Současný tanec family friendly?

Současný tanec family friendly?

Současný tanec family friendly?

Aspoň v Praze je zvykem, že na balet, operu i divadlo se rodiny s dětmi, babičkami a dědečky vypravují v sobotu nebo v neděli po obědě. Přitom nemusí vždy jít o představení určená dětskému publiku – o víkendu některá kamenná divadla hrají pro dospělé i odpoledne. Například Kyliánovy Mosty času jsou jistě skvělým zážitkem pro diváka jakéhokoliv věku.

Znám mnoho lidí, kteří za kulturou (do kina a na činohru) chodí výhradně o víkendu a odpoledne – mají na to čas, nepadají únavou po práci, nešrotuje jim v hlavě, co ještě musí zařídit, než půjdou spát… Rodiče snadněji najdou v tento čas hlídání pro děti, anebo pokud mají děti větší, mohou je vzít s sebou. Ti, co bydlí za Prahou, se nemusí strachovat, že jim ujede poslední večerní spoj, a navíc stihnou před odjezdem domů ještě nějaký drink… Ze své současné role mohu říct, že představení v jinou než večerní hodinu ocení i ženy na mateřské.

Už dlouho si lámu hlavu, proč se nápad pořádat matiné nepřenesl i do prostředí současného tance. Tam je odpolední divák zatím odkázán především na vyloženě dětská představení, která duši dospělého diváka přes veškerou kvalitu tolik neuspokojí. V denních hodinách hraje jen velká část tanečně-pohybových festivalů, naposledy teď Čtyři dny, v létě Tanec Praha či Letní Letná – těchto příležitostí je ale pohříchu málo.

Tak co, programoví ředitelé Ponce, divadla Studia Alta, Archy, Alfreda ve dvoře…? To by mohla být výzva! Nechcete zkusit pravidelně zařazovat představení pro dospělé i do odpoledních hodin? Nechcete být family friendly?

 

.

Témata článku

Tanec

Komentář

vložil Jitka Tázlarová

IP: 94.112.101.34
Reaguje na:
Termínem matiné (fr.) je označováno kratší dopolední představení, koncert nebo slavnost.
Také krátký župánek obvykle zdobený jemnou kožešinkou zvaný matiné, si v minulých dobách oblékaly dámy k ranní toaletě.

Zobrazit další komentáře 1

DIÁŘ PŘEDSTAVENÍ

červen 2020

Po Út St Čt So Ne
6
7
8 9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19 20
21
22 23 24
25
26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
DEJTE NÁM TIP NA PŘEDSTAVENÍ

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: