V Divadle F. X. Šaldy bude mít premiéru balet Spící krasavice


Baletní soubor Divadla F. X. Šaldy v Liberci vyslechl prosby svých diváků a po dlouhých letech nastudoval balet s živým orchestrem. „Pro tuto slavnostní příležitost jsme vybrali pohádkový titul s hudbou P. I. Čajkovského Spící krasavice. Choreograf a režisér Daniel Záboj upravil klasickou pohádku opět přímo na míru našemu souboru a zasadil ji do současnosti. Nechal se inspirovat jak původní verzí Charlese Perraulta z roku 1696, tak verzí bratří Grimmů z roku 1812, která ho přivedla k nové inovativní formě,“ dodávají zástupci baletního souboru. Spící krasavice bude mít v Divadle F. X Šaldy premiéru 24. února 2017.

A o pojetí titulu se dozvídáme: „Záhadné narození Aurory, strach z neznáma, výchovné metody jejích rodičů a propletenec vztahů dospívání… A jak to tak v pohádkách bývá, mladou dívku, která se ocitne na hraně společnosti, může zachránit jen opravdová láska. I přes moderní pojetí, se mohou diváci těšit na magické momenty a třpytivý balet. Ve své podstatě jde o naše sny a přání, které končí tak kýženým ,happyendem‘.“

Zdroj: Divadlo F. X. Šaldy

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: