Zkrocení zlé ženy v Ústí nad Labem


Severočeské divadlo v Ústí nad Labem uvede v pátek 27. dubna 2018 v premiéru baletu Zkrocení zlé ženy podle dramatu Williama Shakespeara a s hudbou Dmitrije Šostakoviče. Shakespearovu komedii převedla do taneční podoby Marika Hanousková. Scénu a kostýmy vytvořil Aleš Valášek, autorem světelné koncepce je Vratislav Mikan.

Příběh se odehrává v italské Padově, kde se bohatý kupec Baptista snaží provdat své dcery Biancu a Kateřinu. O něžnou a křehkou Biancu je nemalý zájem, jenže vzpurná a nepřístupná Kateřina je starší, tudíž se musí provdat dříve než její sestra. Jediný, kdo se odváží si drzou Kateřinu vzít, je veronský šlechtic Petruccio.
V hlavních rolích se představí Emmeline Jansen a Zuzana Novoborská v roli Kateřiny, Annamaria Voltolini a Olivia Lenssens jako Bianca,  Roberts Skujenieks a Róbert Király v roli Petruccia, Salvador Sasot Sellart a Roman Soviar jako Lucenzio, Pavel Enekeš a Salvador Sasot Sellart coby Hortensio, Vladimir Gončarov v roli Gremia, Vjačeslav Pleškov, j. h. jako Baptista a Elena Mazanova v roli rozverné vdovičky.

Zdroj: Severočeské divadlo v Ústí nad Labem

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: