Tanečník Bohumír Nekut slaví


Bohumír Nekut se narodil 15. září 1947 v Praze a slaví sedmdesáté narozeniny. V roce 1968 absolvoval taneční oddělení pražské konzervatoře a téhož roku se stal členem baletního souboru Národního divadla v Praze. Nejprve zde působil jako sborový tanečník a od března 1979 se stal sólistou s povinností účinkovat ve sboru. Ztvárnil mnohé role klasického repertoáru, například Hilariona v Giselle, Knížete veronského v Romeovi a Julii, Adama ve Zpěvech noci, Tomase v Marné opatrnosti, Macduffa v Macbethovi, Dona Quijota ve stejnojmenném díle či Krále ve Spící krasavici. Jeho manželkou byla tanečnice Národního divadla Olga Nekutová. Oslavenci přejeme všechno nejlepší, mnoho radosti a štěstí do dalších let!

Zdroj:
Bohumír Nekut [heslo]. In: Královské české zemské a Národní divadlo, založeno 1868. Soupis repertoáru od roku 1883. Web Archivu Národního divadla. Dostupné [on-line] na: archiv.narodni-divadlo.cz/default.aspx [cit. 11. září 2017].

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: