Tento týden začíná výstava Celebrating Kylián!


V roce oslav 100 let republiky uvádí  Kyliánův nadační fond v Praze spolu s partnery multimediální výstavu, která představí tvorbu a osobnost nejvýznamnějšího českého choreografa Jiřího Kyliána. Výstava bude probíhat od 11. do 25. října 2018 v budově B Národního divadla na náměstí Václava Havla v Praze.

Jiří Kylián, choreograf českého původu, oslavil v minulém roce sedmdesáté narozeniny. V České republice si letos připomínáme jeho kariéru a významný přínos pro vývoj současného tance. Kyliánovy balety jsou v současnosti ke zhlédnutí na repertoáru Národního divadla v Praze, Brně a Ostravě. S kompletním dílem, tj. stovkou prací, je pak možné se seznámit v Kyliánově tanečním archivu v Praze. Souběžně probíhá multimediální výstava Celebrating Kylián!.
Výstavu poprvé uvedl Nederlands Dans Theater (NDT) v haagském Zuiderstrandtheater jako součást Festivalu Celebrating Kylián!. Organizovaly ho v průběhu celého roku 2017 Holland Dance Festival, divadlo Korzo, Kylián Productions, the Zuiderstrandtheater a NDT na počest výročních sedmdesátin Jiřího Kyliána. Adaptaci této výstavy připravil Kyliánův nadační fond v Praze ve spolupráci s Baletem Národního divadla a Mezinárodním festivalem Tanec Praha. Výstava Celebrating Kylián! v České republice se koná za laskavé podpory a supervize NDT a Kylián Productions v Haagu. Její první uvedení v červnu bylo součástí 30. ročníku festivalu Tanec Praha 2018, nyní je expozice otevřena v rámci slavnostní premiéry Baletu Národního divadla Kylián – Mosty času.
Instalace završuje první rok existence Kyliánova nadačního fondu v Praze.
Expozice představuje náhled do vývojové linie Jiřího Kyliána, především jako choreografa souboru Nederlands Dans Theater v nizozemském Haagu, který umělecky vedl po dobu 30 let. Nabízí projekce ze zkoušek a představení, fotografie, grafiku, kostýmy. V malém kino sále budou ke zhlédnutí taneční filmy z jeho současné tvorby. Speciální expozice přinese přehled o stopách, které Kylánova práce zanechává v našem domácím prostředí.

Zdroj: Kyliánův nadační fond v Praze

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: