Výročí Marie Lepíčkové


Dne 6. listopadu 2017 oslaví kulaté narozeniny Marie Vrátilová-Lepíčková, dlouholetá sólistka Baletu Národního divadla. S baletem začala v osmi letech v Baletní přípravce ND u Naděždy Sobotkové. V letech 1979–1986 studovala Taneční konzervatoř, hned poté byla angažována do Baletu ND, kde byla v roce 1993 jmenována sólistkou.
Marie Lepíčková byla tanečnicí s přesnou klasickou technikou a přirozeným dívčím projevem. Na scéně ND vytvořila celou řadu sólových rolí jak klasického, tak i moderního repertoáru. Tančila Princeznu Budinku v Princi Bajajovi, Květinářku v Donu Quijotovi, Družku Myrthy v Giselle, Nymfu v Sylvii, Zlatovlásku v baletu Z pohádky do pohádky, Vílu něžnosti a Zlato ve Spící krasavici, Verunku v Broučcích, Marion v Psychu, Zlou sestru a Vílu léta v Popelce, Désirée v Čajkovském, Henriettu v Raymondě, Čarodějnici v Macbethovi, Loutku Coppélii i mnoho dalších. Díky tomuto širokému repertoáru měla příležitost pracovat s choreografy a pedagogy, jako jsou Jiří Kylián, Jurij Grigorovič, Pierre Lacotte,Boris Bregvadze, Jiří Blažek, Daniel Wiesner, Miroslav Kůra, Vlastimil Harapes, Růžena Mazalová, Vlastimil Jílek a Libor Vaculík.
S aktivní taneční drahou skončila v roce 2008 a do Národního divadla se (tentokrát jako vedoucí skladu baletní obuvi) opět vrátila v roce 2017.

Zdroj: Balet ND, Archiv ND

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: