Fotovýstava: Kouzelný tanec

Od 20. října do 31. prosince se v prostorách Laterny magiky koná výstava tanečních fotografií ostravského fotografa Petra Macháčka.

Laterna magika, Národní 4, Praha 1
Otevřeno Po-So pro návštěvníky představení od 19:00 hodin a dále dle dohody.

 

Nahoru

Tanec v Německu po roce 1945 - přednášky - projekce - diskuse

Seminář k dějinám tance v Německu (2. část) vedený Hartmutem Regitzem, redaktorem prestižního evropského tanečního časopisu Ballet-tanz a Melanií Suchy, německou nezávislou publicistkou je pokračováním projektu Každý člověk je tanečníkem. Program bude doplněn filmovými ukázkami.

Program
9.00–10.30 Hartmut Regitz
Zakladatelé německého poválečného baletu – o tvorbě  Tatjany Gsovsky (Berlín), Ericha Waltera (Düsseldorf-Duisburg), Johna Cranka (Stuttgart); působení Noverrovské společnosti, díky níž začali tvořit John Neumeier, Jiří Kylián, William Forsythe, Uwe Scholz, Christian Spuck, Marco Goecke

11.00–12.30 Hartmut Regitz
Taneční divadlo I. – o tvorbě hlavních představitelů žánru tanečního divadla  Gerharda Bohnera (Berlín) a Johanna Kresnika (Brémy, Heidelberg)

13.30–15.00 Melanie Suchy
Taneční divadlo II. – protagonistky současného taneční divadla - Pina Bausch (Wuppertal), Reinhild Hoffmann, Susanne Linke (Berlín)

15.30–17.00 Melanie Suchy
Současná nezávislá scéna – od 80. a 90. let se dynamicky rozvíjejí taneční techniky i žánry a pojem „tanec“ představuje pozoruhodnou šíři stylů a forem prezentace. Význam nezávislé scény v Německu narůstá. Výklad přiblíží tvorbu Sashy Waltz, Henrietty Horn, Williama Forsythea, Heleny Waldmann, Xaviera Le Roye, Felixe Ruckerta, Angie Hiesl a dalších.

Hartmut Regitz vystudoval germanistiku a k zájmu o balet jej přivedl John Cranko. Hartmut Regitz působil jako dlouholetý redaktor rozhlasové stanice Hessischer Rundfunk a deníku Stuttgarter Nachrichten. Od roku 1996 je redaktorem časopisu „ballet-tanz“, (dříve - ballett international/tanz aktuell). Hartmut Regitz je autorem a vydavatelem mnoha knih a publikací, například Reclams Ballettführer (Průvodce baletem), Ballettjahrbücher (ročenky), Stuttgarter Ballett,  Sue Jin Kang, Ballett in Deutschland (Balet v Německu), Tanztheater heute - Dreißig Jahre deutsche Tanzgeschichte (Taneční divadlo dnes – třicet let dějin tance v Německu).

Melanie Suchy vystudovala všeobecnou jazykovědu, pracovala v nakladatelstvích a různých kulturních a vzdělávacích institucích (např. v Německé hudební radě, ve Fondu výtvarných umění). Po následném dvouletém studiu divadelní a taneční kritiky ve Frankfurtu nad Mohanem se stala nezávislou novinářkou a píše pravidelně pro odborné časopisy Tanzjournal a ballet-tanz, kulturní magazín K.West, pro německé deníky a portál Goethe-Institutu.

Tlumočení z němčiny zajištěno. Vstup zdarma.

Termín a místo konání: středa 10. prosince 2008, Konzervatoř Duncan Centre, Branická 41, Praha 4

Registrace: E-mail: jana.navratova(at)divadlo.cz

Seminář pořádá Taneční sekce Institutu umění-Divadelního ústavu, Goethe Institut Praha

Zdroj: Institut umění

Nahoru

Tanec ve filmu

Taneční Konzervatoř Duncan centre bude v září pokračovat v cyklu komentovaného promítání ukázek současného tance.

Filmový obraz spolu s doprovodným slovem vám vloží do ruky klíč k tomu, co je současný tanec, jaký je jeho smysl, témata, estetika, jaká je jeho úloha v moderní společnosti.

Promítání jsou otevřena pro veřejnost a vstup je volný. Budou se konat každé první pondělí v měsíci od září do prosince 2008.

Jeho první část vám představí pořádající školu Duncan Centre ve filmových snímcích, které za dobu jejího vzniku vznikly.

Srdečně zveme zejména kolegy našich studentů - studenty uměleckých a uměnovědních oborů a všechny zájemce o současný tanec – nejdynamičtěji se rozvíjející uměleckou formu.

* * *
Duncan Centre navíc uskuteční celodenní seminář na téma Německý tanec ve spolupráci s Goethe institutem. Také na ten jste srdečně zváni.

 

Nahoru

Mezinárodní konference Vize tance

Dne 9. prosince 2008 se v Praze uskuteční Mezinárodní konference Vize tance věnovaná Programu na podporu současného tance, pohybového divadla a interdisciplinárních umění.

Zaujměte postoj! Přijďte se seznámit s Programem na podporu současného tance, pohybového divadla a interdisciplinárních umění.

Cílem konference je představit Program pro taneční, pohybová a interdisciplinární umění a projednat jeho aplikaci a dopad na kulturní, společenskou i ekonomickou sféru. V panelových diskusích vystoupí zástupci ministerstev, představitelé krajů a měst, vzdělávacích organizací, spolu s tanečními odborníky, kulturními organizátory a dalšími experty. Jejich diskuse by měla nastartovat konkrétní kroky k realizaci tohoto komplexního záměru. 

Zahraniční hosté, Madeline Ritter (ředitelka Tanzplan Deutschland) a Rio Rutzinger (kreativní ředitel vzdělávacího a výzkumného programu festivalu ImPulsTanz ve Vídni), přednesou své zkušenosti s prosazením a vedením projektů, které významně přispěly k rozvoji tanečního umění v Německu a Rakousku.

PROGRAM

10.30 Úvod − Nina Vangeli, předsedkyně Vize tance, o. s., JUDr. František Mikeš, 1. náměstek ministra kultury a Ing. Pavla Petrová, ředitelka Institutu umění-Divadelního ústavu

10.40–11.00 Program na podporu současného tance, pohybového divadla a interdisciplinárních umění – prezentace návrhu − MgA. Šárka Havlíčková, výkonná ředitelka Vize tance, o. s.

11.00–11.20 TanzPlan Deutschland a ostatní programy pro tanec v Evropě a ve světěMadeline Ritter, výkonná ředitelka programu TanzPlan Deutschland, SRN

11.20–11.40 Evropský studijní program Dance WEB a mezinárodní festival ImPulsTanz ve Vídni a jejich přínos pro rozvoj rakouské metropoleRio Rutzinger, umělecký ředitel sekce Workshopy a výzkum festivalu ImPulsTanz, Rakousko 

11.40–12.15 Diskuze, resumé

12.15–13.30 Polední pauza

13.30–15.00 Panelová diskuze o přínosech aplikace Programu pro další společenské oblasti

Účast v diskuzi přislíbily osobnosti zastupující jednotlivé sféry dopadu Programu:

Mgr. Jana Adamcová – ředitelka Odboru podpory exportu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR

Martin Cikánek – publicista a producent

JUDr. Marcela Krejsová – náměstkyně primátora města Plzně pro oblast kultury a cestovního ruchu

PhDr. Romana Lisnerová – zástupkyně Výzkumného ústavu pedagogického Praha

Mgr. Sodja Lotker – programová ředitelka Pražského quadriennale

MgA. Kateřina Melenová – ředitelka kulturního centra Bazilika, České Budějovice

Madeline Ritter – výkonná ředitelka programu TanzPlan Deutschland, SRN

Rio Rutzinger – umělecký ředitel sekce Workshopy a výzkum festivalu ImPulsTanz, Rakousko

Mgr. Jiří Siostrzonek − sociolog a vysokoškolský pedagog na Slezské univerzitě v Opavě

Ing. Jana Vohralíková – vrchní ředitelka Sekce D Ministerstva kultury ČR

15.00 Pauza

15.20–16.00 Pokračování panelové diskuze − animace památek, volnočasové vyžití a komunitní aktivity, dopady na životní styl, ekonomické multiplikační efekty, rozvoj cestovního ruchu a atraktivita regionů, zviditelnění a propagace regionu, podpora zaměstnanosti a pracovní příležitosti, rozvoj osobnosti, celoživotní vzdělávání.

16.00 Eat & Speak − neformální část konference

17.00 Závěr

Simultánní tlumočení z němčiny zajištěno; registrace účastníků proběhne v den konání od 9.30, registrační poplatek ve výši 60,- Kč lze uhradit na místě před začátkem konference.

Konferenci, pod záštitou ministra kultury Václava Jehličky, pořádá Vize tance, o. s. ve spolupráci s Institutem umění-Divadelním ústavem a za podpory Ministerstva kultury ČR, Goethe institutu Praha, Rakouského kulturního fóra a ve spolupráci s Divadlem Archa.

Termín: úterý 9. prosince 2008 od 10.30 do 17.00
Místo: Divadlo Archa, Na Poříčí 26, Praha 1

Kontakt: Jana Návratová, Taneční sekce, Institut umění-Divadelní ústav, Celetná 17, 110 00 Praha 1, T 224 809 103 a 739 094 750

Zdroj: Institut umění

Nahoru

Pohyb? Tanec!

Výstava fotografií Hany Major Sládkové
8. října - 10. listopadu 2008
SMART GALLERY Janovského
(BéFOTO, Janovského 5, Praha 7)
Otevřeno Po–Pá 9–19, So 10–13.
Vstup do galerie je zdarma
www.hanas.cz

fileadmin/vystava_w8.jpg

Nahoru

Taiwan´s regional government Chia-Yi County is organizing 2008 International Cultural Festival.

Those who want to join it should fill in the application form, attach an introduction, photos and DVD/VCD of their performance.

Time of Festival: November 3- November 9, 2008.

Place of Festival: Hsin-Kang Township, Chia-Yi County (south part of Taiwan)

The group who wants to join has to pay flight tickets themselves.
Local transportation and accommodation will be responsible by Taiwan side.

Deadline of application is 30.06.2008
Should you have any questions, please contact at 603 166 740 

Zoya WANG
Taipei Economic and Cultural Office
Tel: +420 233 320 606
Fax: +420 233 326 906
Mobile: +420 603 166 740

Nahoru

International Conference "Performing Arts Training Today"

October 24 - 27, 2008
Bovec, Slovenia - in the heart of Julian Alps

The conference is open to professional performers, performing arts educators and teachers from all over the world interested in the research of topical questions and processes in contemporary performing arts education and training. The main tasks of the conference are to demonstrate various methods and techniques in contemporary performing arts education and training, to open discussions about successful and effective strategies, to establish new contacts, to exchange experiences with colleagues from different countries and to lay the foundation for future networking and collaboration.

The Conference is a wonderful opportunity for performers, performing arts educators and teachers to demonstrate their methods and techniques.

Programm:
"Japanese Noh and Suzuki techniques and excerpts from "Gilgamesh and "Zahak"
Workshop and presentation by Izumi Ashizawa (Japan)
"Performer's Physicality" Workshop by Sergei Ostrenko (Russia)
"Improvising in the moment. A workshop towards performance"
Workshop and performance fragment by Frances Charteris (USA)
"Missing Pieces: Applying Theatre Talents Off-Stage"
Workshop by Kimberly Davis (USA)
Advanced Performance Training (APT)
Presentation by Elke Van Campenhout (Belgium)

Participation Fee

The fee with accommodation in shared twin room:
150  EUR if payment is made before October 3rd.
300 EUR if payment is made before October 10th.
The fee covers attendance of all events of the conference programme, three nights of hotel accommodation in shared twin room (two persons share one room), two meals per day (breakfast and lunch), tea/coffee breaks and farewell buffet.
The fee with accommodation in single room:
250 EUR if payment is made before October 3rd.
350 EUR if payment is made before October 10th.
The fee covers attendance of all events of the conference programme, three nights of hotel accommodation in single room (one person in the room), two meals per day (breakfast and lunch), tea/coffee breaks and farewell buffet.


The conference will take place in Bovec, the mountain resort located in north-western Slovenia in the Julian Alps (near the Austrian and Italian border). 
 
REGISTRATION:

To apply for participation, candidates should send a CV and a letter of motivation to info(at)iugte.com or globtheatre@gmail.com stating the title and dates of the event.

Programme: http://www.iugte.com/projects/programme.php 
Accommodation and venue: http://www.iugte.com/projects/Bovec.venue.php

If you are unable to attend the conference there is opportunity to send your promotional materials: booklets or flyers about your company, announcements of workshops, courses, performances and other events. All materials will be displayed at the main information stand and will be available to the delegates during the entire period of the conference.

 

Nahoru

International Conference "Performing Arts Training Today" (kopie 1)

October 24 - 27, 2008
Bovec, Slovenia - in the heart of Julian Alps

The conference is open to professional performers, performing arts educators and teachers from all over the world interested in the research of topical questions and processes in contemporary performing arts education and training. The main tasks of the conference are to demonstrate various methods and techniques in contemporary performing arts education and training, to open discussions about successful and effective strategies, to establish new contacts, to exchange experiences with colleagues from different countries and to lay the foundation for future networking and collaboration.

The Conference is a wonderful opportunity for performers, performing arts educators and teachers to demonstrate their methods and techniques.

Programm:
"Japanese Noh and Suzuki techniques and excerpts from "Gilgamesh and "Zahak"
Workshop and presentation by Izumi Ashizawa (Japan)
"Performer's Physicality" Workshop by Sergei Ostrenko (Russia)
"Improvising in the moment. A workshop towards performance"
Workshop and performance fragment by Frances Charteris (USA)
"Missing Pieces: Applying Theatre Talents Off-Stage"
Workshop by Kimberly Davis (USA)
Advanced Performance Training (APT)
Presentation by Elke Van Campenhout (Belgium)

Participation Fee

The fee with accommodation in shared twin room:
150  EUR if payment is made before October 3rd.
300 EUR if payment is made before October 10th.
The fee covers attendance of all events of the conference programme, three nights of hotel accommodation in shared twin room (two persons share one room), two meals per day (breakfast and lunch), tea/coffee breaks and farewell buffet.
The fee with accommodation in single room:
250 EUR if payment is made before October 3rd.
350 EUR if payment is made before October 10th.
The fee covers attendance of all events of the conference programme, three nights of hotel accommodation in single room (one person in the room), two meals per day (breakfast and lunch), tea/coffee breaks and farewell buffet.


The conference will take place in Bovec, the mountain resort located in north-western Slovenia in the Julian Alps (near the Austrian and Italian border). 
 
REGISTRATION:

To apply for participation, candidates should send a CV and a letter of motivation to &compose_caller=read&to=info@iugte.com _blank>info@iugte.com or &compose_caller=read&to=globtheatre@gmail.com _blank>globtheatre@gmail.com stating the title and dates of the event.

Programme: http://www.iugte.com/projects/programme.php 
Accommodation and venue: http://www.iugte.com/projects/Bovec.venue.php

If you are unable to attend the conference there is opportunity to send your promotional materials: booklets or flyers about your company, announcements of workshops, courses, performances and other events. All materials will be displayed at the main information stand and will be available to the delegates during the entire period of the conference.

 

Nahoru

První odborný seminář o životě a díle Augusta Bournonvilla

11. října 2008 od 10.30 ve Stavovském divadle

Řekne-li se August Bournonville (1805–1879), vybaví se všem profesionálním tanečníkům, baletním mistrům, choreografům a choreologům, stejně jako milovníkům baletu, absolutně nezaměnitelný styl a znak. Styl, který měl vliv na další rozvoj baletu a znak vyvolávající naprosto jasný „obraz“ určité podoby baletu. Podoby, která se od doby svého vzniku téměř vůbec nezměnila. Fenomén „Bournonville“ totiž představuje anebo ovlivnil především techniku klasického tance, baletní repertoár – režijní a inscenační postupy, školu – svérázný vyučovací systém, a samozřejmě také historii a současnost Královského dánského baletu. August Bournonville byl vskutku velkým umělcem, novátorem baletu a dalo by se říci i zasvěcencem tohoto krásného „bílého“ umění.

Dramaturgie baletu Národního divadla zařadila na repertoár dvě choreografie Augusta Bournonvilla, aby připravila divákům opravdovou delikatesu nejen z jeho tvorby, ale také z doby, kterou představoval. Představení La Sylphide  a III. jednání z baletu Napoli mělo svou premiéru v historické budově Národního divadla 21. února 2008 a dle reakcí diváků lze soudit, že i úspěšnou.

Na základě těchto ohlasů vznikla myšlenka zorganizovat první odborný seminář o životě, díle a odkazu tohoto slavného dánského choreografa, který se zapsal velmi významně do dějin světového tance. Projekt se uskuteční ve spolupráci s Velvyslanectvím Dánského království v Praze. Program bude vskutku nabitý a bude veden významnými dánskými odborníky - Frankem Andersenem (dlouholetý umělecký šéf Dánského královského baletu, specialista Bournonvillovy techniky a stylu), Ole Nørlyngem (baletní historik a kritik), Erikem Aschengreenem (taneční kritik, profesor a zakladatel oboru taneční estetiky a historie na Taneční katedře University v Kodani) a Evou Kloborg (významná baletní mistryně Bournonvillovy školy, osobní pedagog dánské královny Margrethe II). Speciálním hostem bude i slavná dánská tanečnice, první sólistka Dánského královského baletu Gudrun Bojesen, která se divákům představí v praktické části semináře a samozřejmě i v rámci nedělního představení v titulní roli baletu La Sylphide (12. 10. 2008 v 19.00) po boku neméně významného bournonvillovského tanečníka, prvního sólisty Madse Blangstrupa.

PROGRAM SEMINÁŘE

1) Taneční část I.

Úvodní divertissement z II. jednání baletu La Sylphide (James a Sylfida).

Tančí: Gudrun Bojesen a Mads Blangstrup

2) Úvodní slovo Franka Andersena

3) Teoretická část I.

Erik Aschengreen + filmová ukázka

4) Praktická část

Eva Kloborg, Frank Andersen a tanečníci

 -------------------přestávka --------------------

5) Pantomima

Eva Kloborg, Frank Andersen a tanečníci

6) Teoretická část II.

Ole Nørlyng o hudbě, libretu, hudebních skladatelích Løevenskjøldovi a Weberovi

7) Taneční část II

Umírající scéna Sylfidy a Jamese

8) Diskuse s diváky.

9) Závěr semináře.

Předpokládaný konec semináře ve 14.30.

Zdroj: Balet ND

 

Nahoru

Symposium - „Umění v experimentálním, industriálním a netradičním prostoru“

Sympozium se koná v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu. Je zároveň součástí mezinárodního projektu TACE (Divadelní architektura ve střední Evropě / Theatre Architecture in Central Europe) a rovněž mezinárodního projektu Skryté poklady industriální. Na akci, jež se dílem dotýká divadla a dílem architektury, vystoupí řada domácích i zahraničních odborníků. Program bude probíhat v bývalém továrním objektu ALTA HALA 30 v pražských Holešovicích v příštím týdnu 9. a 10. října.

Sympozium je rozděleno do tří tematických sekcí - site-specific, industriální objekty a experimentální prostor. „Tématům se budou věnovat čeští a zahraniční umělci, architekti, scénografové, památkáři, sociologové, kulturní manažeři a další přizvaní odborníci různých profesí,“ říká hlavní organizátor a šéf přehlídky 4+4 dny v pohybu Pavel Štorek. „Mezioborovým záběrem sympozia tak vznikne co nejširší platforma pro výměnu zkušeností a prezentaci zajímavého kulturního fenoménu ´umění v novém prostoru´.“ Zájemci o účast na symposiu se mohou stále registrovat na webových stránkách TACE http://www.theatre-architecture.eu/cs/sypozium-prihlaska.html. Oficiálními jazyky sympozia jsou čeština a angličtina. Poplatek pro účastníky konference je 300 Kč za oba dny, studenti mohou využít 50% slevu.

Nahoru

Rezidence DCJ

DCJ is an open, Brussels based workspace that offers residencies each year to young and more experienced artists, for pure movementresearch as well as for creationresearch.

We invite all of you interested in a residency in DCJ to submit the applicationform before the 15th of September 2008. You can download the document from http://www.danscentrumjette.be/

You can consult the fall trainingprogram for professionals on http://www.danscentrumjette.be/  / Fall teachers are Peter Jaschko, Lucius Romeo-Fromm, Dominique Duszynski, David Hernandez, Milan Herich, Luis Lara Malvacias, Cruz Mata, Silvana Suarez Cedeno, Sun Xiao Jun, Elena Lin, Antonella Cusimano, Roxane Huilmand and Erica Trivett.

 

Nahoru

Studio ada - Berlín - Little Performance Residency

2008 RESIDENCY: JULY – SEPTEMBER 2008
Proben / Rehearsals: July, August, September 2008
Vorstellungen / Performances: 26, 27, 28 September 2008

Bewerbungen bis zum 15. Juni 2008 bitte per email an ada-berlin(at)gmx.de

Die Reihe Little Performance Residency bietet internationalen Performance-Künstlern ein Forum, ihre Arbeit in Berlin zu entwickeln und zu präsentieren.
ada lädt 2 Einzelkünstler oder Künstlergruppen in das Studio in der Schönhauser Allee ein, eine etwa 25- bis 30-minütige Performance zu einem von ada vorgegebenen Thema zu kreieren. ada stellt den Künstlern Proberaum und Aufführungsort zur Verfügung, leistet Unterstützung bei der Öffentlichkeitsarbeit und im kreativen Prozess (dramaturgische Beratung, Probenbesuche und Feedback). Die Residenz mündet in drei Vorstellungen im ada Studio.
Wir sind offen sowohl für choreografierte Stücke als auch für strukturierte Improvisationen und für alle Formen der Performance-Kunst - Tanz, Musik, Video, Sprechtheater, interdisziplinäre Zusammenschlüsse etc.

The Performance Residency Series offers international performance artists a unique forum for creating and presenting work in Berlin.
For each residency, ada invites 2 artists, or groups of artists, into their studio home on Schönhauser Allee to create a short performance piece (25 – 30 minutes) and deal with a subject set by ada. The artists are given rehearsal and performance space, promotion, and professional support for their creation process. The residency culminates in 3 performance evenings at the ada studio-theatre.
We are open to set choreography or improvisation, and all forms of performance art – dance, music, video, spoken word, interdisciplinary collaborations, etc.

PODROBNOSTI

 

Nahoru

Výstava tanečních fotografií v exteriéru

26. 8.-16. 9., Vojanovy sady

Volný vstup

Projekt Kaleidoskop českého tance je exteriérový projekt současné české taneční fotografie občanského združení TanecProjekt o.s. Jde o vystavení 20 velkoformátových fotografií v prostoru Vojanových sadů (U Lužického semináře 11, Praha 1). Výstava má primárně dokumentární charakter, ale podle organizátorů si klade i cíle umělecké.
Hlavním je však přiblížení tématu současného tance a jeho fotografování veřejnosti.
Vystavující fotografové: Vojtěch Brtnický, Dragan Dragin, Martin Šandera, Tomáš Bořil, Petr Otta, Věroslav Škrabánek, Tono Stano, Michal Selinger, Tomáš Karas, Viktor Kronbauer.
Fotografované soubory a tanečníci: NANOHACH, VerTeDance, DOT 504, LaS Company, Farma v jeskyni, Petra Hauerová, Lenka Bartůňková, Dora Hoštová, Věra Ondrašíková, Antonie Svobodová.

 

Nahoru

Tender for applications - www.art4eu.net

map 2008-2009

During the last seventeen years, the Pépiniéres Européennes pour jeunes artistes have been fostering and supporting promotion and mobility of young artists amongst the European artistic scene. 
The Pépiničres launches a new mobility programme for the period 2008-2009, offering more than 50 residency opportunities between September 2008 et September 2009 in a diverse and wide range of artistic fields, aiming to reach new audiences.
This program addresses various artistic movements within a young generation of artists. It offers a wide range of opportunities for artistic residencies and is developed in partnership with a large number of partner organizations. The program includes three types of residency projects : open art programme, artshare, and artventure.

The deadline for application is - May 23rd, 2008, before midnight (Brussels time)

This programme is open to artists between 18 and 35 years old, residing in one of the programme's member countries
Austria – Belgium - Bulgaria - Czech Republic - Cyprus - England - Germany - Estonia – Finland - France - Greece - Hungary - Ireland - Italy - Latvia - Luxemburg - Malta – Poland - Portugal - Québec, Canada - Romania - Scotland - Serbia-Montenegro - Slovakia – Spain - Sweden - The Netherlands

Candidates can only apply for one single residency. 

This residency must be outside of their country of origin and/or residence.
In order to make the application and selection process faster and easier, applications will only be made online, using the art4eu.net website and database system, until May 23rd, by midnight (Brussels time). 

For all the details concerning this programme and for access to the online application procedure, please visit the website : 

www.art4eu.net

 

Nahoru

Nová choreografie 420people: zkoušky otevřené pro veřejnost

11. 8. - 31. 8. Laterna Magika, Praha

  • Práce na nové choreografii Václava Kuneše
  • Premiéra 7.12.2008 v Divadle Archa, Praha.
  • Tančí: Nataša Novotná, Francesco Nappa, Milan Odstrčil
  • Zkoušky otevřené pro veřejnost

V měsíci srpnu máte možnost sledovat vývoj nové chreografie Václava Kuneše a to každý čtvrtek, kdykoliv mezi 15:00 a 18:00 hodinou na tanečním sále Latrny Magiky. Pro milovniky tance, anebo jen tak pro inspiraci, chystáme nahlédnutí pod pokličku. Na to, jak choreografie vzniká a vyvíjí se, se můžete přijít podívat na otevřenou zkoušku do Laterny Magiky, Národní 4, Praha 1.
Každý čtvrtek /14., 21. a 28. 8./, kdykoliv mezi 15:00 a 18:00 hodinou.
Vchod pro personál /napravo od hlavního vchodu, podzemí/, nahlášení na vrátnici, taneční sál 6. patro.

Zdroj: www.420people.org

 

Nahoru

Internationale Tanzmesse 2008

Tanzmesse (v překladu "taneční veletrh") je jedinou akcí svého druhu a rozsahu v Evropě, která dává unikátní prostor pro vytvoření nových kontaktů mezi umělci, organizátory a promotéry a zároveň nabízí bohatý umělecký program. Je pořádána každé 2 roky, loňského ročníku se zúčastnilo více než 200 vystavovatelů nejméně ze 30 zemí světa. 

Internationale Tanzmesse 2008 v německém Düsseldorfu bude probíhat od 27. do 30. srpna 2008. 

Uzávěrka přihlášek k účasti je 1. listopadu 2007.

Bližší informace: www.tanzmesse-nrw.com
Registrace: http://www.tanzmesse-nrw.com/registrationforms-en.htm

Nepřehlédněte podmínky uvedení děl v rámci Tanzmesse (vzhledem k omezeným prostorovým i časovým možnostem pořadatele a množství prezentovaných děl, je limitován čas přípravy a vybavení jeviště).  

Zdroj: Tanec Praha

 

Nahoru

Rezidenční pobyty pro choreografy/tanečníky v Německu

Institut umění, ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR a Fabrik Potsdam, vypsal výběrové řízení na sedmnáctidenní tvůrčí pobyt v oblasti choreografické a taneční tvorby v tanečním a rezidenčním centru Fabrik Potsdam v období od 1. do 17. srpna 2008. Cílem tohoto bilaterálního výměnného programu je podpora spolupráce v oblasti umění mezi Českou republikou a Spolkovou republikou Německo.

O rezidenční pobyt mohou zažádat umělci s praxí z oblasti choreografické a taneční tvorby, kteří mají trvalý pobyt nebo pracují v České republice. Předpokladem je dobrá znalost angličtiny (v ideálním případě němčiny). Stipendistovi bude poskytnuto taneční studio k celodennímu užití a dále budou hrazeny cestovní náklady, ubytování a zajištěno stravování. Součástí rezidenčního pobytu je veřejná prezentace z připravované tvorby dne 16. srpna 2008.

Termín uzávěrky je 12. května 2008.

Více na http://www.institutumeni.cz/index.php?cmd=page&id=8

Zdroj: Institut umění

 

Nahoru

Summer Residences 2008 - tanzhaus nrw

tanzhaus nrw nabízí letní rezidence od 07. července do 01. srpna, 2008.

Rezidenční program zahrnuje 4 týdny zkoušek v tanzhaus nrw studios a ubytování. Technická podpora může být k dispozici na požádání.

Rezidence je určená choreografům provádějícím research projekty nebo studující novou choreografii.

Příhláška má obsahovat: popis projektu, CV, informace o minulých projektech (DVD a dokumenty), data plánovaného trvání rezidence a případně jiné zvláštní požadavky. Deadline: 31. březen 2008

Adresa: tanzhaus nrw, Dramaturgie, Henrike Kollmar, Erkrather Straße 30, D-40233 Düsseldorf, +49 (0)211 / 17 270 73 , hkollmar(at)tanzhaus-nrw.de

web: http://www.tanzhaus-nrw.de/

Zdroj: tanzhaus nrw

 

Nahoru

World Dance Alliance (WDA) Global Summit 2008

Ve dnech 13.−18. července 2008 se v australském Brisbane uskuteční World Dance Alliance (WDA) Global Summit s názvem Dance Dialogues − Conversations Across Cultures, Artforms and Practices.

/Zájemci nechť zašlou své příspěvky, referáty, prezentace atd. (v rozsahu 3 000−5 000 slov, resp. 500slovný abstrakt) do 12. listopadu 2007; zájemci o vystoupení nechž zašlou abstrakt + 10minutový DVD/VHS materiál se záznamem aktuálních vystoupení./

Více na www.ausdance.org.au/outside/wda/wdaAP_summit.html

Kontakt: E-mail: wdaconference(at)ausdance.org.au

Zdroj: Institut umění

 

Nahoru

Symposium La MaMa (divadelní režiséři, choreografové a herci)

Ve dnech 29. června až 28. července 2008 se v italské Umbrii uskuteční 9. ročník Mezinárodního symposia pro divadelní režiséry choreografy a herce La MaMa.

Termín uzávěrky je 15. dubna 2008.

Více na www.lamama.org − Italy

Kontakt: Mia B. Yoo, LaMaMa ETC, 74A East 4th Street, New York, NY 10003, T +1/212/25 46 468, E mia(at)lamama.org 

Zdroj: Institut umění

 

Nahoru

International Festival-Fair, THEATRE METHODS 08 Mezi tradicí a současností

červenec 7-13, 2008, Malpils, Latia

„TM“je každoroční profesionální festival vznášející otázku jakéhosi „můstku“ mezi tradicí a současností v performing arts. Sjednocuje umělce z celého světa zajímající se o výzkum v oblasti divadelních metod.

PROGRAM: workshopy, ukázky práce, přednášky a představení pod vedením performerů a teoretiků ze Singapuru, Japonska, Itálie, Ruska, USA a Německa. lectures and performances by performers and theatre teachers from Singapore, Japan, Italy, Russia, USA, Germany.

"Intrigues In The Qing Imperial Court" – představení Čínské opery Chinese Theatre Circle (Singapore).

"The Fascinating World of Chinese Opera" - Workshop vedený Joannou Wong, (umělecká ředitelka Chinese Theatre Circle (Singapore).

"Swinging Horizon" – sólové představení Ritsuko Tsumaki – tanečních, choreograf (Japonsko).

"Commedia Dell'Arte - A Tradition of Playing Now" - Workshop a ukázka z představení Fabrizia Paladina – herce, režisér, scénáristka, učitel hudby (Itálie).

"Staging the Dream: Ella Jaroszewicz and the Studio Magenia" - Presentace Michaela Pape – herec, režisér, scénárista, divadelní vědec (USA).

"Thrown" Project - Workshop a představení Nightmare Before Valentine
(Andriana Seecker, Birgitt Bodingbauer, Lydia Ziemke - Německo).

"Performers Physicality" - Workshop Sergeie Ostrenka – divadelní režisér a pedagog (Rusko).

"Exploring Pause Behavior" - Workshop Mandy Fox –scénáristka, režisérka, herečka, hlasová specialistka a pedagog (USA).

Účastníci: herci, režiséři, tanečníci, choreografové, pedagogové, scénáristé, scénografové, divadelní kritici, žurnalisté, kulturní manažeři.

REGISTRACE:Zájemci nechť pošlou životopis a motivační dopis na adresu festival@iugte.com, uveďte titul, datum a místo konání akce

Účastnický poplatek:
410 EUR-pokud platba proběhne do 20. března
500 EUR-pokud platba proběhne do 20. dubna
Poplatek zahrnuje vstup na všechny akce festivalu, ubytování (6nocí), stravu (snídaně, oběd, večeře).
Více info na : http://www.iugte.com/projects/TheatreMethods08.php
Info o registraci: http://www.iugte.com/projects/register.php

 

Nahoru

22nd World Congress on Dance Research

Athens, Greece, 2-6 July 2008

This is the largest gathering of dance specialists world-wide, the best opportunity to showcase one's work to a wide audience of practitioners, dance teachers, choreographers, researchers, journalists and organizers. 700 specialists from 64 countries took part in 2006.
All forms of dance are represented. Strictly non-profit. Not to be confused with festivals, workshops, competitions or open conferences.
Under the auspices of the Ministry of Culture, the Ministry of Education, the Municipality of Athens and the National UNESCO Commission.
The congress is organized by the Dora Stratou Dance Theater and the Greek Section IOFA, in collaboration with the International Dance Council CID.

The program includes:
- Presentation and discussion of original research reports (papers)
- Classes, lecture-demonstrations, video projections
- Performances by dance companies, duos or solos
- Exhibitions and sale of books, records, pictures, costumes, accessories etc.
- Visits to places of special interest, such as dance schools, museums, sites etc.
- Evenings where members can discuss in a relaxed setting.

While intended primarily for professionals, it is at the same time a trade fair and a participatory event, facilitating contacts with colleagues, informal discussions and individual initiative.
Submitting a presentation (research report, lecture-demonstration, class, performance, exhibition, projection) is optional. For each presentation a text must be sent before 30 May 2008. Absentee delegates can register also; their presentations will appear in the program and will be included in the proceedings. The proceedings DVD circulates worldwide in many thousands of copies.
To apply for a visa and/or financial assistance, registered participants receive an official certificate of registration signed by the President of CID. Please make arrangements as early as possible.

Congress Secretariat: Dora Stratou Dance Theater, Scholiou 8, Plaka, GR-10558 Athens, Greece;
tel. (30)210.324.6188, fax (30)210.324.6921
www.cid-unesco.org, president(at)cid-unesco.org  

 

Nahoru

Fotografická výstava v Brně: Tanec ve vteřině zmrazený

Zahájení výstavy: 8. 5. 2008 v 16.00
Trvání: 9. 5. 2008 – 20. 6. 2008
Otevírací doba pro veřejnost: út-ne 10.00 - 18.00
Autorka výstavy: Kristýna Šopíková
Místo konání: Mendelovo muzeum – Recepce, Mendlovo nám. 1a, 603 00 Brno

Vstup volný

Tanec. Pohyb prostorem. Poznání vlastního těla, jeho limitů i možností. Souznění s hudbou. Vyjádření sebe sama bez zbytečných slov. Kontakt a komunikace. Okamžik, který se neopakuje. Záření světla, rezonance barev. Emoce a asociace. Únava a bolest. Svoboda pohybu a myšlenky. Naučit se naslouchat sám sobě. Vidět, slyšet, cítit a dotýkat se, spojit všechny smysly do jediného. Tisíce slov v jednom pohybu, v jednom pohledu. Splnit si sen a hledat další. Otevřít se novému, překonat strach. Žít… Žít tancem!

Tanec a pohyb obecně fascinoval umělce od okamžiku vynálezu fotografie, snad už pro zjevný rozpor, který mezi ním a fotografií panuje a zřejmě nebude nikdy zcela odstraněn. Mezi pokusy zachytit jeho dynamickou podstatu na médium veskrze statické, kterým je fotografie, resp. jednotlivý snímek, figurují nejrůznější způsoby od chronofotografie rozfázovaného pohybu atleta, přes snímky tanečnic inspirované malířskými pracemi Edgara Degase, až po současnou taneční fotografii, usilující o zachycení atmosféry tance a jeho neopakovatelného vyznění. Nikdy se nám nemůže podařit ze všech způsobů, kterými se s touto základní dichotomií fotografové kdy vyrovnávali, objektivně vybrat ten nejlepší a nejpřiléhavější, a přesto, nebo spíše právě proto, je většina z nich neustále opakována dalšími umělci, a jsou hledány způsoby nové, lépe odpovídající osobnímu vyjádření fotografa. Ve výstavě, které se dostalo názvu „Tanec ve vteřině zmrazený“, nabízíme divákům jeden z nich.

Fotografie, které jsou na výstavě prezentovány, pocházejí z ruky a fotoaparátu mladé autorky Kristýny Šopíkové a pořízeny byly ve spolupráci s Baletem Národního divadla Brno v loňském roce, a to jak na běžných denních zkouškách, tak na představení. Rozpor mezi představením, hraným v plných světlech, barvách a na vizuálně perfektní scéně pro divadelní diváky, a zkouškou, kde ještě všechno může být jaksi „nehotové“, kde se nemusí všechno dokonale podařit, kde je prostor pro neobvyklé a neočekávané reakce a situace, a kde je zároveň odražena každodenní nelehká práce tanečníků, je zároveň jedním ze základních principů výstavy. Dalším základním východiskem, který však přirozeně vyrůstá z onoho prvního, je potom atmosféra – atmosféra tance v různých situacích, atmosféra, která může být běžnému divákovi skryta nebo odhalena, atmosféra, kterou mají tanečníci za svoji vlastní a kterou vytváří, která se stala součástí jejich běžného života, a která zároveň laikovi připadá zvláštní a výlučná. A jako poslední, avšak v žádném případě ne v pořadí důležitosti, je nutno zmínit třetí základní princip právě vystavovaných fotografií, a tím jsou právě tanečníci, členové baletního souboru Národního divadla v Brně, sólisté i členové sboru, avšak zde vždy individuality, osobnosti a zcela individualizovaní umělci ve své každodenní práci a ve vzájemných interakcích, kteří byli ochotní pustit fotografku do své blízkosti a dokázali se nenechat její přítomností svázat, za což jim může být tato výstava, která by bez nich nemohla vzniknout, oceněním i poděkováním.

Kristýna Šopíková (1984) pochází ze Zlínska, od počátku svého studia všeobecného lékařství na LF MU se pohybuje v Brně. S fotografováním začíná jako samouk v průběhu vysoké školy, od roku 2006 se pravidelně účastní fotografických workshopů, kde pracuje např. pod vedením Romana Sejkota. Od roku 2006 spolupracuje s Baletem ND Brno, kde provádí převážně fotografie pro archivy jednotlivých umělců, ale i oficiální doplňující fotografie k premiérám (Tango) a pro tiskové materiály (Baletní škola I. V. Psoty). Od roku 2007 se částečně profesionálně věnuje rovněž reklamní a reportážní fotografii, jako externí fotografka působí v Senior Tennis Club Brno. V rámci autorské fotografie se zabývá nejčastěji studiem netradiční fotografické kompozice nebo přírodní fotografií, přičemž však jejím nejpreferovanějším oborem je taneční fotografie, což souvisí rovněž s jejím zaujetím pro tanec samotný, jemuž se aktivně věnuje. Její práce se vyznačují neotřelými kompozičními řešeními, zneklidňující, až melancholickou atmosférou, a citem pro zachycení okamžiku.

 

Nahoru

Celostátní sympózium „Taneční výchova a kulturní kapitál“

Celostátní sympózium o taneční výchově na přelomu tisíciletí
22. - 26. května 2008, Kutná Hora

veškeré informace zde

Srdečně zveme všechny zájemce z řad tanečníků, tanečních pedagogů a odborné i laické veřejnosti.

Nahoru

HARMONOGRAM AKCE

čtvrtek 22. května

11.00 -   13.00     příjezd účastníků, prezence, ubytování

              13.30      zahájení v audienční síni Vlašského dvora

14.30 -   18.00     Dítě v současné společnosti z pohledu sociologa
                            
Jan Němec

                            Dítě v současném světě pohledem lékaře
                            MUDr. Lenka Smetanová

                            Škola je dětství – dětství je škola
                            Mgr. Jan Musil

                            Vliv tvořivé výchovy na rozvoj osobnosti
                            Mgr., MgA. Martin Sedláček

              19.30      doprovodný program: koncert Radůzy v Městském divadle
                             J.K.Tyla

              21.00     společenský večer pro účastníky

pátek 23. května

10.00 -   12.30      Taneční výchova a kulturní kapitál
                              Mgr. Lenka Lázňovská

                             Taneční školství zblízka 
                             zástupce MŠMT

                             Taneční výchova v systému vzděláváni ČR
                         
   Mgr. Andrej Vyoral

                            
Taneční a pohybová výchova jako doplňující vzdělávací
                               obor pro základní vzdělávání
                             PhDr. Romana Lisnerová, Eva Blažíčková

                              Národní institut dalšího vzdělávání a další vzdělávání
                                 učitelů ZUŠ
                              Mgr.Helena Plitzová

                             Prezentace tanečních škol, studií a svazů,
                                 příspěvky mimo program 1.část

13.30 -   14.30     vystoupení dětských skupin scénického tance

                            pod širým nebem na terase kaple Božího těla

15.30 -   17.30     Taneční výchova (minulost, přítomnost budoucnost)
                             MgA. Zuzana Smugalová,

                            Význam vybraných uměleckých aktivit pro rozvoj
                               osobnosti dítěte
                           
Mgr. Bohumíra Cveklová

                            Tanec jako prostředek formování estetického vkusu 
                            Ing. Jaroslava Hojtašová, Michela Dvořáková

19.30 -   20.30     první přehlídkový večer dětských skupin scénického
                            
 tance
                            Městské Tylovo divadlo

              21.00     společenský večer pro účastníky

sobota 24. května

10.00 -   12.30     Situace v zahraničí: taneční vzdělávání a jeho
                                vývoj hlavně ve Francii a jiné příklady
                            Marie Kinsky

                            Tanec školám - Taneční a pohybová výchova jako
                             doplňující vzdělávací obor v Rámcových
 vzdělávacích
                             programech Základního vzdělávání
                            Mgr. Marta Lajnerová

                            Příklady a výstupy tvořivé taneční výchovy
                           
Mgr. Bohumíra Eliášová, Ph.D., Ing. Lenka Švandová,
                            Ludmila Rellichová

                             Vztah hudby a tance v hodinách taneční výchovy
                            
Mgr. Edgar Mojdl

                             Prezentace tanečních škol, studií a svazů,
                               příspěvky mimo program, určení diskusních
klubů
                               2. část

 14.00 -  16.00     diskusní kluby:

                        - Koncepce výuky taneční výchovy

                        - Vzdělávání pedagogů taneční výchovy

                        - Tvořivá taneční výchova

                        - Přínos taneční výchovy pro osobnostní rozvoj dítěte

                        - Ozvěny přehlídkových vystoupení dětských souborů

17.00 -   18.00     Druhá část přehlídkového programu dětských
                               skupin scénického tance
                            Městské Tylovo divadlo

              20.00     společenský večer pro účastníky

neděle 25. května

10.00 -   12.00     diskusní kluby

14.00 -   16.00     souhrn diskusních klubů, formulace závěrů

17.00 -   18.00     Druhá část přehlídkového programu dětských
                               skupin scénického tance
 
                            Městské Tylovo divadlo

               20.00     závěr sympózia

Nahoru

O sympoziu

Místo a datum konání: Kutná Hora 22. - 25. května 2008

Národní informační a poradenské středisko pro kulturu NIPOS ARTAMA z pověření Ministerstva kultury pořádá ve dnech 22. až 25. května 2008 v Kutné Hoře celostátní sympózium na téma „Taneční výchova a kulturní kapitál“.
Sympózium by mělo objektivně konstatovat rizika životního stylu současné populace dětí a mladých lidí v naší společnosti. K problematice promluví odborníci jako jsou například Doc. PaedDr. Jan Slavik, CSc., Doc. Thdr. Mudr. Jaroslav Max Kašparů Ph.D., Mgr. Jiří Čumpelík, Mgr. Jan Musil a další. Dalším cílem je zmapovat současné kulturní klima a kulturní prostředí, ve kterém vyrůstají, a konstatovat, jakou roli v tomto dění hraje taneční výchova a její tradice. Jak může příznivě ovlivnit rozvoj kulturního kapitálu, jakou má u nás tradici, jak je zajištěno vzdělávání pedagogů, jaký vliv mají vybrané umělecké kolektivní aktivity pro utváření osobnosti podle nejnovějšího výzkumu, jaká je situace v zahraničí.
Budou prezentovány výsledky nejnovějšího výzkumu Význam vybraných uměleckých kolektivních aktivit pro utváření osobnosti dítěte ve věku povinné školní docházky. Hlavní část sympozia bude věnována konkrétním tématům taneční výchovy: historie a tradice, konstatování současného stavu, principy taneční výchovy, zajištění vzdělávání pedagogů. K těmto tématům se vyjádří odborníci z oboru taneční výchovy a zástupci MŠMT a MKČR.
Organizátoři sympózia očekávají, že se zde pojmenují pozitiva i problémové jevy taneční výchovy u nás, a to jak na základě teoretických podnětů, tak praktických faktů.
Za tímto účelem budou zřízeny diskusní kluby účastníků, jejichž závěry budou následně veřejně předkládány jako podklady pro další činnost v oblasti taneční výchovy a výstupní materiál, který bude prezentovat názory odborné veřejnosti. Jednotlivá témata diskusních klubů stejně jako jejich hosté budou upřesněna.

Celostátní konference se bude konat současně s jubilejní XXV. Celostátní přehlídkou dětských skupin scénického tance Kutná Hora 2008. Účastníci sympózia tak budou moci zároveň zhlédnout i to nejlepší, co se na poli dětského scénického tance urodilo v posledním roce.

NIPOS ARTAMA vyzývá k účasti významné osobnosti z oblasti pedagogiky, psychologie, pediatrie, oficiální zástupce MKČR, MŠMT ČR, reprezentanty vysokých škol, tanečních konzervatoří, základních uměleckých škol, taneční pedagogy a zástupce médií.

Srdečně zveme všechny zájemce z okruhu odborné i laické veřejnosti k účasti.

Veškeré aktuální informace naleznete na www.nipos-mk.cz, www.scenicky-tanec.cz.

Kontakt pro účastníky: Jiří Lössl, lossl(at)nipos-mk.cz

Kontakt pro média: Zuzana Smugalová, smugalova(at)nipos-mk.cz

Nahoru

ISTANBUL, 2nd INTERNATIONAL DANCE CONGRESS

“colours of the world"
29 April - 03 May 2008 

Hello from Istanbul, to the representatives of dance and  everyone who likes dancing. This international congress, which is aimed to bring dancers, dance instructors,  researchers, choreographers and organizations together, is organized by the Istanbul Turkuaz Turizm Folklor Dernegi GK in collaboration with the CID, International Dance Council . Its theme is in accordance with the Convention on the Protection and Promotion of the Diversity of Cultural Expressions adopted by the UNESCO General Conference. This  is a non-commercial organization, which is open to every form of dance and the representatives of dance all over the world. This congress is sponsored by The Ministry of Culture and Tourism , Istanbul Municipality, and some  official and private organizations.
The official languages of the congress are Turkish and English . Papers and presentations will be accepted in both languages. During the congress simultaneous translation will be provided.

The program includes:
- Presentation and discussion of original research reports (papers)
- Classes, lecture-demonstrations, video projections
- Performances by dance companies, duos or solos
- Exhibitions and sale of books, records, pictures, costumes, accessories etc.
- Opening cocktail at historical Yerebatan Cistern (free of charge)
- Boat tour in Bosphorus. (free of charge)
- Visits to places of special interest, such as dance schools, museums, and    historical places
- Evenings where members can discuss in a relaxed setting.
- Gala Diner.  (free of charge)

While intended primarily for professionals, it is at the same time a trade fair and a participatory event, facilitating contacts with colleagues, informal discussions and individual initiative.
Submitting a presentation (research report, lecture-demonstration, class, performance, exhibition, projection) is optional. 
Absentee delegates can register also; their presentations will appear in the printed program and will be included in the proceedings.
To apply for a visa and/or financial assistance, registered participants receive an official certificate of registration signed by the President of CID. Please make arrangements as early as possible.

We would like to inform you that :
- TTHY Turkish Airlines will provide 10% discount for the flights of congress participants.

(You will use for discount BB531 special code in your THY reservation)
- Hotel reservations made via ILOS Tourism will be subject to discount.  
- We suggest you to choose Taksim and Sirkeci area which is the heart of the city for your hotel  reservations
- One of the evening performances will take place at historical St. Irene Museum and another at prestigeous CRR Cemal Resit Rey Concert Hall.
- İstanbul 2th International Dance Congress will organize in KADiR HAS UNIVERSITY. You will feel your self very special place in Istanbul, near the Golden Horn.
 Kadir Has University is dedicated to becoming an educational and cultural leader in Turkey, as well as an international center for research and scientific development.  You will see and believe that...

LOCAL CONGRESS SECRETARIAT :
Istanbul Turkuaz Turizm Folklor Dernegi GK
Rıhtım Caddesi, Iskele Sokak No 54 A  Kadiköy 34716  İstanbul – TÜRKİYE
Tel : +90 216 3465553 ; fax : +90 216 3482547  Mobile : +90 532 2534888   Skype : istanbul.dance.congress

www.istanbuldancecongress.org       www.istanbulturkuaz.com info(at)istanbuldancecongress.org              info(at)istanbulturkuaz.com

INTERNATIONAL DANCE COUNCIL CID SECRETARIAT : 
Dora Stratou Dance Theater
Scholiou 8, Plaka, GR-10558 Athens, Greece
Tel. +30 210 3244395 ; fax +30 210 3246921
Skype : dora.stratou.dance.theater

 

Nahoru

International Dance Summit Berlin 2008

8., 9., 10. 4. 2008
16., 18. 4. 2008

Zum zweiten Mal veranstaltet das Staatsballett Berlin seinen „International Dance Summit Berlin“. Mit diesem Tanzgipfel soll die Aufmerksamkeit auf die erlebnisreiche Welt von Tanz und Ballett gelenkt werden. Das Anliegen, einen Ort der lebhaften Begegnung zu schaffen zwischen dem Staatsballett und einer Gastcompagnie, zwischen Künstlern und Publikum, findet seinen Niederschlag im Programm: Zu Gast ist die US-amerikanische Company Hubbard Street Dance Chicago, das Staatsballett tanzt im Rahmen der Ballettwoche seine großen Klassiker "La Sylphide" und "Schwanensee".

Jenseits der großen Bühne eröffnet das Staatsballett sein „Ballett-Café“ im Apollo-Saal der Staatsoper Unter den Linden. Dieser extravagante Ort, der seine Türen zum Linden-Boulevard öffnet und zum stilvollen Kaffeetrinken in Theater-Atmosphäre einlädt, wird zum pulsierenden Mittelpunkt des Dance Summit. Hier wird ein abwechslungsreiches Programm geboten:

Auf einer kleinen Bühne wird täglich ein Ballett-Training absolviert, es werden Vorträge, Lecture Demonstrations, Gespräche und eine Buchpräsentation veranstaltet.

Daneben stellen sich Berufe rund ums Ballett vor, es gibt Einblick in uraltes Handwerk und Theateralltag. Außerdem werden Filme vom Staatsballett gezeigt, und darüberhinaus wird es Gelegenheit geben, mit den Ensemblemitgliedern des Staatsballetts ins Gespräch zu kommen. Außerdem steht auf der großen Bühne der Staatsoper Unter den Linden wieder das beliebte „Training zum Zuschauen“ auf dem Programm.

viz Deutsche Oper Berlin, Sttatsballet Berlin

 

Nahoru

International Conference-"PERFORMING ARTS TRAINING TODAY"

April 14-17, 2008
Bovec, Slovenia

A small number of places for free participation in all events of the conference program are available on a competitive basis.

Accommodation and meals expenses for  Czech participants: 150 EUR (if payment is made before April 1st). We shall provide you with accommodation in a hotel in twin rooms (three nights) and two meals per day (breakfast and lunch). The conference will take place in Bovec, the mountain resort and the ancient alpine town located in north-western Slovenia in the Trenta valley of the Julian Alps. 

PROGRAMME: workshops, performances, works in progress, readings and lectures by conference presenters from UK, Sweden, Russia and USA:

"Psychophysical Training Through Movement Improvisation" - Workshop by John Britton - director, performer, writer and educator, Senior Lecturer in Performance at the University of Huddersfield (UK).
"Performer's Physicality: Biomechanics (Meyerhold), Psychological gesture (M.Chekhov), Physical action (Stanislavsky)" - Workshop by Sergei Ostrenko - theatre director and teacher (Russia).
"Reflections on the total regeneration of a post high school, professional dancers training program" - Presentation by Fay Nenander - choreographer, teacher, Senior Advisor at The Ballet Academy Stockholm (Sweden).
"Carnival Arts and Its Impact on Arts Education" - Presentation by Shabaka Thompson - cultural activist, social engineer, Director of the Yaa Asantewaa Arts and Community Centre, CEO of Carnival Village based in Notting Hill (UK).
"Arts Education and the Disaffected Student" - Presentation by Annie Cornbleet - teacher, education consultant, expert in Creativity and the use of Arts Education, co-founder of CETTIE - Cultural Exchange Through Theatre In Education (UK).
"Splendid Mummer" by Lonne Elder. A monodrama on the life of the outstanding Black actor: Ira Aldridge" - Presentation by Shango Baku - actor, writer, director, journalist, Artistic Director of CETTIE - Cultural Exchange Through Theatre In Education (UK).
"Approaches to Movement-Based Theater" - Performance and lecture-demonstration by
Pal Bernstein - performer, instructor of physical theater, professor at Rutgers University (USA).

REGISTRATION:
To apply, candidates should send a CV and a brief letter of motivation to &compose_caller=read&to=conference@iugte.com _blank>conference@iugte.com or &compose_caller=read&to=globtheatre@gmail.com _blank>globtheatre@gmail.com stating the title, dates and location of the event.
Application deadline: March 28th.

PROGRAMME DETAILS: http://www.iugte.com/projects/theatre_conference.php 
ACCOMMODATION and VENUE: http://www.iugte.com/projects/Bovec.venue.php

Nahoru

The danceWEB-Europe Scholarship Programme 2008

The danceWEB-Europe Scholarship Programme nabízí mladým profesionálním tanečníkům a choreografům letní rezidence ve Vídni, a to od 9. července do 13. srpna 2008.

Termín uzávěrky je 10. ledna 2008.

Více na www.dancewebeurope.net/index.php?id=22

Zdroj: Institut umění

 

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: