy viagra professional|viagra at costco|buy pill price price viagra|sublingual order viagra|generic viagra us customs|male takes female viagra|venta libre viagra|buy viagra in israel|buy real viagra professional|viagra jelly not generic|www viagra com newpatient|book buy online order viagra|es viagra de india segura|generika viagra 50m|viagra in polen bestellen|female viagra delivery london|viagra 25mg ohne rezept|order 50mg viagra|viagra aus grobritannien|buy viagra cheap uk|precios objetivo de viagra|cost of viagra in germany|viagra 61 anni|how does a viagra pill cost|viagra e gay|online reviews viagra|viagra prezz|time to take viagra best|viagra prise|viagra pfizer nebenwirkungen|isthere any generic viagra|compra viagra espa|soft fruit flavor viagra|comprare viagra europa|does viagra come generic|viagra buy propecia|viagra shops in south africa|can order brand viagra canada|only today online cheap viagra|i use it viagra from canada|how too get freeviagral|buy viagra online safe|where to buy viagra for women|buy viagra 100mg overnight|purchase viagra where|achat viagra maxman|buy viagra in johannesburg|viagra price in japan|viagra e altri|try it generica viagra sale|has best viagra prices|cheap viagra uk pills|just try buy viagra uk online|viagra gnrique en inde|whats use of viagra|i use it viagra online online|en lnea rx viagra|venta viagra soft 100 mg|movie viagra sales|viagra over the counter cvs|how to use to viagra|viagra sale portugal|cheap 50 mg viagra online|otc viagra walgreens|shelf life of generic viagra|viagra coupons discount|cost of viagra at india|the best place viagra canadian|comment acheter de viagra|viagra precio en farmacia|prix officiel viagra suisse|generic viagra in uk|viagra kostengnstig|viagra en el salvador|buy online viagra coupons now|viagra alcohol|only here professional viagra|buy real viagra australia|viagra generic available|dove posso trovare viagra|venta de viagra zona oest|viagra diovan|azul generico do viagra|uath viagra|visit web site uk viagra|soft viagra for sale|viagra venta online|viagra death lawsuits|comprar viagra sonora|does generic viagra work uk|wang g viagra natural|acid reflux caused by viagra|viagra pill cheap|generic viagra with dapoxetine|look there online viagra sales|ordine da viagra|look here buy cheapest viagra|viagra et medicaments|medicamentos viagra|only here viagra online doctor|in india which viagra is best|existe alli generico de viagra|site fiable achat viagra|cialis 5mg vs viagra 100mg|viagra online from uk|viagra pharmacie en lnea|ohne rezept viagra kaufen|where to buy viagra in india|viagra cheap in canada|only here where to get viagra|wikipedia es que viagra|kob viagra online|best otc substitute for viagra|viagra 50 mg preco|viagra koupit|cheap uk purchase viagra|discount viagra shipping|only here mastercard viagra|escompte gnrique de viagra|viagra coeur|women for viagra pill|buying viagra in milan|wow viagra prescriptions|viagra internet mexico|viagra precio de india|viagra soft acheter|il viagra da 50 m|how to sale viagra|viagra pfizer costo|buy viagra pharmacy malaysia|why not 2 doses of viagra|we use it viagra shop|viagra years used|viagra e diarrea|online viagra no prescription|indian viagra|pharma discounts viagra|try it viagra china|sirius radio viagra ad|cheap quality viagra next|good choice viagra tadalafil|cheapest pfizer viagra uk|trusted sites to buy viagra|buy viagra hawaii|very good site viagra how much|viagra online per nachnahme|miglior viagra generico|escompte de coupons de viagra|venta de viagra rancagua|look there order viagra online|ou peut ton acheter du viagra|viagra vs cialis|can heart patition take viagra|obat kuat | viagra u|buy viagra near las vegas|order viagra india|link for you buying viagra|viagra almeria|viagra australian customs|buy strong viagra online uk|compri il sildenafil viagra|viagra pfizer schweiz|home cost low viagra|achat viagra en andorre|viagra compra genrica wisc|price of viagra in rupees|roter cialis viagra kaufen|generic viagra mexico pharmacy|viagra durch canada|viagra en vente france|viagra 100mg vierteln|buy viagra pharmacy abu dhabi|vente viagra en suisse|dr oz viagra|purchase viagra with medicare
NazarTot, 31-12-17 22:56:
generic viagra cialis package

<a href=http://viagra100uil.com/>viagra cheap</a>

<a href="http://viagra100uil.com/">online viagra</a>

can you take viagra as needed
MegaTot, 07-12-17 18:02:
cialis generic 50mg

http://cialisqpa.com/ - cialis

<a href="http://cialisqpa.com/">cialis</a>

cialis 20mg vente en tunisie

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: