West Side Story míří na brněnské výstaviště


Sezona 2017/18 přinesla pro Balet NdB změnu. Kvůli rekonstrukci Janáčkova divadla mělo vedení souboru dvě možnosti: počkat na opravené divadlo nebo najít jiný způsob, jak k divákům tanec dostat. Zvolili druhou variantu, a tak od listopadu 2017 budou mít diváci možnost vidět Balet NdB v netradičním a velkolepém prostoru pavilonu P na brněnském výstavišti. Na této scéně soubor uvede inscenaci na motivy světoznámé West Side Story v choreografii Mária Radačovského. Premiéra se uskuteční 25. listopadu 2017.

Toto moderní pojetí příběhu Romea a Julie, ve kterém nesmyslný střet dvou světů a kultur nepřekoná ani čistá láska, odtančí Balet NdB na studiovou nahrávku, kterou dirigoval sám Leonard Bernstein a který nazpívali, dle originálních textů Stephena Sondheima, dva světoznámí pěvci Kiri Te Kanawa a José Carreras. Kromě premiéry projektu uvede Balet NdB ještě dalších 15 repríz od listopadu 2017 do ledna 2018. Choreografie a režie se chopil umělecký šéf Baletu NdB Mário Radačovský.
„Celá choreografie a scéna je specifická tím, že musela být přizpůsobena pro dvě hlediště, která budou mít celkovou kapacitu tisíc míst a diváci budou sedět naproti sobě. Součástí scénografie budou také jezdící auta a velké videoprojekce, které budou spouštěny po obou stranách hlediště. Protože je scéna natolik velká a na míru dělaná, nebude možné ji přenést do divadla. Diváci ji tedy mají možnost vidět pouze na brněnském výstavišti v pavilonu P,“ dodávají zástupci Baletu NdB.

Zdroj: Národní divadlo Brno

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: