Začíná festival Nová generace


Ve dnech 24. až 26. listopadu 2017 se bude konat šestý ročník festivalu Nová generace. Festival tanečních vysokých škol bude tentokrát uveden na několika místech, a to v divadle DISK na DAMU a Inspirace na HAMU. Obnovenou součástí budou site specific projekty v prostorách Hartigovského a Lichtenštejnského paláce na Malostranském náměstí. Cílem festivalu je setkávání studentů českých a zahraničních tanečních vysokých škol, konfrontace jejich názorů a rozšíření povědomí o zahraniční taneční scéně. Letošní festival sjednotí studenty  pražské  HAMU, Wyższa Szkoła Teatralna Ludwika Solskiego z Krakowa, konzervatoře Duncan Centre, Ateliéru fyzického divadla a multimédií Brněnské JAMU a slovenské VŠMU.

První večer zahájí v 18:00 prezentace workshopu s Erykem Makohonem, který na HAMU po dobu pěti dnů povede intenzivní workshop současné polské techniky. Site specific projekty studentů prvního ročníku choreografie oživí chodby Hartigovského a Lichtenštejnského paláce a krátká choreografie Markéty Jandové Obrazy melancholické žluté  nechá nahlédnout divákům do útrob galerie GAMU. Sólo inspirované tvorbou malíře Otakara Slavíka, bylo vytvořeno za účelem prezentace HAMU v Japonsku. Choreografii doprovodí živá hudba v podobě flétnistky Jany Jarkovské. Tradičně bude k vidění i výběr tanečních filmů natočených ve spolupráci s katedrou kamery FAMU.  Závěr večera bude patřit plzeňské kapele Annešanté, která v divadle Inspirace zpříjemní neformální setkání všem zúčastněným. Víkendové večery se přesunou do divadla DISK na DAMU a představí kratší choreografie polských studentů Anny Obszańské, Sebastiana Wiertelaka, Karoliny Kardasz a Zuzanny Żillińské z Wyższa Szkoła Teatralna Ludwika Solskiego. Večer plný hostů uzavře choreografie Na jazyku vlas Jazminy Piktorové z JAMU.  Nedělní večer studentského tanečního festivalu zakončí Jozef Vaľo z VŠMU, absolventky konzervatoře Duncan Centre Jitka Čechová a Nikola Němcová a v naprostém závěru uvedou svůj projekt Pokoj č. F44.81 Monika Částková a Helena Ratajová.

Zdroj: Nová generace

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: