Taneční Konzervatoř Duncan centre je tu už čtvrt století


Taneční Konzervatoř Duncan centre slaví právě teď své dvacáté páté narozeniny a zároveň sto čtyřicet let od narození velké americké taneční reformátorky Isadory Duncanové. V rámci programu oslav nabízí od úterý 27. června 2017 pražské veřejnosti představení a koncerty, setkání, taneční dílny v prostředí svého sídla v Braníku (Branická 41, Praha 4) i tanec v ulicích Prahy.

Hlavní program, který proběhne v branickém sídle 27. června, nabídne choreografie nedávných absolventů (Petra Nedbala, Anny Benhákové, Lenky K. Bartůňkové, Petry Hauerové, Kristýny Šajtošové, Romana Zotova) a ambientní hudbu Jaroslava Kořána a Pavla Macáka. V případě díla jedné z prvních absolventek Petry Hauerové Jak ke mně přichází na hudbu Petra Ebena se jedná o obnovenou premiéru po téměř dvaceti letech. Naopak nedávná absolventka Kristýna Šajtošová představí premiéru ženského tria Jako panny. Dne 28. června bude uvedeno taneční zpracování Ze života hmyzu Heleny Ratajové-Šťávové, následované koncertem DS3F - flamenco fusión. Večer 29. června bude věnován improvizaci, na kterou konzervatoř klade – ve stopách Isadory - velký důraz. Tématem bude rituální letní očista ducha a těla tancem.
V doprovodném programu proběhla 7. června vernisáž kolektivní výstavy Cesty tance, na které zahrála Milli Janatková a vystoupila Dagmar Chaloupková. Výstava potrvá do 31. srpna a zahrnuje dílo v podobě taneční fotografie, tematické malby studentů a ukázku autorských textů. 9. června od 10:00 do 14:00 vyjdou studenti Duncan Centre se svou tvorbou do pražských ulic (Anděl, Palackého náměstí, nám.Václava Havla, Jungmannovo nám., nám.Republiky a Florenc).
Konzervatoř dále nabízí taneční dílny ve dnech 27. a 28. června od 9:00 do 12:15 s lektory Lenkou K.Bartůňkovou, Bárou Látalovou, EKS comp. a Kristýnou Šajtošovou za doprovodu živé hudby. Koná se v DDM Spectrum, Karlínské nám. Kapacita je dvacet pět osob, rezervace je možná do 26. června na radka.michelova@duncancentre.cz. Vstup je zdarma.

Vize školy
Škola by měla být otevřenou platformou setkávání, diskusí a tvorby mezi studenty školy, jejími absolventy, umělci ze všech oborů, zahraničními studenty, tvůrci a pedagogy. Umožnit tak, již během studia, nenásilné propojení studentského a profesního života. Dlouhodobou spolupráci, výměnu zkušeností a konfrontaci s ostatními uměleckými institucemi v ČR a v zahraničí je považována za základ zdravé a moderní školy. Studenti jsou vedeni k otevřenosti, schopnosti navazovat kontakty a komunikaci s ostatními. Jedině porovnáváním svých znalostí s druhými získají svůj vlastní, objektivní a nezávislý názor.

Eva Blažíčková, pokračovatelka Jarmily Jeřábkové, založila Duncan Centre v roce 1992 a vedla do roku 2009. Jediná škola pro současnou taneční tvorbu byla zařazena do sítě státních škol Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR jako šestiletá konzervatoř pro současný tanec. Od roku 2001 je zřizována Hlavním městem Praha. V letech 2009-2013 byl ředitelem konzervatoře její absolvent – Michal Záhora. Od září 2013 konzervatoř zastupovala Lenka Flory, od listopadu 2014 Zuzana Sýkorová. Od 1. srpna 2015 převzala vedení a řízení.
PhDr. Romana Lisnerová.

Zdroj: Taneční Konzervatoř Duncan centre

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: