Ruské balety Sergeje Ďagileva ve Světozoru v přímém přenosu po sto letech!

Igor Stravinskij, Claude Debussy, Manuel de Falla, Pablo Picasso, Michail Fokin, Václav Nižinskij, Leonid Mjasin a další z Pařížské opery do pražského kina Světozor.

Filmová distribuční společnost Aerofilms opět přináší do českých kin zcela výjimečný zážitek pro celou rodinu. V přímém přenosu, v HD digitální kvalitě a 5.1 a prostorovém zvuku uvidíme složený baletní večer z Pařížské opery.  Na programu je rekonstrukce čtyř zásadních děl v dosud nepřekonaných původních choreografiích Leonida Mjasina, Václava Nižinského a Michaila Fokina. Dvou a půl hodinový přenos proběhne v úterý 22. prosince od 19:30 hodin v pražském kině Světozor a dále v digitálních kinech v Lounech a Chrudimi. Kromě ČR bude přenos vysílán i do Francie, Belgie, Švýcarska, Rumunska, Chorvatska a na Slovensko.

„Říkáme, že 20. století ve skutečnosti začalo pařížskými sezónami Les Ballets Russes, které nastartovaly uměleckou revoluci. Z inspiračního odkazu Les Ballets Russes žila západní kultura po celé 20. století. Česká republika vzhledem ke své poloze na druhé straně železné opony byla od nesmírného vlivu tohoto odkazu podstatně odstřižena. Přenosy přesných rekonstrukcí původních baletů tak alespoň drobným způsobem přispívají k vyhlazení této obrovské mezery v našem kulturním povědomí po sto letech! A jsou ukázkou, že Francie, na rozdíl od České republiky, pečuje o svoje kulturní dědictví a rekonstruuje tyto výjimečné tituly. Díla sama jsou nestárnoucí.“ 

Lucie Rozmánková, taneční kritička

Zakladatel a impresário souboru Sergej Ďagilev dokázal dát dohromady nejlepší umělce všech oborů své doby. A tak jemně romantický Duch růže v choreografii Michaila Fokina je na hudbu Vyzvání k tanci Carla Maria von Webera. Erotický a ve své době naprosto skandální Faunovo pozdní odpoledne je impresionistickým baletem na hudbu Clauda Debussyho. Třírohý klobouk je zpodobnění Španělska na hudbu dalšího velkého impresionisty Manuela de Fally, v choreografii Leonida Mjasina a s úchvatnou scénou Pabla Picassa. V Petruškovi chtěl Michail Fokin a Igor Stravinskij vystihnout ducha staré Rusi na zimním lidovém trhu se všemi jeho postavičkami. Loutka Petrušky a její příběh je inspirována postavou Pierota z komedie dell’arte.

Přesnou rekonstrukci originálních děl uvidíme v podání hvězd (les Ètoiles), sólistů a sboru baletu Pařížské opery. Orchestr Pařížské opery bude řídit Vello Pähn.

Vstupné se pohybuje v rozmezí 250 až 400 Kč.

Videoukázka z Opéra National de Paris zde.

Podrobné informace o přenosu a participujících kinech naleznete na http://www.aerofilms.cz/.

Duch růže/Le Spectre de la Rose

Hudba: Carl Maria von Weber
Choreografie: Michail Fokin
Scéna a kostýmy: Léon Bakst

Faunovo pozdní odpoledne/L’après-midi d’un Faune
Hudba: Claude Debussy
Choreografie: Václav Nižinskij
Scéna a kostýmy: León Bakst

Třírohý klobouk/Le Tricorne

Hudba: Manuel de Falla
Choreografie: Leonid Mjasin
Scéna a kostýmy: Pablo Picasso
Mezzosoprán: Andrea Hill

Petruška

Hudba: Igor Stravinskij
Choreografie: Michail Fokin
Scéna a kostýmy: Alexandre Benois

 

Nahoru

Výstava tanečních fotek

Hana Major Sládková: Tanec v srdci Prahy

Centrum Foto Škoda - Minigalerie
19. 10. 2009 - 24. 10. 2009

Výstava nese název „Tanec v srdci Prahy“, neboť všechny fotografie byly zachyceny objektivem tančící fotografky Hany Major Sládkové v prostorách nacházejících se v centru  Prahy (Divalo Komedie, Divadlo Ponec, La Fabrika, Divadlo na Vinohradech a další). Fotografie představují poslední rok autorčiny taneční fotografické tvorby. Objeví se zde tanec  perský, africký, folklórní ale i klasický balet a argentinské tango.
Vernisáž proběhne v pondělí  19. 10. 2009 v 18h v prostorách Minigalerie CFŠ.

Kontakt: www.hanas.cz

Nahoru

Od Laponska po Algarve, od Galwaye k Uralu se hledá nový tanec!

Již po čtrnácté se setkává síť Aerowaves ve Vilniusu  Litvě 

Síť Aerowaves, která zahrnuje reprezentanty ze 32 různých evropských zemí se tentokrát setká v Evropském hlavním městě kultury - Vilniusu, a to od 22. do 25. října. 

Členové sítě tvoří jedinečné shromáždění specialistů v současném tanci, obzvláště v žánru nového a nově se objevujícího umění. Pomáhají Johnu Ashfordovi vyhledat ty nejnadějnější z přihlášených slibných mladých skupin a choreografů z celé Evropy a těm tento festival může dopomoci k získání nabídek účinkovat v zahraničí. Na setkání ve Vilniusu partneři posuzují okolo 300 inscenací na základě videozáznamů a hledají ta nejlepší díla, která mají tak možnost být pozvána partnery k hostování po celé Evropě. 

Poprvé v tomto roce se představí okolo 80 děl vzniklých v různých městech -   přes Londýn, Moskvu, Oslo, Tallinn, Vilnius, Copenhagen, Dublin, Amsterdam, Luxembourg, Frankfurt, Prague, Poznan, Warsaw, Zurich, Lausanne, Bassano del Grappa, Rome, Porto, Limassol, Osijek and Zagreb. Aerowaves navíc plánuje v dalším roce ještě tuto nabídku rozšířit. Růst nabídky sítě Aerowaves je bezprecedentně podstatným přínosem rozvoje tance v Evropě

Přihláška do Aerowaves je jednoduchá. Skupina vyplní online formulář a zašle 2 identické kopie DVD záznamu své práce v průběhu září. Je možné také připojit detaily k představení do kalendáře na stránkách Aerowaves (www.aerowaves.org). Tato stránka zároveň slouží jako propagace akcí, které se konají stále ve větším množství po celé Evropě a funguje jako pomůcka pro taneční producenty a promotéry, kteří se sami chtějí některé z platforem zúčastnit. Předchozí setkání Aerowaves se konala v Londýně, Helsinkách, Ghentu, Luxembourgu, Aarhusu, Tallinnu, Amsterdamu, Praze, Corku, Montemor-o-Novu, Malmë, Zürichu and Madridu. Tato síť nikdy nedostala žádnou přímou finanční podporu a funguje na základě štědrosti dárců a aktivit podporovatelů.  

Skupiny, které benefitovaly ze spolupráce s Aerowaves jsou například Sol Pico (Spain), Anouk van Dijk (Netherlands), Tero Saarinen (Finland), Xavier le Roy (Germany), DOT 504 (Czech Republic), Willi Dorner (Austria), Alexandra Waierstall (Cyprus) and Steinunn Ketilsdottir (Iceland). 

Díky Aerowaves jsem mohl prezentovat svůj třetí projekt v Londýně, což pro mě, jako mladého choreografa představovalo jakýsi zlomový bod. Byl jsem nadšen, že stačí jenom poslat video a tolik promotérů jej uvidí, což také později vedlo k mnoha mým vystoupením v zahraničí. Také jsem se v průběhu celého procesu cítil být respektovaný jako umělec, Aerowaves představuje opravdu přívětivou šanci. Jyrki Karttunen 

V rámci Aerowaves jsem prezentoval své sólové dílo Love is Fastic, což bylo podstatným krokem v mé kariéře v zahraničí. Důsledkem toho bylo moje vystupování v Londýně a na jiných důležitých festivalech. Díky Aerowaves mohlo mojí práci zhlédnout mnoho evropských producentů. Aerowaves je zkrátka jedna z nejlepší, pokud ne vůbec nejlepší platforma pro nové taneční umění v Evropě Love is Fastic.

Pro další informace kontaktuje prosím: anna(at)aerowaves.org 
+44 20 8681 7123 

http://www.aerowaves.org/

Nahoru

Lab Konference 2009, Bratislava

27.  - 29. novembra 2009 Medzinárodná konferencia 
 
Laban opäť v Bratislave - Aplikácie výskumu pohybu v tanci, divadle a tanečno-pohybovej terapii. 

Prednášky, praktické workshopy a diskuzie sú určené umelcom (tanečníkom, choreografom, hercom, režisérom), pedagógom tanca a herectva a dramatickej výchovy (ZUŠ, Konzervatória, VŠ), divadelným teoretikom a kritikom, tanečným a pohybovým terapeutom, pedagógom, psychológom, sociológom a záujemcom z príbuzných odborov. 

13. decembra 2009 Predstavenie Hladká hrana
Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava, Bratislava 
(spoluorganizátor: Bratislavské kultúrne a informačné stredisko). 
    

Konferencia je venovaná 130. výročiu narodenia Rudolfa Labana, bratislavského rodáka a svetovo uznávaného teoretika pohybu, ktorý významne ovplyvnil vývoj tanečného umenia dvadsiateho storočia. 
 Nadväzuje na konferenciu Laban pre 21. storočie, ktoré organizovalo v septembri 2006 v Bratislave občianske združenie Asociácia Bratislava v pohybe v spolupráci s Laban/Bartenieff Institute of Movement Studies LIMSÂŽ v New Yorku. 

 Program konferencie:      

Prednášky 
Antja Kennedy:  Rudolf Laban- katalyzátor pohybových ideí  
Marta Poláková:  Laban a súčasný tanec? 
Kedzie Penfield: 
Labanovský tréning pre hercov sprístupnenie ja cez pohyb 
Stine Marcinkowski:
Využitie Labanovej analýzy pohybu v umení choreografie(Prednáška spojená s prezentáciou sólového predstavenia)
Susan Boon Scarth: Pohybové voľby  tance a netance 

 

viac na:  http://lab_sk.lab1.sk/index.phpnodeid=56  
Kontakt: conference@lab1.sk 

Nahoru

"Performing Arts Training Today"

International Conference

"Performing Arts Training Today"


is inviting performers, teachers and students to the programme of practical workshops, performances, works-in-progress and presentations with performing arts experts from Russia, Singapore, Japan, Austria, UK and USA!

October 28-31, 2009
Retzhof Castle
Leitring/Leibnitz, Austria

The conference is a good chance to explore contemporary methods and techniques in performing arts education and training, to establish new contacts, to exchange experiences with colleagues from different countries and to lay the foundation for future networking and collaboration!

The  conference will take place in the "Green Heart" of Austria - Styria Region (Steiermark), at the historic castle of the 15th century - about 30 min from Graz Thalerhof Airport, 2.5h from Vienna by car, 40 min from Graz by car. Accommodation and meals are organized for the group.

Programme:

- Japanese Noh and Suzuki techniques - Workshop and presentation by Izumi Ashizawa - actress, director, artistic director of Izumi Ashizawa Performance, Assistant Professor of Acting and Movement, University of Maryland (Japan).
 

- Performer's Physicality in the Methods of V.Meyerhold, M.Chekhov and K. Stanislavsky - Workshop with Sergei Ostrenko - theatre director and teacher (Russia).

- A Journey of Separation: Actor Training in Ireland - Presentation with Janice Kennedy - performing arts educator and teacher (UK).

- The Change We Should Be Making â€“ creating a better future through the arts - Presentation with Adelina Ong - actor, performer, performing arts manager and educator (Singapore).

- Teaching Avant-Garde Piano Techniques and the New Expressive, Sonorous, Artistic, and Performance Elements they Introduce - Lecture-demonstration with elements of performance with Mira Kruja - musician, music scholar, performer and teacher (USA).

- In the cage - Work-in-progress - dance performance with Doris Hintsteiner - dancer, choreographer and teacher (Austria).

Please follow the news of the programme! The list of confirmed events is being updated regularly.

General information: http://www.iugte.com/projects/PerformingArts.php
Registration of participants: http://www.iugte.com/projects/conf.reg.php  
Venue & accommodation: http://www.iugte.com/projects/leibnitz.php

Nahoru

KoresponDance Europe

Výzva pro umělce.
Tvůrčí rezidence pro mladé choreografy (méně než 10 let zkušeností).

27.11 - 13.12. 2009   Bratislava, Slovensko

Uzávěrka přihlášek: 31. 8. 2009

Choreograf bude vybrán a vyrozumněn do 31. 10. 2009

Přihláška:
Zašlete, prosím, následující dokumenty:
-         životopis
-         motivační dopis
-         prezentaci projektu
-         ukázku své  “work in progress” a/nebo předchozí práce (na DVD)

Přihlášku zašlete na adresu:                 
SE.S.TA, Pod Kaštany 8, 160 00 Praha 6

KoresponDance Europe poskytuje:
-         prostory na zkoušky
-         cestovní náklady pro skupinu (1 choreograf + max. 3 tanečníci)
-         ubytování skupiny (1 choreograf + max. 3 tanečníci)
-         diety pro skupinu (1 choreograf + max. 3 tanečníci)
-         mentoring práce (životopis mentora viz. níže)

KoresponDance Europe nehradí honorář ani další výdaje skupiny.

KoresponDance Europe očekává:
-         kreativní práci na již rozpracované choreografii 
-         na závěr residence (dle domluvy s mentorem):
     o       veřejná prezentace “work in progress” / veřejná diskuse
     o       nebo otevřený workshop pro místní taneční profesionály
     o       nebo 1 den práce na choreografii přístupný veřejnosti

Mentor tvůrčí rezidence: Mgr. Anna Sedlačková, PhD.
Patří mezi nejznámější slovenské choreografy a pedagogy současného tance. Vystudovala taneční obor na VŠMU v Bratislavě, kde rovněž dokončila postgraduální studia pedagogiky současného tance a později zde začala působit jako pedagog současného tance. V roce 1999 pracovala jako hostující pedagog na rezidenci v EDDC Arnhem v Holandsku. V roce 1998 vystupovala jako tanečnice v USA na turné Marta Renzi&The Project Company. V letech 2001-2002 získala Fullbrightovo stipendium na Hampshire College, Massachusetts, USA. Od roku 1986 vytváří své vlastní choreografie, vystupuje na mnoha místních i zahraničních festivalech, v Evropě i v USA. Od roku 2000 studovala BMC (Body-Mind Centering) v USA a v roce 2007 získala certifikát na výuku BMC.

Více info pro zájemce z ČR:   mkinsky(at)se-s-ta.cz

Nahoru

Dance In Vancouver

Last chance to register for the 7th biennial. 

Dance In Vancouver  

October 14-18, 2009                           

       

Dear colleague  

 

Summer has come to a close and Dance In Vancouver is almost here! This biennial event provides a unique opportunity to sample the work of a wide range of artists and companies on the Canadian West Coast, and to network with peers (promoters, dance artists, presenters, festival directors, agents and other dance professionals) from across Canada and internationally - through a range of formal and informal encounters, all providing opportunities to explore artistic collaboration and exchange information.  

 

Our full schedule of events - including performances, studio showings, roundtable discussions and networking opportunities - is now confirmed. I encourage you to take a look at the schedule, and to download the event registration form to book your tickets and reserve your place at the roundtables, studio showings and other events. If you are still looking for accommodation, we can arrange for preferred rates at the neighbouring Holiday Inn Vancouver Downtown Hotel & Suites.  

 

For a full event schedule and artist biographies, and to register, click here.  

 

On a personal note, I am sure that Dance In Vancouver will guarantee interesting artistic proposals, and an atmosphere of hospitality and good fun. I hope you'll join us to sample the distinct flavour of West Coast Canadian contemporary dance, and to see Vancouver as it prepares for the 2010 Winter Olympics.  

 


If you have any questions please do not hesitate to email me.   

 

With best wishes  

 

Mirna Zagar  

 

Executive Director, The Dance Centre  

 


The Dance Centre 

Scotiabank Dance Centre, Level 6, 677 Davie Street, Vancouver BC V6B 2G6 Canada

T 604 606 6400 F 604 606 6401 www.thedancecentre.ca                             

Nahoru

Rezidence o.s. Nová síť

O.s. Nová síť vyhlašuje výzvu na výběr projektů do rezidenčních pobytů!

Nabízíme:

 • rezidenční pobyty v regionech ČR v období srpen - září 2009 
 • délku rezidencí:
  4 dny (prodloužený víkend, vhodné např. na oprašovací zkoušky, soustředění atd.) 
  7 dnů (např. soustředění) 
  14 dnů (např. finální zkoušení před premiérou, zkoušení celé hry apod.
 • volný prostor ke zkoušení v regionech ČR, základní technické vybavení 
 • uhrazení ubytování a dopravy na místo a zpět 
 • v případě delší rezidence možnost prezentace před regionálním publikem  (work in progress)

Podmínky rezidencí:

 • rezidence jsou určeny k nastudování autorských představení či jejich částí 
 • přihlásit se mohou umělci, umělkyně a umělecké skupiny z Čech, kteří jsou aktivní v oblasti nové scénické tvorby (vizuální, pohybové, pantomimické, neverbální, taneční, výtvarné atd.) 
 • uměleckou skupinu může tvořit max. 5 osob, respektive doprava a ubytování bude uhrazena pouze do tohoto počtu 
 • připravovaný projekt musí mít premiéru do 1.12. 2009 a je malého až středního charakteru (obsazení, technické požadavky) 
 • po ukončení rezidenčního pobytu umělec/umělecká skupina zpracuje závěrečnou zprávu

Přihlášky:

Výsledky:

Jarmila Pávková, Nová síť o.s., Veverkova 28
Praha 7 - Holešovice, 170 00

Nahoru

Nomadic College, Kolín nad Rýnem - stipendia pro tanečníky 2009

Vzdělávací instituce a sdružení Nomadic College v Kolíně nad Rýnem nabízí stipendium pro rok 2009 pro zájemce o studium pohybu.

Uzávěrka přihlášek je 1. května 2009.

Více informací najdete na www.nomadiccollege.com/index.php?option=com_content&task=view&id=35&Itemid=9.

Zdroj: Institut umění

 

Nahoru

Tance a slavnosti 16.–18. století

V Národní galerii Praha potrvá až do 3. května 2009 výstava s názvem „Tance a slavnosti 16.–18. století“, a to v prostorách Valdštejnské jízdárny. Výstava na téma tanců a s nimi spojených slavností ve výtvarném umění je ojedinělým projektem, který dosud nebyl ve světě uveden. Zvolená období od renesance po baroko a rokoko patří mezi nejatraktivnější nejen z hlediska vývoje motivu tance v umění, ale i tance samotného. Výstava prezentuje nesmírnou šíři rozmanitého výtvarného materiálu, který zachycuje tanec v jeho různých typech a formách.
Do kontrastu je záměrně postaven oddíl pojednávající o dvorském tanci, jenž souvisí především se slavnostmi, jako maškarní plesy, taneční vystoupení na divadle a další, s tanci z prostředí venkova spjatými například s oslavami při posvícení. Kromě obrazů jsou vystaveny také hudební nástroje, kostýmy, divadelní rekvizity, vějíře, grafika, sklo, porcelán, taneční příručky a další dobové tisky.
Výstavu doprovázejí četná živá taneční vystoupení pořádaná přímo v prostoru výstavního sálu a přednášky s ukázkami historického tance (viz doprovodné programy).
K výstavě je vydán katalog (česky, anglicky), na němž se podílela řada odborníků různých vědních oborů. Součástí české verze katalogu je také DVD s komentářem a ukázkami tanců doby renesance a baroka.

Přidružená výstava „Smím prosit“?
Tance a slavnosti v grafickém umění 18. století
6. 1. – 5. 4. 2009
Komorní výstava v kabinetu Sbírky grafiky a kresby stálé expozice Baroko v Čechách (Schwarzenberský palác, Hradčanské náměstí 2, Praha 1).
0d 12. 12. 2008 do 30. 3. 2009 opravňuje vstupenka z Valdštejnské jízdárny ke vstupu do Schwarzenberského paláce zdarma.

Doprovodné programy
Připravuje Lektorské oddělení Sbírky starého umění Tel.:   23... , e-mail: ssueduc(at)ngprague.cz
Komentované prohlídky výstavy s kurátorkou Andreou Rousovou – čtvrtek v 16.30
18. 12., 8. 1., 22. 1., 5. 2., 19. 2., 5. 3., 19. 3., 2. 4., 16. 4., 30. 4.
Cena: 40 Kč + snížené vstupné / Doba trvání: 80 min. / Místo setkání: u pokladny / Rezervace: není nutná

Přednášky odborníků – čtvrtek v 16.30
15. 1. Symbolika tance ve výtvarném umění, Andrea Rousová
29. 1. Etiketa a vášeň v renesančním tanci, Kateřina Doležalová (přednáška s tanečními ukázkami)
12. 2. Funkce barokního tance ve společnosti, Helena Kazárová (přednáška s tanečními ukázkami)
26. 2. Taneční kultura lidových slavností, Daniela Stavělová
12. 3. Čeští kazatelé raného novověku a tanec, Miloš Sládek
26. 3. Tanec v období baroka, Hana Slačálková (přednáška s tanečními ukázkami)
9. 4. Taneční hudba doby renesance a baroka, Michaela Freemanová (přednáška s hudebními ukázkami)
23. 4. Téma slavností ve výtvarném umění, Andrea Rousová
Cena: 40 Kč + snížené vstupné. Vstupenka z výstavy zůstává v platnosti i na další přednášky, u nichž zaplatíte pouze lektorský poplatek. / Doba trvání: 80 min. / Místo setkání: u pokladny / Rezervace: není nutná

Víkendové komentované prohlídky výstavy
O
d ledna pouze NE v 16.00:
4. 1., 11. 1., 18. 1., 25. 1., 1. 2., 8. 2., 15. 2., 22. 2., 1. 3., 8. 3., 15. 3., 22. 3., 29. 3., 5. 4., 12. 4., 19. 4., 26. 4., 3. 5.
Cena: 20 Kč + snížené vstupné / Doba trvání: 60 min. / Místo setkání: u pokladny / Rezervace: není nutná (Po skončení prohlídky je možné zhlédnout doprovodné taneční vystoupení přímo v expozici, kromě 20., 27. a 28. 12., 11. 1., 15. 2., 8. 3., 12. 4.)

Doprovodná taneční vystoupení
– neděle v 17.00
: 21. 12.*, 4. 1., 18. 1., 25. 1., 1. 2., 8. 2., 22. 2., 1. 3., 15. 3.*, 22. 3., 29. 3., 5. 4., 19. 4.*, 26. 4., 3. 5.*
Dobové tance tančí H. Slačálková a T. Kubín za hudebního doprovodu Hipocondrie. Vystoupení označená * tančí také soubor renesančních tanců Chorea Historica. Pořadatelem těchto vystoupení je CVČ Bilbo. Na konci vystoupení probíhá krátká výuka jednoho z dobových tanců.
Cena: zdarma k platné vstupence / Doba trvání: 30 min. / Místo setkání: ve výstavním sále / Rezervace: není nutná (Před většinou tanečních vystoupení je možné navštívit víkendovou komentovanou prohlídku výstavy – viz výše.)

Speciální akce výstavy
13. 3. PÁ v 19.00 Vivat Stella!
Symbolika v tancích pozdní renesance, vystoupení souboru Chorea Historica v klášteře sv. Anežky České (více informací na www.choreahistorica.wz.cz). Prodej vstupenek mj. na výstavě ve Valdštejnské jízdárně. Cena: 200 Kč / Místo konání: klášter sv. Anežky České – kostel sv. Františka (U Milosrdných 17, Praha 1)

24. 4. PÁ v 16.30 Svatojiřské posvícení
Krátký komentář kurátorky Andrey Rousové k tématu posvícení ve výtvarném umění a poté vystoupení souboru renesančních tanců Alla Danza (www.alladanza.cz).
Cena: 20 Kč + snížené vstupné / Doba trvání: 50 min. / Místo setkání: u pokladny / Rezervace: není nutná

26. 4. NE v 19.30 Bratři Bachové
(W. F. Bach, C. Ph. E. Bach, J. S. Bach, J. C. F. Bach), hraje soubor Collegium Marianum (více informací o koncertě a prodeji vstupenek na www.collegiummarianum.cz). Po předložení útržku vstupenky z výstavy bude poskytnuta 10% sleva vstupného na toto vystoupení. Místo konání: koncertní sál Collegia Mariana (Melantrichova 971/19, Praha 1)

30. 4. – 3. 5. 2009 Choreografický ateliér současného a barokního tance pod vedením přední francouzské choreografky Béatrice Massin (pořádá SE-S-TA ve spolupráci s HAMU, více informací na: www.se-s-ta.cz).

Komentované prohlídky výstavy na objednávku
Pro skupiny do 25 osob nabízíme komentované prohlídky na objednávku včetně cizojazyčných.
Cena: česky 600 Kč za skupinu + vstupné, cizojazyčně 1200 Kč za skupinu do 15 osob nebo 1500 Kč za skupinu 16–25 osob + vstupné / Rezervace: telefonicky či e-mailem

Programy pro školy a zájmové skupiny
Tančit mezi obrazy
– pro MŠ a 1. stupeň ZŠ
Protancujme barokem a renesancí – pro 2. stupeň ZŠ a SŠ
Oba programy jsou s dílnou.
Cena: skupina 20 a více osob 45 Kč za 1 žáka (vč. vstupného), skupina pod 20 osob 500 Kč + vstupné 20 Kč za 1 žáka / Doba trvání: 90 min. / Rezervace: týden předem
Tance a slavnosti 16.–18. století
Komentovaná prohlídka pro 2. stupeň ZŠ a SŠ
Cena: skupina 20 a více osob 35 Kč za 1 žáka (vč. vstupného), skupina pod 20 osob 300 Kč + vstupné 20 Kč za 1 žáka / Doba trvání: 60 min. / Rezervace: týden předem

Nahoru

Tranzit - rezidenční pobyt 2009 ve Vídni

Iniciativa na podporu současného umění Tranzit nabízí šest dvouměsíčních rezidenčních pobytů v rámci programu "artist in residence" v museumsquartier, quartier 21 ve Vídni. Pobyty jsou určeny umělcům, kurátorům, teoretikům a dalším profesionálům, pohybujícím se na současné umělecké scéně v České republice, na Slovensku a v Maďarsku. Délka pobytu je dva měsíce. Uzávěrka pro podávání žádostí je 24.října 2008.

Rezidenti mají k dispozici vlastní studio (tj. obytný a atelierový prostor, včetně veškerého nezbytného zázemí) v prostoru museumsquartier (více informací i fotografií naleznete na http://quartier21.mqw.at) Vybraní rezidenti obdrží měsíčně stipendium ve výši 1050 euro.

Z České republiky budou na rok 2009 vybráni dva rezidenti v termínech září – říjen a listopad - prosinec.

Rezidenty vybere komise složená z ředitelů tranzit.cz, tranzit.hu., tranzit.sk a tranzit.at

Prosíme žadatele, aby své přihlášky v anglickém jazyce odesílali v digitální podobě na emailovou adresu: tranzit_office@volny.cz předmět emailu “mq 2009“.

Přihláška by měla obsahovat:
1/ stručný motivační dopis, vysvětlující důvody, proč umělec chce pobývat a pracovat ve vídni
2/ dokumentaci - portfolio prací
3/ cv

Email by neměl obsahovat více jak 3 přílohy.
Žadatelé by měli být připraveni na skutečnost, že musí využít pobyt v jeho plné délce (dva měsíce). Email by měl být vždy potvrzen.

Uzávěrka přihlášek na rok 2009 je 24.10.2008


Kontakt v České republice:

Tranzit.cz
Vít Havránek, project leader
Markéta Strnadová
Fričova 11
120 00, Praha 2
Czech Republic
office.cz [at] tranzit.org

 

Nahoru

Pact Zollverein Residencies from January to June 2009

Residencies from January to June 2009

PACT Zollverein runs a residency programme, which is open to professional choreographers, theatre and performance makers from Germany and abroad. Shaped to suit individual needs, residencies are available throughout the year and can include rehearsal space as well as administrative and technical support for artists involved in researching, developing or realising projects or productions. The maximum length of any residency is two months for which time accommodation may also be provided by arrangement. 

Residencies are awarded by a panel.

The closing date for applications is the 18th of August 2008 (post-marked).

www.pact-zollverein.de 

 

Nahoru

Stipendia DAAD na rok 2009

Stipendia DAAD umožňují studentům oborů výtvarné umění, design, film, hudba, architektura, herectví, režie, tanec a choreografie studovat na německé vysoké škole, aniž by v Německu aspirovali na zakončení tohoto studia. Délka stipendia činí zpravidla jeden rok, v jednotlivých případech je možné stipendium na základě žádosti prodloužit. Nově existuje také možnost absolvovat v Německu jednoletý až dvouletý navazující magisterský program (master). Stipendia pro umělce se zpravidla udělují těm uchazečům, kteří již vyčerpali možnosti svého vzdělávání ve vlasti a mohou v ideálním případě doložit zakončení svého studia závěrečnou zkouškou, složenou ne před více než 6 lety od okamžiku podání přihlášky.

Uzávěrka pro podávání přihlášek je 15. listopadu 2008.

Nově existuje také možnost absolvovat v Německu jednoletý až dvouletý navazující magisterský program (master). Stipendia pro umělce se zpravidla udělují těm uchazečům, kteří již vyčerpali možnosti svého vzdělávání ve vlasti a mohou v ideálním případě doložit zakončení svého studia závěrečnou zkouškou, složenou ne před více než 6 lety od okamžiku podání přihlášky.

Uchazeči, kteří v době podání žádosti žijí déle než jeden rok v Německu, o toto stipendium žádat nemohou. Výše stipendia je 750 EUR měsíčně.

Více na www.proculture.cz/root/daad-stipendia-pro-umelce-1903.html

 Zdroj: Institut umění

 

Nahoru

Rezidence na Akademie Schloss Solitude

Německá Akademie Schloss Solitude nabízí šesti- a dvanáctiměsíční rezidenční pobyty pro umělce širokého spektra oborů, kteří ukončili svá studia ne déle než před pěti lety a není jim více než pětatřicet let věku (některá stipendia nicméně nejsou věkem omezena).

Termín uzávěrky je 31. října 2008.

Více info zde

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
 •  

Tento den na pořadu:

 •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: